databáze 106203 vůní od 8071 značek a 1478 parfumérů

Iris de Nuit Heeley

Iris de Nuit
značka: Heeley
parfumér: Heeley, James
rok: 0
určení: unisex
hlava: anděliková semínka, mošusová semínka
srdce: kosatcový kořen, fialky, mrkvová semínka
základ: pravá ambra, bílý cedr
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
jerry (28.7.2019 )

Zpočátku dřevitý kosatec, později doplněný nasládlým pudrem a větším než malým množstvím větrového pižma.....naštěstí větrovost postupně vymizela a zůstal sladký prachový kosatcový pudr. Velice příjemná tělovka.....a s překvapivou intenzitou i celodenní výdrží. Ovšem levnější a dostupnější Infusion d'Iris prokáže podobnou službu.....

Avatar
slniecko (20.10.2015 )

Kosatcový púder, prašná noc, pastilky proti kašľu…19.storočie, osamelá dáma užívajúca si doma pokojný neskorý večer. Číta, pletie, vykladá pasiáns, cucá mentolky, a užívajúc si fakt, že je v teplúčku zavretá pred tým studeným nočným vzduchom vonku sa jej ešte vôbec nechce do postele…

Avatar
andry (28.4.2015 )

Vezmeme to nejlepší, co nám nabízí (relativně) známá La Pausa, a to dřevitý kosatec a suchá hlína. Zjemníme, uhladíme, obrousíme hrany. Vyzdvihneme dřevo do popředí, moc pěkný suchý cedr. Přidáme trochu fialkové pudrovosti a bylinné nahořklosti. A hlavně, hlavně přidáme tmavomodrý samet.

Tohle je první vůně, kdy je kosatec opravdu evokující barvu tmavnoucí noční oblohy, hebký a hladivý. Vůně je lehká, ale nikoli slabá, sladká jen minimálně, poměrně lineární; na kosatcovku překvapivě žádná mrkev. Další částečná podoba by se našla s Iris Silver Mist, kdy Iris de Nuit je podstatně křehčí, ne taková pecka, a víc dámský.

Jako chvíle těsně předtím, než se schovají večer poslední sluneční paprsky, ale už je vidět hvězdy, v lese mezi stromy poletují malá světýlka a dalo by se až uvěřit, že tu potkáte víly s motýlími křídly v domečcích na stromech :)

Avatar
Miru (17.2.2015 )

…noční kosatec a také krásný.
A protože noc, tak vzduch, chladivo a proto křehkost…
Vycucněte to nejlepší z Apres Londée,
zamíchejte do molekul vzduchu,
přidejte trochu na intenzitě a máte Iris de Nuit…
02/09/10

Avatar
opoponax (17.2.2015 )

Krásna fialka na začiatku! Temná, indigová, smutná...ale niečim príťažlivá! Postupne prechádza do púdrovej podoby a potom z ničoho nič sa objaví kosatec! Nikde som necítila ešte tak autentickú vôňu kvetov kosatca než v Iris de Nuit!...potom už len púder púder..peľ, kosatec, náznak fialky, púder...krása!

Pre mňa je táto temná, indigová, púdrovo-jemná Heelyho kreácia kráľovnou medzi kosatcovkami.

Avatar
wendulka (24.1.2015 )

Z tohoto „nočního kosatce“ mám smíšené pocity. Rozporuplné jsou proto, že tentokrát není nejvíc ta mrkev, co mi v něm vadí, ale protivná mazlavá olejnatost a spousta dusivé prašné zeminy. Vezměme to však raději popořádku.

V prvních tónech se misí hořká zeleň s koňakovou nasládlostí – minimalistická připomínka začátku Angelique Noire. Jenže tu v zápětí zasype asi tak tuna prašné zeminy, přes níž se nesměle snaží dostat zemitý kosatec, poprášený trochou fialkového pudru a z hlíny se nesměle deroucí mrkev. A aby toho chudáci neměli málo, někdo je místo vody začne polévat horkým mazlavým olejem, čímž snaha o chladnou pryskyřičnatou tíhu ve stylu Iris Silver Mist bere za své.

Svoji přívětivější stránku ukazuje znovu až v dojezdu, kdy je kosatec s pozůstatky prachové zemitosti a nasládlého fialkového pudru vzat pod ochranná křídla drhnoucího suchého cedru a hořkoslané ambergris. V této fázi však začíná být vůně poměrně rychle a ztrácí na intenzitě, takže to, co byste si chtěli asi užít nejvíce, zmizí během dvou hodin téměř docela a pak ho můžete hledat leda nosem přímo na kůži.