databáze 107530 vůní od 8122 značek a 1491 parfumérů

Ambre Khandjar Une Nuit Nomade / Une Nuit à Oman

Ambre Khandjar
značka: Une Nuit Nomade / Une Nuit à Oman
parfumér: Di Marino, Jérôme
rok: 2019
určení: unisex
hlava: mandarinka, černá švestka
srdce: absolut labdana, vanilka, absolut kosatce, ylang ylang
základ: santalové dřevo, pačuli, benzoin
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
alibi (09.10.2019 )

Při prvním krátkém přivonění ke vzorku ještě na jaře, před oficiálním vydáním vůně, jsem byla zklamaná, vůně mi připadla jako variace na ambrový Tauerův L'Air du Désert Marocain. Při pořádném nástřiku z flakónu však byla úplně jiná. Příjemný likérový úvod trvající pár nádechů vystřídá krátká epizoda, ve které vůně působí jako kožené pouzdro na cigarety. Takové to s kovovou pružinou. Je v něm stará zapomenutá krabička cigaret. Levná, z měkkého papíru potaženého staniolem. A tabák v ní je sice zaprášený, ale pořád je cítit, že je ovocný. No a pak přichází nejkrásnější fáze. Do prostoru se šíří vůně švestkového dřeva, na kterém se vysrážely krystalky vanilkového cukru, tento jantarový ambrový moučník je tmavý a suchý. A když se přiblížíte nosem k místu nástřiku, ucítíte ušlechtilou vyčiněnou kůži a jistou mírnou provokující slanou živočišnost. Vůně se drží spíše u těla a za chladných dnů bude jako hřejivý šál.

Avatar
andry (13.9.2019 )

Jako první zaujmou sušené švestky, postupně přecházející do horkých švestkových povidel. Postupně se čím dál výrazněji přidává zakouřené labdanum a sládne vanilkou a omamnou exotickou vůní ylangu, až nakonec zhoustne pryskyřičnatým benzoinem se santalem, přičemž si uchovává lehce kouřový nádech. Vůně je dost sladká, hutná, ale díky těm švestkám mě baví.

Avatar
Markys (07.9.2019 )

Vůně pozdního léta. Právě jdu z trhu, kde prodávají ostružiny, švestky,blumy. Všechna tahle sladká a opojná vůně se smísí a kvasí. Takže se ocitnete s kvasem v pálenici a pak jdete ochutnat výsledek do sklepa. Ale to teplé podzimní slunce cítíte ještě ve vzpomínce.Pro členy KPDO ( Klub přátel destilovaného ovoce)je to MUS !

Avatar
Fleur (29.8.2019 )

Název vůně je inspirován kandžárem; zakřivenou zdobenou dýkou, která byla výbavou válečníků a ještě dnes ji v Ománu nosí muži jako součást tradičního oděvu.
Je to gurmánsky zpracovaná ambrová vůně s několika přechody mezi různorodými fázemi. V úvodu je nečekaně svěží ovocný tón ze sladkých mandarinek, broskví a přezrálých švestek, jako kdyby pršely ze stromů a někdo je tím kandžárem ve vzduchu rozsekával. A pak náhle ovocný déšť ustane, ovoce zhoustne a přetaví se v lékořicový proužek. Ten je pečlivě zabalen do jemné kůže, jejíž nasládlá vůně je obohacena o kakao a vanilku, až se kůže promění v čokoládovou pralinku. Ta se pomalu rozpouští, sládne a odkrývá vanilkovou náplň. A všechna tahle kouzla se odehrávají za bílého dne mezi rozpálenými písečnými dunami.
Vůně má červenou barvu, která by se mi více líbila u Jardins de Misfah.