databáze 108161 vůní od 8148 značek a 1502 parfumérů

Ambre Nue Atelier Cologne

Ambre Nue
značka: Atelier Cologne
parfumér: Schwieger, Ralf
rok: 2012
určení: unisex
hlava: zelená mandarinka, sicilský bergamot, egyptský aksamitník
srdce: orchidej Nigritella rubra, cejlonská skořice, thajský benzoin
základ: španělské labdanum, ambra, brazilská tonka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
jerry (13.3.2018 )

Bramborák bez brambor aneb ambrovka bez ambry.....přestože ambra vůbec ve složení není uvedena, výsledným dojmem je něžná ambrovka, sladce kořeněná, se špetkou propolisu a hladkého teplého včelího vosku. A kolem mlha s kapičkami citrusového oleje. AMBRA příjmením DOKONALÁ. Výdrž je znatelně slabší než u arabských ambrových olejů, ale téhle ambře jsem ochotna odpustit cokoliv...

Avatar
blackviolet (22.11.2015 )

Nahá ambra, ambra bez ambry, květinová a hebká, ovoněná mandarinkou a skořicí, ale hlavně je v ní celou dobu přítomný aksamitník. Nakonec se přidá lehce kožené labdanum a společně s tonkou vytvoří krémový balzám.

Avatar
wendulka (05.4.2015 )

Vůně byla údajně inspirovaná jistým druhem květiny z vysokohorského prostředí, která voní podobně jako ambra. A zrhuba to se zde podařilo. Na úvod je tu sice vydatná dávka nahořkle svěžích zelených citrusů s koriandrem, ale stačí chvilku vydržet a ruličky skořice (to je skutečně jedna z mála vůní kde není namletá), květinově sladká orchidej, vanilkově pryskyřičnatý benzoin a balsamický kouř z labdana vytváří věrohodnou iluzi sladké hřejivé ambrovky s prachovým podtónem. Navrch je to celé zahuštěné kapkou medu a "bíločokoládovou" tonkou a ozdobené mikroskopickými krystalky kandovaného cukru. A aby to nepůsobilo příliš sladce, přidáme nakonec ještě nějaké to suché dřevo.

Avatar
slniecko (09.2.2015 )

Ambra do zelena, to je zaujímavé a nečakané, veľmi originálna kombinácia citrusových silíc, živicových tónov a takmer neorientálnej, nesladkej ambry.