databáze 141150 vůní od 9433 značek a 1798 parfumérů

Ambre Cashmere Intense Parfums de Nicolaï

Ambre Cashmere Intense
značka: Parfums de Nicolaï
parfumér: de Nicolaï, Patricia
rok: 2015
určení: pro ženy
hlava: mandarinka, černý pepř, citrón
srdce: kosatcové máslo, fialka, hřebíček
základ: absolut vanilky, absolut labdana, benzoin, absolut tonky, pačuli, ambra, santalové dřevo, pižmo
Diskuze:
Komentáře k vůni (7)
Avatar
andry (08.11.2020 )

V jádru to je vlastně ta sladce hřejivá benzoinová ambra s hebkým bílým pižmem, jak napovídá název. V pozdějších fázích dostává jemně gurmánský nádech díky krémové tonce a je patrný pěkný santalový základ nádechem vonných tyčinek.
Co ji ale odlišuje od ostatních? Začátek, kde se poněkud agresivně kombinuje pikantně kořenitá citrusová šťáva s klasickým pudrem a člověk by v tom v první chvíli ambrovku ani nehledal. Pak se uklidní, ale ten tón zůstává pořád přítomný. Ten, co mají Dune a Kingdom společný.
Jak Patricii moc nemusím, tak tohle po hrozivém začátku povýšila na povedený návrat ke klasice. Nakonec vyzní jako ta ve staré skříni s vysypanou pudřenkou uložená kašmírová deka, do které jste se spolu choulili, když jste měli ještě jeden druhým zamotanou hlavu. Vážně bylo v pokoji vedro, ale bezpečný azyl pod dekou byste ani za nic neopustili. To bylo ještě před horami nádobí, špinavého prádla a zbytečných hádek, no už je to dávno, ale díky za tu vzpomínku.

Avatar
moudjahidine (08.3.2019 )

Kosatcový Kingdom

Ufff. Hluboce nadechnout, vydechnout, znova... a znova... a znova... a pořád je tam! Já vím, že se mnou nebude kdekdo souhlasit, ale nemůžu jinak. I po osmém zkoušení je to starý dobrý oplakávaný Kingdom zasypaný hromadou kosatcových květů. Může za to hřebíček (pořádně zdrsnělý zemitou pačuli), protože hřebíček, to je karafiát s ambrou a větvičníkem. A karafiát, ambra a větvičník, to je Kingdom. Takové krásné setkání po letech.

Kingdomová fáze trvá zhruba dvě hodiny, takže když ji tam budete mít, užijete si ji dosyta. Pak se z kosatců začne vynořovat docela ostrá benzoinovo tonková ambra, která se tak tak drží na hranici nepřeslazenosti. V tuhle chvíli mě Ambre Cashmere baví asi nejmíň, nic naplat, jakkoli lahodí mému nosu, ta kombinace je zkrátka ohraná a i tady zbytečně dominantní. To kašmírové přichází, až když se generická sladkoambra unaví a přenechá piedestal hutnému kosatcovému máslu s něčím lehce omamným, co nedokážu při nejlepší vůli identifikovat. Kingom pořád číhá v zákulisí a skutečně se zase důrazně přihlásí o slovo, když se Ambre Cashmere dovoní až k základům a naposled vydechne oblak hřebíčku.

Tenhle počin od Parfums de Nicolai je dobře stavěná, jednoduše čitelná i provokativní kompozice s obrovskou sentimentální hodnotou.

Avatar
Dalia (15.5.2018 )

V čase podzimním …

Kořenité vlhko podzimu, barevné listí lesknoucí se mokrem, lehký chlad na tvářích a teplo šály z měkoučké příze … úvod je zelenkavě nahořklý, pikantní pepřem a čerstvý citronovou šťávou. Během pár chvil vše sládne a vláční v sametovém duchu kosatce s vanilkovým krémem a jemné sálavé teplo pokožky probouzí balzamické tóny pryskyřic s ambrou.
Lehce hřejivá aura nasládlé pikantnosti.

Avatar
Fleur (20.2.2018 )

Vůně se mi vepsala do čichové paměti ve spojení s Vánocemi. Začátek je zeleně svěží, pepř pichlavý jako jedlové jehličí, které se, přinesené z venkovního chladu, intenzivně rozvoní ve vyhřáté místnosti. A pod ním se už plíživě odvíjí vůně vanilkového krému s rozdrceným hřebíčkem a pryskyřice, které mi zcela zastřely květinové srdce vůně. Hebká, nepřeslazená tonka s mléčným santalem podtrhují konejšivé vyznění vůně.

Avatar
Renusatko (12.2.2018 )

Je teplý jarní den a sedíme na zahrádce. Na stole stojí ve váze malá kytička s kosatcem a spoustou fialek . Plátky citrónu, pomeranče a mandarinky roztančily svůj jarní osvěžující tanec v bublinkách ve sklenici vody. Chtělo by to nějaký nový zajímavý koktejl, žertujeme s číšníkem. Asi jsme naštvaly jeho kolegyni, protože nám do sklenice vysypala celou pepřenku, která stála na stole. Škoda, takový pěkný den to byl. Trvá snad celou hodinu než nám číšník donese koktejl, který nám nemíchal jako omluvu. Vanilkový, jemný, posypaný skořicí a špetkou hřebíčku, postavený na dřevěném stolku. Tu nádhernou sladkost si moc užívám, přesto mi vůně pepře zůstává dlouho dobu v nose.
Okamžitě mi připomněla Présence d`Une Femme od Montblanc. Mají i nějaké společné složky a bohužel Montblanc se mi nějak časem převoněl a už to určitě není nic, co bych mohla nosit. A ano, sladkost stejně jako u Montblanku přichází, když pepř odchází a potom teprve se mi vůně líbí.

Avatar
alin (18.10.2015 )

Ambre Cashmere začína u mňa ostrejším zeleným tónom. Trochu dráždivým a nie celkom príjemným. V pozadí je niečo sladké, čo pamaly potláča tú úvodnú ostrosť, celé to postupne sladne. Po Ambre zatiaľ ani stopy. Prekvapilo ma to, lebo som očakávala typickú ambrovku. Skôr vyznieva svieženkovsky v štýle vône vypraného prádla. Takže "cashmere" efekt sa podaril, či skôr "cotton". Naozaj tam je. Na Ambru však treba čakať. Nakoniec príde, sladká, príjemná, jemná. Je to veľmi pekné, len mi to kazí tá nudná stredná fáza.

Avatar
blackviolet (01.10.2015 )

Kašmírovou ambru uvedou ruku v ruce mandarinka s citronem a hřebíčkem, mandarinka se rozloučí rychle, ale citron ve formě citronové kůry doprovází i to, co přijde. Je to zvláštní směs mýdla, kosatce a fialky a spolu to vytváří dojem čistě vypraného měkounkého froté ručníku anebo, a to asi byl záměr, kašmírové deky. Deka ležela přes léto ve staré skříni, je z ní jemně cítit zemitost pačuli. Málem bych už byla napsala, že tahle vůně je víc kašmírová než ambrová, ale není. Ambra přichází pomalými krůčky, sladce vanilková, balzamická, krémová. Vyplatí se na ni počkat.