databáze 110702 vůní od 8241 značek a 1539 parfumérů

Costa Azzurra (Eau de Parfum) Tom Ford

Costa Azzurra (Eau de Parfum)
značka: Tom Ford
parfumér: Vasnier, Yann
rok: 2014
určení: unisex
hlava: mořské řasy, naplavené dřevo, oud, mošusové semínko, celerová semínka, kardamom
srdce: jalovec, myrta, levandule, citrón, žlutá mandarinka, pelyněk
základ: mastix, olibanum, kadidlo, vanilka, vetiver, dub

řada Private Blend

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
daniela (07.4.2018 )

Osvěžující letní vůně, bylinkovo-citrusová, s dřevitými tóny cedru a cypřišů. Připadá mi, že chvílemi zavoní i fordovské kadidlo. Nejvíce mi připomíná Italian Cypress, s přidanými citróny a trochou soli. Moc mě neláká, připadá mi spíše pánská.

Avatar
slniecko (22.4.2016 )

Kolínska. Áno, ja viem, aj ja som to čakala. Tak nejako som predpokladala niečo komplikovanejšie vzhľadom na komplikované zloženie, ale je to proste kolínska a bodka. Pomerne rázna, skôr pánska, kričí z nej kvalita a má fajn výdrž. Ale je to proste len ďalšia kolínska, aj keď z tých lepších.

Avatar
wendulka (06.6.2015 )

Je inspirovaná pobřežím slunné Sardínie, má ke kolínské mnohem dále, přesto jí to neubírá vůbec nic z její středomořské atmosféry. Pláž se připomene hned na začátku. Leží na ní cedrové dřevo (přírodní) s mořskými řasami a jalovcovým jehličím (našlo by se i pár zrníček kardamomu), které je omýváno zpěněnou slanou vodou (mošusové semínko) - přesně takhle jsem původně doufala, že by mohla na začátku vonět Florabellio.

Denní dobu za zvuku doznívajících citrusů v čele se šťavnatou mandarinkou však zanedlouho vystřídá večerní soumrak a nedaleko zapálený oheň s doutnajícím klestím ještě se zelenými lístečky v podobě kombinace krotkého oudu, vetiveru, citrusově pryskyřičnatého mastixu a kamenného kadidla s prašnými levandulovými podtóny. A přesně tohle všechno z ní spolu s nadprůměrnou intenzitou a pětihodinovou výdrží dělá mého jasného favorita z této modré trojice, jak jsem ostatně správně tipovala už předem.

Avatar
jerry (19.5.2015 )

Pižmově nasládlá voda z vymáčeného sladkého pepře a dřeva, na okamžik lehký sladký kardamon (jak rychle se objevil, tak rychle zmizel) a slabá ozvěna strouhnuté limetkové kůry. Vůně lehká až "průsvitná", trochu svěží, ale celkově vzato nijaká.