databáze 141130 vůní od 9432 značek a 1798 parfumérů

Ambra Aurea Profumum Roma

Ambra Aurea
značka: Profumum Roma
parfumér:
rok: 1998
určení: unisex
složení: pravá ambra, kadidlo, myrha
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
Miru (29.1.2021 )

..chutí plná vanilka akorát oslazující ambru, kadidlo i myrhu v hutně hustém balzámu hladícím vše, kam dosáhne...
Roztavené živočišné zlato
Chce to kontrast, jinak by vůně mohla působit poněkud vintage...

Avatar
PDB (27.5.2019 )

Pravá? Tedy šedá? Nebo pryskyřičná? Osobně myslím, že jantarová. Ono to je vlastně jedno. V každým případě úžasná.

Avatar
janejane (27.6.2018 )

Koňakovorumové aroma s třtinovým cukrem,
Houstnoucí tmavá čokoláda, která se líně táhne jako med.
Dřevitost s tabákem a jemné závany živočišnosti…
Je to husté, je to tmavé, nasládlé a trochu tajemné.
Žádná složka nevyčnívá a nekřičí, všechno vnímám v náznacích, jako za ojíněným sklem,
I obraz postavy sedící v setmělém pokoji s krbem, který protínají mihotající se paprsky světla od ohně. On nebo ona drží v jedné ruce brandy a v druhé doutník a na stolečku jsou odložené kousky hořké čokolády a opodál stojí kovová miska s tavícími se krystaly nahořklých pryskyřic …
Velmi uklidňující a relaxační.

Avatar
blackviolet (11.2.2016 )

Hustý zlatý ambrový lektvar se vším, co tvoří ambru, a tentokrát nemyslím jen tu kombinaci labdana, benzoinu a vanilky. Myslím tím i pravou ambru, která dodává lektvaru teplý smyslný pižmový nádech. Najdeme tady i nahořklou myrhu, zakouřené kadidlo, jemně kožené labdanum a nějaké koření, možná skořici. V lektvaru plavou zrníčka zkaramelizovaného medu. Jedna z nejpovedenějších ambrovek.
A podobně jako andry a wendulce i mně připomněla trochu Ambre Sultan, jen bez bylinek a méně kořenitou.

Avatar
wendulka (04.11.2015 )

Tahle vůně rozhodně patří mezi ty zajímavější ambrovky. Souhlasím s andry, co se týče určité podobnosti s Ambre Sultan, ovšem bez toho odporného lutensovského polévkového koření, zatuchlé zeleně a voskově živočišných tónů. Tahle ambra jde ale kromě toho ještě o jeden krůček dál a to nemluvím o celodenní výdrži (přežije i sprchu!).

Není jen sladce vanilková, pryskyřičnatá a poprášená suchý prachovým kakaem, především zpočátku je v ní i drhnoucí bylinně dřevitá myrha, která je, jak se zdá, spojovacím bodem vícero vůní Profumum Roma, a studené "mramorové" kadidlo. A nejenom to, je zajímavá i tím, že se v ní střídá jak sladký, tak i hořkoslaný tón. takže tady bych i věřila tomu, že v první fázi použili i kapku pravé ambergris.

Avatar
andry (22.1.2015 )

Milovníci pravé (!) ambry, sedněte na zadek :) Toto je váš (ehm, náš) svatý grál. (Ale jak už jsem řekla, Ambra di Luna je santalovka..) Drhnoucí, suchá, prachová, sladká a zároveň nahořklá, balzamická, opravdu letitá ambra. I kadidlo, koriandr a nějaké koření se tu najde. A už vím, co mi to i připomíná. Ambre Sultan po rozvonění. Přesně taková pikantní. Takže pokud se na vás na rozdíl ode mě A.S. rozvoní rychlejí než za cca 6 hodin, Ambru Aureu nepotřebujete. Což nic nemění na její úžasnosti.