databáze 115161 vůní od 8353 značek a 1572 parfumérů

La Pluie Miller Harris

La Pluie
značka: Miller Harris
parfumér: Harris, Lyn
rok: 2011
určení: pro ženy
složení: bergamot, levandule, mandarinka, mimóza, jasmín, ylang-ylang, pomerančový květ, vetiver, vanilka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
alibi (29.10.2018 )

"Gurmánská" kolínská, taková svěží kolínská pro dámy. Fougerový bylinný tón je krásně vyvážený sladkými citrusy, květinami a vanilkou. V překladu znamená název vůně "Déšť" a jistý odkaz na Gerlenovu Aprés l'Ondée "Po dešti" je tu znát. Mohla by se líbit těm, kteří v Aprés L'ondée nevydýchávají anýz. Líbí se mi moc, jedinou nevýhodu spatřuji v tristní výdrži.

Avatar
Renusatko (22.7.2018 )

Bylinková zahrada za starším domem, schovaná ve stínu. Bylinky rozvěšené v kuchyni, kde z chodby jde vlhký chladný vzduch. Prázdniny ve starém domě mojí tety. Venku krátce zapršelo, zavoněly květiny ze zahrady a je konec. Prachový podklad vnímám i tady, i když trochu jiný. Není to pudr, ale spíš zaprášené police. Výdrž nijak dlouhá.

Avatar
andry (02.5.2015 )

Pokus o vůni deště zůstal jen u pokusu, bohužel to nevoní ani jako zmoklý prales (po čemž jsem tajně toužila), ale jako zaprášený a od země poněkud tlející prales. Náznak květin, zeleň, vetiveru dost.

Avatar
wendulka (27.2.2015 )

Prvotní závan hodně hořkého bergamotu s jemnou ostrostí drcené levandule vypadal zajímavě. Pralesa ani ničeho tropického jsem se však nedočkala, jen lehce zapařených bílých květů (jasmín a pomerančový květ) v navlhlém seně. V základu se přidal výrazný zemitý až pánský tón a na úplném konci se kolem proplížila hustá nesladká vanilka.

Avatar
Miru (15.1.2015 )

…ve složení není, ale já ho v počátku vůně cítím – kosatec.
Zelený jemný, s nepatrným mrkvovým závanem/podtó­nem(možná ten dojem dělá vetiver a tonka.?.). Pak
tráva,
seno.
Seno – navlhlé, po dešti,
odspodu lehce zapařené, ale provětráváné vzduchem.
A ještě pak –
evokuje mi to období, kdy jsem jezdívala na koni…
…opět je po dešti, v létě,
čerstvý vzduch prolétává mezi stájovými okýnky a dokořán otevřenými vraty do stáje a zase ven…,
a v teplých slunečních paprscích tančí miliony zrnek prachu z vířeného sena a slámy pod kopyty ustájených a spokojeně odfrkujících koní…
To byl začátek.
Celkem intenzivní, resp. po vyprchání zůstane na kůži velmi příjemná kombinace tělové vůně, skoro až niveovité, vůně teplého vzduchu nad hlavou…
Jenže síla vůně je ta tam…
…přesně jak ten letní déšť – z ničeho nic se přežene, fofrem spláchne prach a po chvíli o něm už nevíte…
28/12/11

Avatar
MirkaU (11.1.2015 )

Průzračná akvarelová malba vyvedená ve fialové, modré a šedé. V začátku mi připomíná Aprés l'Ondée od Guerlain. Aprés l'Ondée je taky akvarel, jen je v ní více fialové. Podobné jsou hlavně náladou - obě mají krásný, melancholický vintage nádech. Takto by určitě voněla Meryl Streep v Madisonských mostech.

Vývoj není nijak krkolomný, jsou to spíše nenápadně přicházející, zato překvapivé změny: po mikrokrůčcích se vůně mění od ostřejšího bergamotu s mandarinkou a levandulí v úvodu, který evokuje (velmi věrně) vůni mokrého prachu po letním deštíku, přes až lehce slaně ořechový nádech obilí a mýdlové tóny směrem k bílým květinám. Bílé květiny jsou ale také akvarelové, skoro abstraktní, jen je tušíme za příchodem něžné sladkosti.
V základu cítím opět slanost (vetiver) vyvažovanou vanilkovým luskem.
Vůně je to vrcholně zajímavá, jenže opravdu velmi delikátní a prchavá. Právě tak, jako vzpomínky na letní lásky.
Siláž a výdrž bohužel není velká - drží se u kůže a v horkých dnech se celé toto jinak působivé představení odehraje v pouhých 2 hodinách.