databáze 110832 vůní od 8245 značek a 1541 parfumérů

Comme des Garçons 2 Comme des Garçons

Comme des Garçons 2
značka: Comme des Garçons
parfumér: Buxton, Mark
rok: 1999
určení: unisex
hlava: aldehydy, mandarinka, andělika
srdce: koření, magnólie, květinové tóny
základ: pačuli, labdanum, chypre tóny
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
jerry (13.4.2018 )

Aldehydovky je kategorie, se kterou jsem si ne vždy rozumněla. Ovšem tahle vůně je jakási "jiná" - aldehydy jsou velmi dobře maskovány a vůbec se jako aldehydy netváří. Suchý a teplý popel z levandule nabral postupně značnou míru svěžesti a proměnil se v jemnou sametovou květinovku s mírně orosenou magnólií. Ale nejde o typickou květinovku - kytky voní studeně a tlumeně jako přes sklo, takže vůně je opravdu unisexová.

Avatar
Luna (08.2.2018 )

Před mnoha lety jsme u otevřného okna staré dílny přemýšlely s kamarádkou, jak by to bylo úžasné, kdyby existovaly opravdické metalické barvy. Ne stříbřenka v prášku, která se musí používat na odmaštěné sklo, míchat s hnusným lakem a stejně dělá pitomý fleky, ale dokonalá tekutá stříbrná barva, která háže takové odlesky, za které by se nemusela stydět ani Sněhová královna. Dnes jsou takové barvy běžně dostupné, ale žádná z nich není jako Comme des Garcons 2. V metalické a nádherně hladké lahvičce se skrývá tajná tektutina, která vytváří dokonalý stříbrný kovový efekt, aniž byste do ní ponořili štětec. Je jako kouzelná Alladinova lampa, která ovšem neskrývá úslužného džina, ale ledovou vílu a ta dokáže vykouzlit nejen dokonalé květy na okenním skle. Když jsem tuhle vůni zkoušela, v duchu jsem jí střibrným inkoustem psala tajné vzkazy. Chvíli to trvá, než se s kovovým inkoustem naučíte psát, ale ten efekt stojí za to!

Avatar
Mitzi (17.4.2016 )

Souhlasím s Vendulkou, že láska na první počich to nebyla. Jestli je tahle vůně jakákoli, rozhodně tedy není plochá. Po rozvonění je nádherná, ale opravdu se jí musí dát čas, aby vyniklo to nejlepší, co v ní je. Dobrá zpráva hned na úvod, dáte-li jí šanci, na oblečení má famózní výdrž. Takže kdo chce zvláštní a osobitou aldehydovku s trochou toho muškátu (či snad kmínu?), který ale odezní do podoby příjemné (až starosvětské) chypre, tomu lze Dvojku opravdu doporučit k vyzkoušení.

Avatar
wendulka (03.8.2015 )

Dámskou dvojku jsem kdysi zavrhla. Teprve nedávno jsem si uvědomila, že jsem se trochu unáhlila a začala zkoušet znovu, protože takhle krásně osvěžující aldehydy s lehce přezrálou sladkou šťavnatou mandarinkou a andělikou jinde nenajdete. Stejně tak použitá magnólie je příjemně hladká a nijak neřeže. Jenže nebyl by to asi Mark Buxton, aby nepřidal něco neobvyklého, v tomhle případě směs koření.

Muškátový oříšek s teplou skořicí bych i docela brala, ale vážně bylo nutné sem po takhle krásném svěžím úvodu sem nacpat živočišný kmín a bobkový list? Když ovšem půl hodiny vydržíte, koření s výjimkou muškátového oříšku ustoupí a magnólii s mandarinkou čeká za odměnu koupel s teplém kadidle s labdanem. Po ní pak na závěr ulehnou na chladivý sametově zelený podklad s tóny chypre.