databáze 126890 vůní od 8715 značek a 1654 parfumérů

Blossom Love (Eau de Parfum) Amouage

Blossom Love (Eau de Parfum)
značka: Amouage
parfumér: Lorson, Nathalie , Bénat, Elise
rok: 2017
určení: pro ženy
hlava: bergamot, otočník
srdce: amaretto, ylang ylang, růže, třešňový květ
základ: ambra, tonka, vanilka, semiš
Diskuze:
Amouage (Značky)
Komentáře k vůni (10)
Avatar
Dalia (16.2.2020 )

Mandlová třešeň …
Jaro se pomalu stává létem, obloha je bez mráčku, svět sluncem září a všechno je barevné, voňavé a laskavé. Snad ani nejde jinak, než aby se i člověk sám stával uprostřed vší té krásy tvorem laskavým.
Je to květinové? Není to květinové? Ovšem, je to květinová vůně, ale ne ledajaká. Mandlově nahořklá a zároveň do mléčně sladké pěny našlehaná, smetanově hladká a přitom lehounká jak pírko. Tomuto říkám romantika!

Avatar
Miru (31.10.2018 )

Začátek je andělsky lahodný!
Úplně vidím světlounkou růžovou barvu, nafouknuté balonky, saténové šátky, mašle, marshmallow rozsypané na stole mezi rozkutáleným ovocem a mezi květy pivoněk, růží a třešňovými květy, a k tomu časně letní svěží vzduch a zpívající ptáci...
...hravá a bezstarostná elegance.
Jenže,
jenže po chvíli na mně vystoupí ostrá až oudově pichlavá dřeva s pižmem a je to v háji.
Chjo.
Začalo to tak krásně!..
A nebo -
počkat! Ono se to mění..., jůů!
Sice pořád podprahově vnímám orientální stopy oudu, ale už jsou velmi, velmi opatrné, delikátní. A paradoxně díky nim Bossom Love se stává zajímavou...
...jakoby orientálně zastřenou ovocnokvětinovou vůní pro velké holky...
Sklenice s lehce navinulou ovocnou marmeládou a sklenice s oudovou marmeládou.
Namočíte prst do jedné a pak hned do druhé, rozmatláte to po talíři, a když půjdete okolo toho talíře - ucítíte
Blossom Love.
Blossom Love není prostorovka, ale drží se kůže jako klíště, je taková černě růžová, špinavě animální, ale ověšená cetkami, teprve chvíli dospělá holka s cigárem u pusy, witchka s rudými rty v naškrobené bílé košili, nocí(nebo životem?) unavená madam v negližé...

Avatar
daniela (19.10.2018 )

Sladce květinová vůně s lehkým oudem a ambrou, hned na začátku se dá poznat arabský původ (na rozdíl od Lilac Love). Na začátku jsou květy hutnější, na chviličku se mihne (až samsarovský) jasmín a ylang ylang. Pak květy zjemní a mají lehce ovocný nádech (třešňový květ) a postupně se objeví další dobroty - bílá čokoláda (jak píše slniečko, takhle by voněla bílá čokoláda s třešňovým květem) a lehce šmrncovní stopa likéru. Na můj vkus ve vůni moc převažuje ta květinová stránka, připadá mi tím trochu obyčejná, ale má neobyčejnou výdrž. Taková vůně "na jistotu".

Avatar
ntiti (08.8.2018 )

Přestože gurmánské vůně nejsou mojí parketou, tuto už bych díky nádherně zpracovanému třešňovému květu vzala na milost, protože tady je krémový koktejl amaretem povýšen na velkou zahradní slavnost, kde hlavním bodem programu je taneční kreace třešňového květu v našlehaném lehce cukrovém paláci.

Avatar
slniecko (26.2.2018 )

Už som jedla čokoládu s ružami, čokoládu s fialkami, a takto by mohla voňať biela čokoláda s čerešňovým kvetom. Hustá, sladká, krémová vôňa s arómou čerešňového kvetu, pomerne netypická. Ale veľmi príjemná, nežná až upokojujúca.

