databáze 117823 vůní od 8434 značek a 1588 parfumérů

Encens Jinhae Atelier Cologne

Encens Jinhae
značka: Atelier Cologne
parfumér: Epinette, Jérôme
rok: 2016
určení: unisex
hlava: sicilský citrón, čínský růžový pepř, indický muškátový oříšek
srdce: třešňový květ z Jinhae, absolutní turecká růže, kadidlo ze Samarkandu
základ: pačuli z Indonésie, filipínská pryskyřice elemi, santalové dřevo z Nové Kaledonie

Collection Orient

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
wendulka (04.4.2016 )

Kromě nezbytného kadidla je inspirovaná především jeho neobvyklou kombinací s třešňovým květem, pocházejícím z jihokorejského města Jinhae, kde se každoročně koná svátek třešňového květu a pravidelně jej navštěvuje milión lidí. Samotná vůně vás přivítá suchou dřevitostí pikantního muškátového oříšku, osvěženého jiskřivým růžovým pepřem s kapkou citrusů. Po pár minutách už se pozvolna objevuje i kadidlo s třešňovým květem. A obě složky zde ukazují mimořádně zajímavou polohu.

Třešňový květ je zde krásně hladký na rozdíl od takové Masakï-Masakï a jiných vůní tohoto typu zřejmě právě zásluhou kadidla v chladu neřeže a drží se v příjemných krémových tónech, jako jsem to dosud zažila jen u Cherry Blossom (Kaipu). Kadidlo, přestože je jak teplé, tak i částečně mramorové, vůbec nepůsobí kostelně a spíš podobně jako v Shunkoin (Xerjoff) evokuje lehce zaprášenou mramorovou konvičku na čaj. Ve srovnání s ní ovšem není ani zdaleka tak sladká a hlavně je bez kokosu.

Avatar
blackviolet (31.3.2016 )

Kadidlová vůně jako kolínská? Proč ne. Olibanum je tady lehké a vzdušné, okořeněné jemně nastrouhaným muškátovým oříškem a špetkou pepře a voní po sladce ovocném třešňovém květu. Třešňové květy brzy překryje růže a ani pryskyřice a dřevo nezmění vůni na těžkou orientálku, zůstane vzdušná v asijském duchu.