databáze 124350 vůní od 8629 značek a 1632 parfumérů

Colonia Intensa (Eau de Cologne) Acqua di Parma

Colonia Intensa (Eau de Cologne)
značka: Acqua di Parma
parfumér: Demachy, Francois , Morillas, Alberto
rok: 2007
určení: pro muže
hlava: bergamot, zázvor, kardamom, citrón
srdce: pelyněk, myrta, neroli
základ: benzoin, guajakové dřevo, kůže, pižmo, pačuli, kouřová dřeva, cedrové dřevo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
blackviolet (01.12.2020 )

Neroliově a bylinkově zelená a hutná se svěžím zázvorem a citrusy. Začátek vypadá jako typicky pánská kolínská, ale nezůstane to tak. Sladký benzoin se spojí se zakouřeným dřevem a kůží, ještě trochu zeleného pačuli a hladkého pižma a máme tu vůni, které je snad i škoda říkat kolínská. V každém případě velmi povedená.

Avatar
wendulka (13.10.2015 )

Ač se o této vůni říká, že je pánská, já bych jí zase spíš zařadila mezi jasný unisex a zároveň je pro mě nejlepší z mnou zkoušené trojice těchto kolínských. Na úvod přichází pikantní osvěžení v podobě zázvoro-citronové limonády, po jejím odeznění vás obklopí vůně jehličí, nahořklé zeleně a neroli.

Jemně nasládlým cedrovým základem pak vůně přilne k tělu (tady je cedr nejslabší, již zcela hladký). Dřevo je potaženo velmi jemnou kůží (vůbec ne pánskou), zlehka načichlou kouřem z pryskyřic. Vlastně se ani nemusí vydávat za kolínskou, protože i jako toaletka by díky dobré výdrži nedělala ostudu.

Avatar
Tassia (13.3.2015 )

Začiatok citrusový, svieži bergamot so zázvorom a kardamonom, príjemnejší ako u Assoluty, nedrhne, je hladší. Srdce vône je drevité, guajakové drevo s ihličím a zelenou myrtou. Záver je delikátna zmes kože, pačuli a pižma. Mám pocit, že som mori a takto voňajú talianski mużi, gurmánsky sviežo. Celkový dojem je luxusná EdC. 07/2012

Avatar
slniecko (06.2.2015 )

Nádherná, vyslovene mužná vôňa...je príbuzná klasickej Colonii, len je v nej zvýraznená bylinne-trpká časť, ale na rozdiel od Assoluty je jednoliatejšia a stálejšia, potom sa pridruží koža a vytvoria úžasnú jednotu, je to ako letný výlet v aute s koženými sedadlami...