databáze 124347 vůní od 8629 značek a 1632 parfumérů

Féminité du Bois (Eau de Parfum) Shiseido

Féminité du Bois (Eau de Parfum)
značka: Shiseido
parfumér: Bourdon, Pierre , Sheldrake, Christopher
rok: 1992
určení: pro ženy
hlava: med, karafiát, zázvor, skořice, cedr, růže
srdce: pomerančový květ, švestka, fialka, broskev, hřebíček, včelí vosk, kardamom
základ: santalové dřevo, skořice, pižmo, benzoin, vanilka, cedr

design flakonu: Serge Lutens

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
wendulka (22.2.2016 )

Na rozdíl od současné Lutensovy Feminité du Bois má tahle původní jak výraznější kořenitou špičku (jiskřivý zázvor s lehce štiplavou, najemno namletou skořicí), tak je i mnohem víc švestková. Zázvor po několika minutách zmizí a vystřídá ho palčivě dřevitý hřebíček, kousek přezrálé broskve, fialkové lístky na lesním podrostu a fialka s překvapivě příjemným bonbónkovým podtónem, které se později objevily v Bois de Violette.

A právě zásluhou sladké švestkové šťávy s fialkou a déle působícímu koření zde nepůsobí cedr ani zdaleka tak ostře jako v současné FdB, čímž vůně kromě jiného nesklouzává v základu do pánska a zároveň nepůsobí tak hloubavě jako BdV. Je pravda, že jedna nebo druhá ji mohou částečně kompenzovat, ale přece jen, čím víc zná člověk tuhle, nakonec se neubrání dojmu, že vzali jednu dokonalou vůni a rozdělili ji na dvě "jen povedené".

Avatar
jerry (12.1.2015 )

Nejdřív fernet – drsoň, pak nasládlá švestka s kořením – hlavně hřebíček je v hodně suché podobě výrazný. Pak nové koření – mleté a suché. A nakonec skořice – opět suchá. Prostě kořeněná skořicovka par excellence!!!
Další vůně, za kterou se kvůli ukončení výroby těžko hledá náhrada.