databáze 116716 vůní od 8384 značek a 1580 parfumérů

Fan Your Flames Nishane Istanbul

Fan Your Flames
značka: Nishane Istanbul
parfumér:
rok: 2016
určení: unisex
hlava: kokos, rum
srdce: tabák, tonka
základ: větvičník, čínský cedr
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
slniecko (06.12.2019 )

Mám rada kokos vo vôňach. Dokonca mám jeden kokosový soliflor, ktorým občas niektoré vône vylepšujem (obzvlášť rada kombinujem s drevom). Takže táto vôňa mi padla do oka…ehm, nosa. Tu sa niekto rozhodol spraviť pánsku verziu Habanity a potom ju doplniť kokosom. Veľmi dobré. Kokos s tabakom nevyzerajú na prvý pohľad ako veľmi kompatibilné zložky, ale zdá sa, že opak je pravdou. Tabak je evidentne ústrednou zložkou, ale v úvode je viac kokosu ktorý dopĺňa niečo ako rumová aróma na pečenie a už ten tabak, ktorý postupne silnie, až pohltí všetko ostatné. Malá štipka kokosu ale občas vykukne až do konca a že ten koniec je ďaleko….drží cez 12 hodín.

Avatar
daniela (20.8.2019 )

Dřevitá vůně, nebo ještě lépe dřevěná doutnající vůně. Přesně jak píše Vendulka, dřevo je na začátku přelité kokosovou vodou a rumem. Postupně dřevo začíná doutnat, cítím nádech zahřívající se pryskyřice, ale zároveň je v útlumu, ochlazované vodou. Vůně trochu sládne kvalitním rumem a nádechem vanilky, ale není to žádná chuťovka, pořád je to začouzené dřevo, stará pneumatika a tabákové listy, které se nedaří pořádně zapálit. Vážně by se hodila více na muže, na mně je to taková vůně-nevůně.

Vizuálně jsem si představila les ve Forks (Twilight sága), neustálý déšť v džungli kmenů a větví, v barvách zeleno-šedo-hnědé, na kterou dopadají zlaté paprsky slunce. Anebo tentýž les, z kterého je v dálce vidět hořící ohně, kterými Quileuté oslavují odchod Carlislovy rodiny. Tak přemýšlím, na koho z těch mužů by se ta vůně hodila - jestli na ponuře se tvářícího Edwarda, s bíle mramorovou pletí třpytící se na slunci, nebo na Charlieho a Billyho v kostkovaných flanelových košilích, když sedí vedle Jakovy garáže na dřevěných lavicích v dešti a se smíchem si nacpávají dýmky tabákem.

Avatar
wendulka (10.12.2016 )

Vůně má být inspirovaná tureckými vodními dýmkami, v nichž se používá tabák smíšený s melasou a glycerinem, který je vlhký a mazlavý a při hoření hodně doutná. K zahřívání tabáku se přitom používá kokosové, případně dřevěné uhlí. A skutečně ihned po nástřiku dostanete do nosu pořádnou kokosovou pecku. Kupodivu je to ovšem kokos čerstvý přelitý vydatným množstvím kokosové vody a rumu, jenž má pravděpodobně navodit dojem vodní dýmky.

Paradoxně ale samotný tabák ve vůni zase až tak výrazný není, jelikož kokos stále udává hlavní tempo společně s lehce drhnoucím cedrovým dřevem, který se přidá po delším rozvonění. Fan Your Flames tak spíš připomíná jen to doutnající kokosové a dřevěné uhlí, jímž se zahřívá a zároveň zásluhou našlehané tonky přináší i tón vanilkového dezertu. Přestože je označovaná jako unisex a dost sladká, jsem přesvědčená, že na mužském figurantovi vyzní lépe.