databáze 142566 vůní od 9484 značek a 1805 parfumérů

Aqua Allegoria Gentiana Guerlain

Aqua Allegoria Gentiana
značka: Guerlain
parfumér:
rok: 2001
určení: pro ženy
hlava: bergamot, grapefruit, limeta, citron
srdce: hořký pomeranč, hořec, hruška
základ: vanilka, pižma

výroba ukončena

Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
daniela (24.4.2021 )

Lehce mýdlová vůně, svěže citrusově a šťavnatě zeleně nahořklá uvnitř. Jestli takhle voní hořec nevím, sice jsem jako malá jezdila s rodiči do Krkonoš, takže hořců jsem viděla hodně (netrhat!), ale jak ten fialový krasavec voní, jsem při procházkách (ani při válení na zemi) tenkrát nezkoumala. Ale je to právě tak čisté, svěží a klidné jako vzpomínka na luční kytičky o prázdninách. Ke konci je vůně slaná, krásný unisex.

Avatar
teena-s (15.11.2020 )

Zabte mě,já tam cejtim tabák.
Po nanesení jemná stopa citrusu a broušené kůže,medově nude,nikoli nudně beige,vlastně ji vůbec necítím,hraje se mnou Slepou bábu,každou chvíli mě trochu drbne do ramene abych si jako všimla,že ještě hrajem.U pokožky je sladce bylinná(?) hořké chlupaté listy,které když rozemnu v prstech vydají sladkou šťávu,čerstvý voňavý tabák,jako odloupnout bílej papírek z rourky Marlborky a vysypat nazlátlý minihoblinky,nikdo už ji nevykouří,neposkvrněná

Téhle "ukončeniny" tedy želím

Avatar
jerry (13.5.2018 )

Cítím výraznou kombinaci bergamotu a grepu podbarvenou santalem (který ale ve složení není), z čehož vzniká v konečném důsledku taková dost podivná vůně - že by tohle byl hořec?

Avatar
slniecko (13.10.2015 )

Zaujímavá horcová vôňa, po čase trolinku zosladne, veľmi pekne.

Avatar
wendulka (15.1.2015 )

Z řad AA určitě jedna z těch zajímavějších (a proto taky asi ukončená), protože kromě svěže nahořklých citrusů a hořkých bylinek, které reprezentují typický letní den, v sobě skrývá i vůni lučního medu, cukrové hrušky, zlatavě hřejivého musku a zapáleného sena během jarního podvečera. A nakonec tu máme jarní ráno a čerstvě vyprané pověšené prádlo (díkybohu bez škrobu), s nímž si zlehka pohrává větřík a ve vzduchu je cítit čerstvě posečená tráva.