databáze 141380 vůní od 9444 značek a 1801 parfumérů

Ambre Khandjar Une Nuit Nomade / Une Nuit à Oman

Ambre Khandjar
značka: Une Nuit Nomade / Une Nuit à Oman
parfumér: Di Marino, Jérôme
rok: 2019
určení: unisex
hlava: mandarinka, černá švestka
srdce: absolut labdana, vanilka, absolut kosatce, ylang ylang
základ: santalové dřevo, pačuli, benzoin
Diskuze:
Komentáře k vůni (9)
Avatar
teena-s (13.2.2021 )

Úvodní ceckovitost musím nechat se vyřádit jakože si jí nevšímám,(kombo vanilky s pačuli je pro mě vražedné jak Kobra 11),po několika panácích drahého vizoura se švestkovým aroma zmalátní,zkrotne,rozepne knoflíčky na halence a nechá větrat svůj srdeční sladkobol,usedne na dřevěný práh do dveří,vůně kolem proudí v průvanových poryvech(labdanum s kosatcem) a dělá si místečko aby si později lehla rovnou na podlahu(dřevo s odérem čerstvě umytých parket),sladké sny flamendře...

Avatar
Miru (28.12.2020 )

...švestky.
Švestky,
akorát zralé pevné ale šťavnaté plody máčené v poctivé slivovici.
...pak, rychlých pár vteřin s ponorným mixérem a z opilých švestek a kakaově černohnědého labdana jsou temná povidla pro dospělé...
Typově - Noir Extreme Tom Ford.
Přičemž Ambra Khandjar voní hedvábně nasládleji.
Jo, a tady, v y j í m e č n ě, je ylang
LUXUSNÍ - smetanově krémový, vyšlehaný do plné tmavé čokoládové pěny.
Ambre Khandjar si na kůži tlumeně hoří, líně sálá...
...balzamicky hladící, nadýchaně hutná, jemně nasládlá pouze, v pálence už rozpuštěnými,
švestkami.
Sofistikovaná luxusní alkoholová gurmánka.
Intenzita intimní, avšak vytrvalá.
14/11/20

Avatar
Biely kvet (26.7.2020 )

Hustý sladký likér z tmavých sliviek mi pripomína Plum Japonais od TF, spoločnosť mu robia kvalitné cigary v starom koženom puzdre. Všetko spolu krásne ladí vďaka vanilke a sladkastej ambre, ktorá mi je zas povedomá z Chypre Nobile 1942. Veľmi vydarená vôňa!

Avatar
Dalia (04.7.2020 )

Ambrově horký dech …
Temně ovocný začátek a měděně suchý zbytek. Úvod je lahodný díky šťavnaté likérové švestce a mně se líbí nejvíc z celé kompozice. Je prostě k sežrání. Ale během pár okamžiků mizí a vyloupne se ambra. Pro můj nos suchá, trošku dřevitá, hřejivá, měděná … pěkné to je.
Původně jsem si tuto vůni řadila k podzimu, případně k babímu létu, ale nakonec si myslím, že i suché a horké počasí jí sluší.

Avatar
wendulka (12.11.2019 )

Naprosto souhlasím s recenzí Fleur - inspiraci kandžárem bychom mohli hledat leda v tom smyslu, že jej někdo vyjmul z koženého pouzdra (podtón pryskyřičnatého labdana, které může alternativně evokovat klidně i ty písečné duny) jeho prostřednictvím rozsekal šťavnaté mandarinky a přezrálé banány (ylang) a přimíchal je do švestkového likéru. Po jeho vypití se pak promění už ve vyloženě gurmánskou ambrovku s vůní banánů v čokoládě a vanilkové pralinky, posypané kakaem. Je krásná a povedená, nicméně pro mě se jako nejproblematičtější jeví nikoliv její sladkost, nýbrž labdanová hořkost, která mi v nevhodném počasí nedělala dobře již v Grand Soir.

Avatar
alibi (09.10.2019 )

Při prvním krátkém přivonění ke vzorku ještě na jaře, před oficiálním vydáním vůně, jsem byla zklamaná, vůně mi připadla jako variace na ambrový Tauerův L'Air du Désert Marocain. Při pořádném nástřiku z flakónu však byla úplně jiná. Příjemný likérový úvod trvající pár nádechů vystřídá krátká epizoda, ve které vůně působí jako kožené pouzdro na cigarety. Takové to s kovovou pružinou. Je v něm stará zapomenutá krabička cigaret. Levná, z měkkého papíru potaženého staniolem. A tabák v ní je sice zaprášený, ale pořád je cítit, že je ovocný. No a pak přichází nejkrásnější fáze. Do prostoru se šíří vůně švestkového dřeva, na kterém se vysrážely krystalky vanilkového cukru, tento jantarový ambrový moučník je tmavý a suchý. A když se přiblížíte nosem k místu nástřiku, ucítíte ušlechtilou vyčiněnou kůži a jistou mírnou provokující slanou živočišnost. Vůně se drží spíše u těla a za chladných dnů bude jako hřejivý šál.

Avatar
andry (13.9.2019 )

Jako první zaujmou sušené švestky, postupně přecházející do horkých švestkových povidel. Postupně se čím dál výrazněji přidává zakouřené labdanum a sládne vanilkou a omamnou exotickou vůní ylangu, až nakonec zhoustne pryskyřičnatým benzoinem se santalem, přičemž si uchovává lehce kouřový nádech. Vůně je dost sladká, hutná, ale díky těm švestkám mě baví.

Avatar
Markys (07.9.2019 )

Vůně pozdního léta. Právě jdu z trhu, kde prodávají ostružiny, švestky,blumy. Všechna tahle sladká a opojná vůně se smísí a kvasí. Takže se ocitnete s kvasem v pálenici a pak jdete ochutnat výsledek do sklepa. Ale to teplé podzimní slunce cítíte ještě ve vzpomínce.Pro členy KPDO ( Klub přátel destilovaného ovoce)je to MUS !

Avatar
Fleur (29.8.2019 )

Název vůně je inspirován kandžárem; zakřivenou zdobenou dýkou, která byla výbavou válečníků a ještě dnes ji v Ománu nosí muži jako součást tradičního oděvu.
Je to gurmánsky zpracovaná ambrová vůně s několika přechody mezi různorodými fázemi. V úvodu je nečekaně svěží ovocný tón ze sladkých mandarinek, broskví a přezrálých švestek, jako kdyby pršely ze stromů a někdo je tím kandžárem ve vzduchu rozsekával. A pak náhle ovocný déšť ustane, ovoce zhoustne a přetaví se v lékořicový proužek. Ten je pečlivě zabalen do jemné kůže, jejíž nasládlá vůně je obohacena o kakao a vanilku, až se kůže promění v čokoládovou pralinku. Ta se pomalu rozpouští, sládne a odkrývá vanilkovou náplň. A všechna tahle kouzla se odehrávají za bílého dne mezi rozpálenými písečnými dunami.
Vůně má červenou barvu, která by se mi více líbila u Jardins de Misfah.