Avatar
Renusatko (25.2.2018 )

Třešňové květy a třešně v další květinově gurmánské vůni. Sedí ji mléčná, růžová barva flakónu, protože přesně takový je její úvod. Mléčný s nádechem třešní, květinový, zelený a jarní. Je to velice příjemná, krásná a plná vůně. Čím déle ji mám, tím je krásnější, jemnější a sladší, ale ne otravná. Postupně jdou všechny složky, přes amareto, bílou čokoládu, vanilku a ambru. Je něžná, ale vytváří příjemný obláček. Jde hodně do prostoru a je krásná i v horkém počasí. Výdrž je výborná.

Avatar
wendulka (24.5.2017 )

Klasický svěží třešňový květ obsahuje jenom na samotném začátku. Během několika minut se promění v tenkou růžovou niť, až jej nakonec nahradí ho třešňové tóny sladce aldehydového heliotropinu, které se pozvolna vpíjí do sklenky lahodného amaretta, zahuštěného krémovou vanilkou a tonkou a ylangem s vůní zralých banánů. Nenechte se však mýlit, Blossom Love má ke gurmánce asi tak blízko jako Dries Van Noten, s nímž ho mimochodem pojí hřejivý kašmeran se santalem v základu.

Blossom Love to ale parfumérky Nathalie Lorson, jíž dodnes velebím za (bohužel již skončenou) Peut-Être (Lancôme) a mladičká Elise Bénat s kašmeranem nepřeháněly a místo toho jej prolnuly s balzamickou ambrou a trochou hebounkého semiše. Výsledkem tak je nádherná květinově krémová vůně ryze evropského střihu, která je něžná a zároveň dostatečně proměnlivá, aby uspokojila i náročnější nosy. Sice nemá až zase takovou projekci jako třeba Sunshine, avšak je dostatečně plná na to, aby kolem nositelky vytvořila na několik hodin příjemně nadýchaný obláček.
(29-4-2017)

Avatar
jerry (20.5.2017 )

Sladký hustý nektar, na jehož hladině se po chvíli objevily třešňové kvítky a nektarem nasáklé dřevo s lehkým ambro-oudovým nádechem. Jsem z ní na rozpacích - od Amouage jsem čekala víc, než jen (zpočátku až třeskutě) sladkou a nikterak originální vůni s květinkami a dřevem.

Avatar
Mitzi (05.5.2017 )

Schválně jsem nečetla recenzi ani od Vendulky ani na blogu Guerlinade. Chtěla jsem si ji nejdřív bez vlivu myšlenek užít na vlastní nos a až potom vnímat pocity jiných maniaček. A můj dojem je navlas stejný. Krásná evropská květinově-ambrová vůně s úžasně dřevitým základem... Nositelná, originální, elegantní... jako kostýmek od nejlepšího návrháře. Když odejdete z místnosti, nikdo si nebude pamatovat, co jste měly na sobě, ale všichni budou vědět, že to nemělo chybu.

Samozřejmě už teď toužím po sadě barevných miniaturek... A mimochodem... ten, kdo zvolil barvu flakónu, přesně podtrhl vyznění obsahu. Žádný čajíček nebo limonáda to rozhodně není. Nic transparentního, zaměnitelného, žádný třpyt. Je to pravá dáma.

Avatar
domenica (03.3.2017 )

Včera jsem zkoušela Blossom Love a jsem nadšená. Třešňový květ je zde zpracovaný pro mě tím nejlepším možným způsobem. Ne podle "východního vkusu", lehce, čajově, zeleně, chladně a odtažitě, jak nemám moc ráda. Tady působí jako růžová nitka, protkávající kvalitní, pevnou látku, utkanou ze směsi heliotropu, amaretta a ambry. Z toho musela vzniknout jedině spíše plná, lahodná vůně, kterou bych z fleku nosila.