databáze 141130 vůní od 9432 značek a 1798 parfumérů

Liù Guerlain

Liù
značka: Guerlain
parfumér: Guerlain, Jean-Paul
rok: 2005
určení: pro ženy
hlava: aldehydy
srdce: růže, jasmín
základ: vanilka, dřeva, kosatec

kolekce Les Parisiennes, reedice původní Liu v podání Jean-Paul Guerlaina, od podzimu 2021 došlo k přeřazení do "srdíčkového" flakonu v nové kolekci "Les Légendaires"

Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
jerry (12.12.2020 )

Pověst, že Liú je podobná No. 5, se zakládá na pravdě - není v ní ale zdaleka tolik štiplavých aldehydů jako v No. 5 a zároveň je po rozvonění jemnější (a decentnější) než No. 5 Premiére. Jemné mýdélko je doplněné stopou velmi lehké vanilky a po několika hodinách ještě santalem. Synonymum elegance....

Avatar
Miru (14.11.2018 )

…začátek je zeleně mýdlový.
…a je tam jasmín s růží zpracovaný tak, jako u Allure…,
jinak ale,
je to suše šťavnatá mýdlovopudrová vůně se starosvětsky mýdlově hladkým kosatcem
(kdy je to snad s e t i n a milimetru/zlomeček, který chybí, aby jste vnímali mrkvový tón, jenž tak velmi často zdobí a „zdobí“ kosatcové vůně - když ne po značnou část rozvíjení parfému, tak alespoň v hlavě. Tady je onen mrkvový tón pouze ve fázi jeho tušení…).
A
díky rafinovaně skryté guerlainovské gurmánštině je LIÚ úchvatná.!
(ona gurmánština je zde ve formě ultrajemného neviditelného prachu prostupujícím celou kompozicí a proto:)
Chanel No.5 - ne. Je na můj vkus až sterilně čistý, pro mě tím pádem nudný.
Kdežto vůně LIÚ - ano, tu beru. …ona je živá.!.
14/04/11

LIÚ -
to jsou živočišné aldehydy.
Mít vůni LIÚ jako čisté aldehydy
(i když vezmu v potaz zpracování Guerlainem, tzn. mikro gurmánský podtón)
nelze.
Ta kombinace jasmínu, růže(té jen trochu) a santalu - to je velmi silná podoba se zpracováním jasmínu a santalu v Samsaře. Samsara Guerlain…
A co je Samsara?. - tepající hutné provokující živočisno…
Kombinace jasmínu a santalu v Allure je - ještě s vanilkou a růží - krásná, krémová, vůně je teple ženská, velmi přitažlivá. Ale čistá.
A Chanel No. 5 -to je sterilně čistá mýdlovka. Sexy. Ale distingovaně. Na některé nositelce až třeskutě sexy, ale pořád pod kontrolou…
Není tam ten animal rajc, a nebude tam. Jsou to Chanely. Čisté/jednoduché, ve více směrech.
LIÚ je velmi podobná vůni Chanel No.5. Ale.
Ale díky způsobu zapracování kosatce je ona mýdlovost plná, souhlasím - až plnotučná a s ostatními složkami vám v nose vytvoří, spíše vyplní celé chřípí, vysokoprocentní mýdlovou smetanu…, měkoučkou/taková hluboká měkkost, vlhce a teple prachovou, těžce hustou, lehce hutnou ale vláčnou…
Ano, LIÚ je aldehydová vůně, to určitě. Na první přičichnutí neoddiskutovatelně. Jenže pod povrchem to vře…,
takže
ještě přitvrdím…
...to jsou - podle mě - aldehydy, ale prostě
chlípné…
07/07/11


Avatar
Cervanek (14.11.2018 )

Liú je jméno hrdinky v poslední Pucciniho opeře Turandot, v podání J.P. Guerlaina je nádherná, nóbl, mýdlově hebká, ženská vůně méně květinová, více s bergamotem, jasmínovo-dřevitým nádechem rafinovanější a živější "Pětka” “mixnutá" nevyrábějící se VEGOU. Byť z doby dávné působí i dnes velmi mladistvě. Její závany živočišných aldehydů a sotva viditelného pírkově lehkého kosatce s jemnou růží jsou prostě božské.

Avatar
Dalia (17.7.2018 )

Ryzí elegance …

Něžný lesk šperku na hebké kůži a jemná aura mýdlových tónin prostupujích sladkostí růží a vanilky. Nevinný šelest jasmínových kvítků živoucí teplým vánkem, který jako neviditelný milenec svými laskajícími doteky zastavuje čas. Pohrává si s tenkou látkou šatů měkce obepínajících tělo, hladí a svádí k touze roztáhnout ruce a nechat se unášet prostorem.
Vůně povznášející ženského ducha k výšinám.

Avatar
alibi (13.9.2017 )

Chanel No.5 vs Liù (Guerlain)

Kdybych o podobnosti těchto dvou vůní nečetla, samotnou by mě srovnávat je nikdy nenapadlo. Pětka je chladnější - jako rezervovaná oblečená a nalíčená dáma. Kdežto Liu je kytice vonící pylem, rozcuchaná a přirozená hřejivá vůně. Koukám na složení a divím se, styčných bodů mají hodně, ale pro mě jsou to dvě různé vůně. V Liu aldehydy téměř nevnímám. Naopak tam cítím trochu živočišna. Kdybych měla Liu k něčemu přirovnat, tak by to byla Quelques Fleurs L'Original (Houbigant), která je taky květinová, ale oproti Liu možná ještě o chlup živočišnější (myslím ten čmeláčí medem upatlaný chloupek :-) ).

Liu je hodně povedená vůně. Ale kdybych měla volit, vyberu si Pětku. Mám na ní totiž ráda její civilizovanost. Pro mě je to konejšivá klasická vůně a jasná volba, když potřebuju bezpečný přístav. Zklidnění před usnutím, pohlazení před nepříjemnou událostí.

Avatar
wendulka (28.1.2017 )

Je jednou z nejkouzelnějších květinových aldehydovek, jaké jsem kdy zkusila. Aldehydy v ní jsou jásavé a lehoučké. Ano, kromě nich je tu sice růže s jasmínem, díky čemuž by se nabízelo srovnání s pětkou, ale to opravdu zůstává jedině v typové rovině. Liu totiž má nádherný pudrový kosatec, o němž si Chanel může nechat zdát a nesmíme zapomenout na typický akord guerlinade v základu s nadýchaným bílým pižmem. To celé z ní dělá aldehydovku, která kolem vás v zimě na rozdíl od většiny nejiskří (v horším případě řeže), ale ovine se jako hebký kašmírový šál.