databáze 117130 vůní od 8402 značek a 1582 parfumérů

Gypsy Water (Eau de Parfum) Byredo

Gypsy Water (Eau de Parfum)
značka: Byredo
parfumér: Epinette, Jérôme
rok: 2008
určení: unisex
hlava: bergamot, citron, pepř, jalovec
srdce: kadidlo, borové jehličí, kosatec
základ: ambra, vanilka, santal
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
jerry (12.7.2019 )

Začátek v podobě svěží vůně se strouhnutou citrónovou kůrou mi s názvem zrovna příliš nekorespondoval.... netrvalo ovšem dlouho a rozvoněla se do podoby sladce dřevité vůně podbarvené sladkým kouřovým nádechem. Jemná vůně a vskutku unisex každým coulem....

Avatar
slniecko (11.7.2019 )

Citrusovo-zelený začiatok, a zeleň nás sprevádza celým trvaním vône, len je rozličná. V úvode skôr čerstvá, potom prechádza rôznymi fázami, či tráva, či lístie, či bylinami posiata lúka, ihličie. Neskôr sa pridá aj dymová stopa - ako malý ohník na suchej lesnej čistinke v teplý letný večer. Drydownn je dymovo-pudrový, so stopou ihličia.

Avatar
andry (23.8.2015 )

Jeden z poněkud rozpornějších výtvorů od Byreda, protože je spíš jemnější, drží se víc u těla a někdo může mít problém s výdrží. Pokud tomu tak ovšem není, dočká se krásné vůně dobře nositelné i do kanceláře.

Začíná svěží směsí citrusů, jehličí a kouře. Je to drhnoucí a štiplavé, ale člověk doufá, že se nakonec prosadí ta vůně lesa. Prosadí - začíná postupně hřejivě pižmově sládnout, ně nějak živočišně, jen jako zahřáté tělo v objetí u pohasínajícího ohniště. Citrus i kadidlo zjemní a ustoupí mléčnému santalu s vanilkou, které vůni zcela ovládnou, doplňovány nádechem jehličí a nyní už sladkých citrusů. Společně s nimi je tu ten hebce bílopižmový nasládlý kosatec známý z mnoha jiných vůní. Tady působí dospěle a mnohovrstevnatě, kouřové a dřevité tóny mu dodávají na barvitosti. Nakonec převládne nad santalem i sladkými citrusy, ačkoli ty stále místy vykouknou, a vůně dostane podobu Bois d'Iris (VCA), Bois d'Argent (Dior), 450 (Farmacia SS.) atd. Záleží na tom, kdo jaké podtóny a zpracování preferuje, osobně si ale myslím, že tyto vůně se jinak můžou vzájemně velmi dobře nahrazovat.

Avatar
Miru (19.8.2015 )

Hedvábný a intimní gintonic na delikátním prachově dřevitém základu...
...krásné.!
V teplých dnech se nejspíš bude ztrácet,
ale v chladu, a myslím, že nejlépe v mrazivých teplotách musí být překrásná,
a svůdně sálající zpod košile...

Avatar
qanik (23.5.2015 )

V letáčiku k tejto vôni sa píše približne toto:

Predstavuje si jej noci, tejto mladej Rómskej ženy, aj keď ju vídava vo dne. Umýva sa v rieke, pestrofarebné blúzky a vyšívané rúcha sa okolo nej vznášajú ako tanečnice, z rúk zmýva lesný prach a popol táborového ohňa, ale dymová esencia tých večerov stále pretrváva, nezáleží na tom aký silný je prúd. V tých chvíľach sa mu zdá, že čas sa zastaví, alebo aspoň, možno sa v ňom jednoducho stratí.

Vidím tú scénu pred sebou a hovorím si, že ten popis presne vystihuje atmosféru Gypsy Water.
Po nástreku svieža až tpká vôňa citrónovej kôry a bobuliek jalovca. Pripomína chladivý horský potok v tôni, nad ktorým sa v slnku a vetre týčia tmavé borovice. Chladivosť stráca na intenzite, vôňa postupne jemnie a ohrieva sa, akoby voda z pokožky zmývala všetko, čo do seba vstrebala počas dňa, až zostane len vôňa čistej teplej kože.
Chladivé tóny sú preč, ostáva tu ihličie s ambrou, s nesladkou vanilkou - a dymom! Je to skvostná vôňa čistého teplého ženského tela (vďaka autorovi za vanilku miesto pižma) plus niečo naviac - podvečerný potemnelý les , ktorý pretínajú posledné lúče zapadajúceho slnka, voňajúci ihličím s takmer nebadateľnou, no prítomnou stužkou dymu z ohníka.
Nos si na jemnosť Gypsy Water veľmi rýchlo zvykne, a tak sa zdá, že rýchlo vyprchá. Je to klam. Moje okolie ju cíti aj po dvanástich hodinách od ranného použitia. Večer sa vykloním sa z okna do chladnúcej tmy a odrazu, akoby odnikiaľ cítim závany tej jemnej, nesladkej, zadymenej vanilky.