databáze 115349 vůní od 8360 značek a 1572 parfumérů

Mayotte Guerlain

Mayotte
značka: Guerlain
parfumér: Guerlain, Jean-Paul
rok: 2006
určení: pro ženy
hlava: zelené tóny
srdce: neroli, plumérie, tuberóza, ylang ylang, indický jasmín
základ: santal, vanilka, vetiver

kolekce Les Parisiennes, výroba ukončena

Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
alibi (09.10.2017 )

Mayotte je Mahora (Guerlain) s malinko upraveným složením.

Srovnání s Mahorou je jednoduché. Barva tekutiny ve flakónu Mayotte je o pár odstínů světlejší a stejně tak i její vůně je o pár odstínů jasnější, krotší. Zářící a hřejivá povaha Mahory se malinko vytratila. Vůně Mayotte je současnější, ne tak buclatá. Pro jistotu jsem si dojem ověřila i na neznalém neobeznámeném nose mé třináctileté dcery, která na první přivonění konstatovala, že je to ta samá vůně a u druhého řekla, že Mahora je "silnější".

Avatar
Cervanek (29.7.2017 )

Sametová rozkoš lehce omamné vůně žlutých kvítků ylang ylangu (kananga vonná) s jasmínem a zelenými tóny z ráje. Vůně je mým osvěžením, když za sebou zaklapnu těžké vchodové modřínové dveře domu a chci mít klid od veškerého ruchu kolem. Proč musí krásné vůně odcházet z trhu, mi není jasné!

Avatar
wendulka (22.9.2016 )

Úvodními zelený tóny se šťavnatou broskví, jasmínem a ylangem s vůní přezrálých banánů se částečně hlásí k příbuzenství se Samsarou. To hlavní příbuzenství se však zásluhou ovocné tuberózy, kokosové tiaré a základu s jemně kořenitým santalem a mléčnou vanilkou projeví až po rozvonění a to je Mahora s přidanou jiskřivě medovou plumérií navíc, díky níž Mayotte oproti ní působí jako zářivější tropický květinový koktejl s opalovacím krémem. Škoda, že měla podobně krátký život, protože mi přijde určitě lepší než Mahora.