databáze 143710 vůní od 9525 značek a 1814 parfumérů

Dolce Vita (Eau de Toilette) Dior

Dolce Vita (Eau de Toilette)
značka: Dior
parfumér: Bourdon, Pierre , Roger, Maurice
rok: 1995
určení: pro ženy
hlava: konvalinka, růže, magnolie
srdce: meruňka, broskev, skořice
základ: santalové dřevo, vanilka, otočník
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
Dalia (01.7.2022 )

Takto nějak může vonět štěstí. Vůně šťastných okamžiků. Chvíle, kdy mě třeba mezi stíny zelení obsypaných stromů pohladí sluneční paprsek po tváři. Kdy odněkud zavoní květiny a kolem zní ptačí zpěv. A plno jiných drobných radostí skládajících se v dokonalou porci štěstí.
Dolce Vita mi voní trochu po květinách, trochu po ovoci a maličko po skořici a santalovém dřevu. Má v sobě svěží lehkost, řekla bych až rozvernost, ale zároveň hřeje a pulzuje životem. Skvělá vůně!

Avatar
jerry (03.10.2021 )

"Sladký život" nemůže být samozřejmě jiný než sladký - sladké kytky, sladké ovoce, sladké koření, sladká vanilka. Sladké - nikoliv přeslazené, protože sladkosti je tak akorát. Pěkná orientálka do chladnějšího počasí. A bezvadně drží.

Avatar
wendulka (01.3.2016 )

Skořicové parfémy ve většině případů miluju. Tady se objeví ihned po osvěžující růži a citrusových tónech magnólie s podobnou nasládle pikantní špičkou podobně jako ve Feminité du Bois (Shiseido). A když jsem se následně podívala na jméno parfuméra, zjistila jsem, že se mi nos vůbec nezbláznil. Pierre Bourdon Dolce Vitu vytvořil jen o pouhé tři roky později.

Avšak zatímco ve FdB pro Shiseido použil jen kousek broskve a švestky a další koření, tady je těch broskví a přezrálých a kandovaných meruněk na můj vkus už nějak moc. Rovněž hustá vanilka s coca-colově perlivým otočníkem v základu zřetelně převažuje nad jemně kořenitým santalem, čímž sice doslovně odpovídá první polovině názvu, jenže na můj vkus je už příliš sladká, ale hlavně málo orientální a ne tak propracovaná a to jak před reformulací, tak i po ní.