databáze 126594 vůní od 8705 značek a 1652 parfumérů

Fig Tea Parfums de Nicolaï

Fig Tea
značka: Parfums de Nicolaï
parfumér: de Nicolaï, Patricia
rok: 2000
určení: pro ženy
hlava: sušené fíky, vonokvětka, davana
srdce: čaj, maté, koriandr, jasmín
základ: guajakové dřevo, ambra
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
Fleur (27.5.2020 )

Prašně suchá, ale zároveň osvěžující vůně. Ovocné a dřevité tóny se v ní zajímavě proplétají a podstupují různé metamorfózy podle toho, jak naprší a uschne. Na začátku připomínají aroma nešizeného bio granulovaného nápoje, který osahuje sušené meruňky, švestky a broskve spolu s čajovým výtažkem. Vůně skoro šimrá v nose, ale je v ní už příslib svěžesti, stačí přece jen přidat vodu. Po krátké spršce se pak všechno to ovoce zhmotní jako v nějaké reklamě: vynoří se obří naducaná broskev, defilují tu medově sladké meruňky a dokonce i ten zralý fík nafialovělé barvy. Ovocné kouzlo netrvá dlouho. Do všeho se opře slunce a zůstanou jen pecky, stopky a větve, vůně dřeva, prázdná kalabasa, z níž někdo pil oslazené maté.

Avatar
jerry (14.2.2020 )

Fíková čajovka - s fíky, fíkovými listy a (nejen) fíkovým dřevem. Hladká, medem oslazená a navrch velice příjemná. Na eau fraiche velice dobrá výdrž (po 5 hodinách stále dobře patrná).

Avatar
wendulka (21.4.2018 )

Není ani tak vůní fíkového čaje, jako spíš sušených fíků, které jíte a zapíjíte ledovým čajem s příchutí broskve za letního dne, provoněného slunečným jasmínem a balzamickou ambrou.