databáze 119257 vůní od 8479 značek a 1597 parfumérů

Eleventh Hour (Eau de Parfum) Byredo

Eleventh Hour (Eau de Parfum)
značka: Byredo
parfumér: Epinette, Jérôme
rok: 2018
určení: unisex
hlava: sečuánský pepř z Nepálu, bergamot
srdce: semínka mrkve, rum, divoký fík
základ: tonka, kašmírové dřevo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
jerry (18.4.2020 )

Vánoční perníčky, u kterých se nešetřilo s kardamomem, rozložené na tácku z olejnatého santalu a posypané sladkým pepřem a jemným prachem z nového koření. Vedle stojí sklenky s nalitým neidentifikovatelným sladkým alkoholem. A všechno zahalil lehký oblak sladce kouřového vetiveru. Trochu to připomíná cukrářské "umění" pejska a kočičky (taky dali do dortu samé dobré věci), ale kupodivu to vůbec není špatné...ba právě naopak.

Avatar
alibi (30.1.2019 )

Alkohol nepiju, ale velice ráda mlsám. Úvodní nádech je jako když rozkousnete slivovicovou pralinku, tekutina se rozlije po jazyku a mezi zuby zaskřípou krystalky cukru. Chvíli nato se slivovicová pralinka změní na rumovou a přidá se kompotované ovoce a koření - hřebíček, pepř a takový ten sladce dřevitý tón z nového koření. Vůně opilého ovoce se vznáší kolem - což bylo fajn dnes v koloně, protože jsem díky tomu měla opile příjemnou náladu, na druhou stranu jsem se bála, že zastaví-li mne hlídka, opilství budu těžko vyvracet. :-) K závěru se vůně malinko zahušťuje karamelem a slábne a slábne. A jakmile jsem si přečetla, že ve složení jsou mrkvová semínka, tak tam místo ovoce cítím sladkou dušenou mrkev.

Avatar
wendulka (01.12.2018 )

Kéž bych v ní měla vánoční punč jako Renusatko, ale mrkvovou polévku s pepřem, protož Jerome Epinette asi ví, jak nemám mrkev ve vařené podobě ani trochu ráda. Přikápnul mi do ní rum, přilil trochu zázvorového piva, nakrájel pár fíků a osolil želatinovým kašmeranem. Ještě pár takových novinek a začnu to brát osobně.

Avatar
Renusatko (26.10.2018 )

Smíchejte rum, skořici, anýz a nechte 30 minut odpočívat. Rum s kořením, zázvorové pivo a pomerančový džus vlijte do nádoby, promíchejte a ozdobte pomerančem. Podávejte na ledu.
Koření připravené na vánoční punč. Není to nic jiného, i ten alkohol se přidá. I když vůně koření postupně slábne, alkohol se malinko vynořuje a mění se, zjemňuje se tonkou a ušlechtilým dřevem, tak v ní nic jiného nějak nenacházím.
V jejím popisu je ...optimistická vůně, která přichází s nadějí, že by lidstvo ještě stále mohlo změnit směr, kterým se ubírá. No tak určitě, pokud se všichni zlijeme vánočním punčem, tak směr můžeme změnit.