databáze 117899 vůní od 8437 značek a 1588 parfumérů

La Rose de Rosine Les Parfums de Rosine

La Rose de Rosine
značka: Les Parfums de Rosine
parfumér: Robert, François
rok: 1991
určení: pro ženy
hlava: fialka z Tourette sur Loup, aksamitník, ylang-ylang, růže
srdce: růžový olej z Turecka, Bulharska a Grasse, jasmín, kosatec
základ: tonka, benzoin, peruánský balzám
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
alibi (07.9.2017 )

Ještě, než se šla obléknout, viděl, jak rošťácky vyplivla fialkový bonbón. A teď tu před ním stála v červených šatech na ramínka, které vypadaly, že je na ni někdo namaloval. Rty přetřené rtěnkou. Už ne dívka, ale svůdná žena. Přišlo mu to líto - jeho princezna je velká a brzy mu ji odvede nějaký cizí muž. Ale dnes ještě ne, na dnešní ples jí doprovod dělá on. "Dej si něco přes ramena, trvám na tom!" "Cccc, prosím tě tati, ty naděláš." , vyhrkla. Pak si všimla jeho pohledu a došlo jí to. Volán sukně lehce zašustil, jak si odběhla pro kašmírové bolerko.

Tento parfém je celý o růži. Na začátku ji doprovází fialka, která vůni dodá lehce bonbónový nádech. (Při první zkoušce se mi zdálo, že jsem cítila i červené bobule, ale to bylo jen jednou). Potom se víc a víc prosazuje kosatec se svojí pudrovostí. Na malou chvíli je cítit rtěnka. Kosatec vůni "oblékne" a hřejivosti dodá tonka a balzám. Lehkou "perlivost" určitě dodává jasmín. Vůně je krásná a klidně bych ji doporučila i jako nákup naslepo (pokud tedy zrovna nejste nepřítel růží). Na kůži má hezký vývoj, ale zdrží se velmi krátce. Zato na oblečení drží dlouho a růže vyznívá spíše ovocně dřevitě. Romantika každým coulem.

Avatar
slniecko (24.1.2016 )

Sladká ruža, skôr ružový olej, trolinku voskovitá, veľmi pekná, ale po čase sa dosť prekvapivo na mne zvrhla na dosť ostré jadrové mydlo.

Avatar
wendulka (02.6.2015 )

Pokud hledáte krásnou krémovou růži, pak jste tady správně. Sice začínáme snítkou fialek, růže ovšem následuje hned vzápětí. Napřed je lehce opulentní i díky "mýdlovému" ylangu, poté přechází do romantičtější podoby, kdy je uhlazena skoro až „máslovým“ kosatcem. V základu je cítit hlavně krémová vanilka spolu s již zmiňovanou „máslovostí“. A má neuvěřitelnou výdrž, pro mě zatím nejlepší Rosinka.