databáze 126951 vůní od 8721 značek a 1656 parfumérů

Journey Woman Amouage

Journey Woman
značka: Amouage
parfumér: Morillas, Alberto , Negrin, Pierre
rok: 2014
určení: pro ženy
hlava: meruňka, vonokvětka, jasmín, muškátový oříšek, kardamom
srdce: jasmín sambac, mimóza, med, cedr
základ: tabák, šafrán, vanilka, šáchor, pižmo
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
Dalia (17.2.2020 )

Meruňky a benzín …
Všechno je sladěné do oranžova, tedy kromě dlouhých stínů, které budou mít stále více navrch. Ale zatím ještě všechny barvy hřejivě září v posledních paprscích zapadajícího slunce. Na klíně držím proutěný košík plný zralých meruněk, cítím jejich vůni i sladkou chuť. Nedá se neochutnat. Ani za cenu ulepených prstů, které si teď nemám kde umýt. Vzduchem se nese meruňková vůně léta a mísí se s pachem benzínu a kožených sedaček. Dlouhá rovná cesta se táhne až k obzoru, svět se zdá bez hranic a neskutečně krásný. Miluji ty okamžiky …
Ovocně květinová vůně s lehkým koženým tónem. Zpočátku celkem úderná, později však příjemně semišově hebká.

Avatar
wendulka (23.3.2018 )

Je šálkem jasmínového čaje, okořeněným kardamomem, k němuž dostaneme i hrst meruněk. Nějaký šotek mi do něj nastrouhá i muškátový oříšek, ale naštěstí se jej poměrně rychle povede vylovit s pomocí větvičky mimózy. Přidaný heliotropin pak čaji dodá jásavý perlivě sladký tón.

Jenže bazilišek se nevzdává a rozhodne se mi čaj pro změnu přisladit medem, který do něj vmíchává s pomocí gumové stěrky. Dokonce si od medu zamaže i svoje parádní semišové rukavice. Opravdu velká škoda, že jasmín nabere tuhle pro mě nesnesitelnou gumovou podobu.

Avatar
Renusatko (08.3.2018 )

Svěží, květinově kořeněná, mírně sladká. Chvíli tam cítím zvláštní tón... gumy nebo kůže, který není ve složení. Možná vůně jasmínu sambac, který se mi ve vůních občas takto projeví. Naštěstí to netrvá dlouho a je z ní krásná hladké a příjemně sladká vůně. Je velice příjemná. Sladká vanilka s oříškovým nádechem, troškou tabáku, vše zabalené do pižmového obláčku a zakončené krásnou medovou vůní. Moc povedená.