databáze 142570 vůní od 9484 značek a 1805 parfumérů

Library Collection Opus III Amouage

Library Collection Opus III
značka: Amouage
parfumér: Vinchon Spehner, Karine
rok: 2010
určení: pro ženy
hlava: mimóza, janovec, karafiát, muškátový oříšek, tymián
srdce: fialka, jasmín, ylang-ylang, pomerančový květ
základ: pižmo, mošusové semínko, papyrus, cedr, santal, guajak, benzoin, vanilka, kadidlo
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
Miru (02.5.2015 )

…téměř stoprocentně souhlasím s recenzí wendulka.

Jen bych dodala, že mi v hlavě naskočily vůně Champaca Absolu Tom Ford, Equistrius, vzdáleně i Bvlgari Pour Femme…

Vůně je to sofistikovaná, luxusní, křehká a současně i hustá…
Moc pěkná.
040614

Avatar
wendulka (21.1.2015 )

Je z malinko jiného soudku než „klasické“ vůně Amouage. Tedy pořád je orientální, lépe řečeno květinově orientální, ale zároveň i jistým způsobem diskrétnější/in­timnější. Zásluhu na tom má zřejmě mimóza a fialka, o něž je celá kompozice zjemněná a vůně je tak celá sladce sametová.

Avšak je potřeba to vzít od začátku, kdy na vás dýchne jaro v podobě šťavnaté zeleně, „pudrové“ mimózy a špetky muškátového oříšku. Pak už si klestí cestu sametová fialka s bílými květy v čele s medově nasládlým a zároveň lehce živočišným jasmínem.

Po jeho odeznění fialka mění svou podobu a balancuje na pomezí mezi lahodným bonbonkem a krásným rtěnkovým akordem, což je pro mě velmi příjemná kombinace. S příchodem lehkého (chvílemi možná až průsvitného) dřevitého základu (hladký cedr a mléčný santal) se vůni vrací její květinová sametovost.

To je ten okamžik u vůní Amouage, kdy se všechny složky nádherně prolnou a který na nich zbožňuju. Jen nově příchozí vanilka vůni ještě zakulatí a dodává jí krémovost a pryskyřičnaté kouřové tóny zase podtrhnou jemné orientální vyznění. Jó, s touhle vůni se to krásně a dlouho čte 8) .