databáze 126890 vůní od 8715 značek a 1654 parfumérů

Bois de Santal / Makassar Keiko Mecheri

Bois de Santal / Makassar
značka: Keiko Mecheri
parfumér:
rok: 2004
určení: unisex
složení: tonka, růže, siamský benzoin, ambra, bílé santalové dřevo, vonokvětka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
andry (29.12.2020 )

Původní verze v tmavém flakonu.
Roky jsem hledala ideální santal a nakonec si mě našel sám. Křehký, čistý, nekomplikovaný. Doplňují ho vzdušné sladké pryskyřice a měkká hřejivá ambergris, takže tolik nedrhne. A vůbec nejlepší je na něm ta vonokvětka, meruňková a kosmeticky mýdlová, která vůni dodává další rozměr. Závan ze zahrady. Kapka ovocné šťávy ve sklenici vody. Drobná vyřezávaná dřevěná soška jako suvenýr.
Intenzita je spíš jemnější, ale drží přiměřeně. Velmi dobře nositelná, příjemně uklidňující vůně.
Nejblíže je jí asi Santal Pacifique od Perris, ale ten je jaksi modernější, více strohý a minimalistický, a je doplněný spíš nespecifickými svěže pudrově květinovými tóny.

Avatar
ModestMourek (25.3.2018 )

Jemná krémová vůně. Krásné hladké santalové dřevo bez nepříjemného mléčného podtónu, v jehož úvodu se mihne trocha pryskyřice, přechází na vzdušnou hřejivou ambergris. Jednoznačný unisex. Škoda slabé projekce.

Avatar
slniecko (23.10.2015 )

Začína santalom, konči santalom, ale takým ozajstným, jemným a zároveň nepopierateľným...a medzi tým, ktovie prečo biele kvietky...krásne a jemne, ale kde sa tam vzali?

Avatar
wendulka (19.4.2015 )

BdS má ostřejší akorát začátek, kdy se dopředu tlačí „broskvový“ osmanthus a pak už je tu krásný sametový santal, suchý, příjemně mě šimrá v nose. V tom se z jeho povrchu vzedme jemný prachový obláček, který odkrývá a dává chvilkový prostor „karamelovému“ intermezzu. V závěru se pak santal slije dohromady s lehce hřejivou sladkou ambrou, která umocňuje celkovou hebkost, která na mě z vůně dýchá.