databáze 115232 vůní od 8356 značek a 1572 parfumérů

La petite Robe noire Ma Robe Hippie-Chic (Eau de Parfum Légère) Guerlain

La petite Robe noire Ma Robe Hippie-Chic (Eau de Parfum Légère)
značka: Guerlain
parfumér: Wasser, Thierry
rok: 2018
určení: pro ženy
složení: růže, růžová voda, třešeň, mandle, černý čaj, pačuli, tonka
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
alibi (03.1.2019 )

Ostatní verze La petite Robe noire nemám moc do hloubky prozkoušené. Při testování v parfumerii mi z nich vždy vylezl takový divný protivný tón, který mne od zkoumání odradil. Tipla bych si, že neplechu mi v nich dělá spojení tuny cukru, lékořice a pačuli.

V Ma Robe Hippie-Chic vnímám podobnost s Eau de Parfum, ale pačuliový tón je tu naředěný, málo zřetelný a dává vyniknout právě sladkým třešním a růžové vodě. Aby nás z toho cukru nebolelo břicho, přichází lék v podobě hořkého černého čaje, který sladkost vyvažuje (v úvodu ji zase zmírňují hořké mandle). Dojezd je tonkově karamelový.

Pořád je Ma Robe Hippie-Chic dost přeslazená a lineární, ale třešňový kompot je v ní vážně moc pěkný. Výdrž není celodenní, přesně to mi u sladkých vůní vyhovuje.

Avatar
Yvraine (12.4.2018 )

Další krásná vůně z kolekce LPRN. Od první chvíle v ní dominují tradičně třešně, ale jiné než v EDP a EDT. Jsou nahořklé po černém čaji. Postupně je vůně nahořkle sametová, ovocná vůně třešní se unáší na klidných vlnách růže. Hippie-Chic je lehčí a zdaleka ne tak sladká jako EDP, ale klidnější a uhlazenější oproti jiskřivé EDT. Pro mne krásná vůně s velmi hezky sladěnou kompozicí, můj favorit z celé kolekce LPRN, krásná na jaro.