databáze 143515 vůní od 9514 značek a 1813 parfumérů

Gold Woman (Eau de Parfum) Amouage

Gold Woman (Eau de Parfum)
značka: Amouage
parfumér: Robert, Guy
rok: 1983
určení: pro ženy
hlava: růže, konvalinka, stříbrné kadidlo
srdce: myrha, kosatcový kořen, jasmín
základ: pravá ambra, cibet, pižmo, cedr, santal
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
Dalia (16.3.2018 )

V chladivém oparu časného rána …

Gold mi evokuje šedivé ráno, v němž se v lesku mokrých chodníků odráží slabé světlo probouzejícího se dne. Nutnost vstát, nutnost někam jít, tolik se mi nechce … ale spěšnou chůzí rozehřívající se tělo uvolňuje sladce květinově mýdlovou vůni. A někde zatím dojem jemňoučké pudrovosti, jakou umí vykouzlit jen kosatec. Co chvíli zabořím nos pod šálu zajišťující mi pocit útulnosti v tom vtíravém chladu, abych nasála to krásno, které mě obestírá jako nehmotná aura. Ke vší té vymydlené nádheře se přidává i cosi příjemně živočišného, lehounce dráždivé do vůně lapené teplo kůže. Uspávající teplo. Měkoučké teplo po santalu vonící … můj voňavě krásný mikrosvět.
Hřejivá mýdlovka balzamického ducha. Krásná!

Avatar
Miru (16.1.2015 )

...něco mezi L´Air du Temps a Liu
20/09/11

Avatar
wendulka (12.1.2015 )

Na zahraničních webech jsem se dočetla o přirovnávání této vůně k No. 5, s čímž tedy za sebe nemohu tak zcela souhlasit. Teoreticky by se tam pár styčných bodů dalo najít, ale v mém případě jsou to dvě rozdílné vůně. Aldehydy v pětce se hlásí ke slovu mnohem naléhavěji, navíc jsou znásobené hořkým neroli a jsou hřejivé, v Gold jsou „čistší“ a chladnější.

V No. 5 hraje poměrně dlouhou dobu prim sytá růže s trochou jasmínu, v Gold je role květin spíše okrajová, tedy po odeznění té největší mýdlovosti dostává prostor zemitý kosatec, růže má však pouze podbarvovací úlohu. A netrvá to dlouho a květiny zcela přikryje výrazný orientální základ.

Zde už se Gold co do intenzity stává pětce výrazným konkurentem, ba ji propracovaností v jistém směru překonává, přesto kromě té intenzity, santalu a nepatrné mýdlové stopy, která od počátku přetrvává, bych jinou další podobu mezi těmito dvěma vůněmi nehledala.

Santal v Gold je obohacený o pořádnou dávku kadidla, příjemné živočišnosti a hořkoslanou ambergris a především mu chybí ten pětkový vanilkový dojezd. Ač tedy podle mě neeexistuje přímá spojitost mezi tím, že kdo je příznivcem No. 5, musí nutně zatoužii po Gold, nemusí to ovšem zároveń znamenat, že nakonec tato kvalitní a propracovaná vůně se skvělou výdrží přece jen neskončí na vaší poličce ;) .