databáze 143515 vůní od 9514 značek a 1813 parfumérů

Guerlinade 170th Anniversary Guerlain

Guerlinade 170th Anniversary
značka: Guerlain
parfumér: Guerlain, Jean-Paul
rok: 1998
určení: pro ženy
složení: bergamot, šeřík, lípa, růže, kosatec, jasmín, tonka, vanilka

Limitovaná edice vydaná u příležitosti oslav 170. výročí založení firmy, nejedná se o reedici vůně z roku 1924, má nové (šeříkově romantické) složení

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Guerlain (Značky)
Komentáře k vůni (2)
Avatar
slniecko (14.10.2015 )

Začína trpko zeleno, výrazne zeleno, tá zelenosť sa časom rozveselí, akoby rozkvitne pár kvetmi, je tam niekde v pozadí aj typicky guerlainovský púdrový podtón, ale len akoby sa pripomínal z veľkej diaľky...je to ako lúka po daždi...

Avatar
wendulka (14.1.2015 )

O akordu guerlinade (podpisu, typickém pro tradiční vůně Guerlain) asi nemá cenu se moc znovu rozepisovat. Ale tahle vůně je trochu jiná. Sytá je, to ano, jenže vůbec ne sladká nebo alespoň nijak zvlášť. Je to hlavně o autentickém šeříku. Myslela jsem, že pořádný šeřík umí jen u Frederica Malleho, hluboce se omlouvám Jean-Paul Guerlainovi za mou dosavadní nevědomost :) .

Není to však soliflor, je doplněná medově sladkým a zároveň malinko živočišným jasmínem, na začátku by se našla možná i špetka hořce svěžího bergamotu. Po rozvonění nám tu největší květinovou omamnost zjemní a uhladí nasládlý pudrový kosatec, který střetem s oběma předchozími účastníky vyvolá ve vůni květinově-mýdlové jiskření a spoustu tepla.

A pak po několika hodinách ten drydown: v první chvíli jsem se lekla, jestli nemám na ruce Les Secrets de Sophie (mladší), jemná, mnohem méně zřetelná, přesto důvěrně známá stopa vanilky a hebounkého pižma, tonku nevnímám a místo kadidla to vypadá spíše na pudrově-pryskyřičnaté tóny (snad oppopanax?), ale když ty dvě vůně máte v této fázi na ruce obě, ten rukopis je prostě nesporný :) .