databáze 115520 vůní od 8362 značek a 1572 parfumérů

Interlude Man Amouage

Interlude Man
značka: Amouage
parfumér: Negrin, Pierre
rok: 2012
určení: pro muže
hlava: bergamot, oregano, piment
srdce: ambra, kadidlo, labdanum, opopanax
základ: kůže, oud, pačuli, santal
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
jerry (20.3.2019 )

Suchý prach smíchaný s jemně pudrovým sladkým pepřem a novým kořením, temný kouř a po chvíli ještě ambrově dřevitá sladká zakouřená pryskyřice. Je horká a temná jak cesta do pekla. Ovšem cestou lze minout ještě dávno vyhaslé ohniště s ohořelým dřevem a zapomenutou kůží, ve které zbyl ještě kousek jejího původního majitele. Drsná vůně pro drsné chlapy...

Avatar
ModestMourek (18.9.2018 )

Svěží pomerančová šťáva okořeněná pálivým chilli přechází přes sametové tužkové ořezky, nasáklé kadidlovým kouřem a oslazené připáleným karamelem, na oud, který je nejprve popelavý a následně krémově kožený. Drsná vůně, nic pro metrosexuály. Projekce je značná, výdrž při 25 °C přesahuje 10 hodin.

Avatar
haschm (03.2.2018 )

Jsem přesvědčen, že Amouage je značka, která nejvíc rozděluje milovníky vůní. Ale nerozděluje je do nějakých skupin "mám rád X nemám ráda" . Těch skupin bude možná skoro stejně jako těchto vůní. Některým jsem nepřišel na chuť ani po půlroce zkoušení. Namazali jste si někdy chleba sardinkami a na ně namázli ještě meruňkový džem? Já jo, jednou jsem to zkusil. Většině lidí se nebude dělat zle po pozření (jíst se to dá), ale při pohledu. Tady to je si trochu jinak, protože doufám, že tady nikdo parfémy nejí, ale podobně. Některé jsou fakt extra divné.
Interlude Man........Nemůžu si pomoct, ale viděli jste seriál Godless? Stojí to za to i pro ty, co nesnášej westerny. Já je taky nemám rád, ale tenhle je parádní. Vůdce zločinecké bandy Frank Griffin v podání Jeffa Danielse, to je Interlude! Drsnej hajzl, co si nebere servítky, přijíždějící na koni do chrámu páně, špinavý, uválený od země a prachu a snaží se zastrašit místní usedlíky. A scénu ukončí pohled, jak se svými kumpány peláší savanou, prachem a pískem za nádherného západu slunce. Ingredience si v tom najděte každý sám, ale tohle je přesně Interlude. Nečuchat k němu moc často přímo. Je třeba ho aplikovat tak, aby občas zavoněl. Pak má svůj nepřekonatelný, až božský účinek. I když je poměrně dominantní kadidlo a oppoponax, zepomeňte na to, že ho koupíte chlapečkovi co zpívá v kostele!

Avatar
wendulka (19.1.2015 )

Z posledních dámských novinek jsem byla rozpačitá a bohužel ani pánské nejsou výjimkou. Nekonfliktní jiskřivě svěží bergamot přerazí sladce zelené oregano s namletou sladkou paprikou (koření) – tuhle kuchyňskou exkurzi k plotně si u Amouage vážně mohli odpustit :roll: .

Po ní nastává asi ta jediná hezká fáze z celé vůně: suchý kouř, horký pouštní písek, posezení za noci u ohně (nasládlá „prachová“ ambra + labdanum + teplé kadidlo) v oáze ve větrem ošlehaném kožeňáku. Bohužel tento kožeňák je poněkud živočišnější zřejmě díky větší dávce oudu, než kolik jí dali do dámské verze.

Jinak použito stejné množství pražených oříšků, krémového santalu, jen z vanilky použili tak dvě prachová zrnka. Ale tu sladkou gulášovou papriku, tu mi tam tedy nakonec vracet nemuseli. Škoda, že nemohlo zůstat jen u té „pouštní“ fáze :( .