databáze 128720 vůní od 8813 značek a 1667 parfumérů

21 Conduit St Jovoy Paris

21 Conduit St
značka: Jovoy Paris
parfumér: Schnirer, Marie
rok: 2020
určení: unisex
hlava: bergamot, levandule, absolut levandule, grep, rebarbora
srdce: mandle, jedlový balzám
základ: ambroxan, jávský vetiver, tonka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
wendulka (16.5.2021 )

Tohle je bylinná levandule s dominantní vůní sena z babiččiny zahrádky, která v ní byla vypěstována společně s rebarborou a šťavnatým hořkosladkým grepem, aby posloužila společně s jedlovým jehličím a suchým, lehce zakouřeným vetiverem se slaným podtónem jako hlavní ingredience pro výrobu pánské fougere kolínské v nedalekém holičství. To by samo o sobě bylo zajímavým prvkem, nebýt tuny dezinfekčního ambroxanu, který ustoupí teprve v základu, kdy se projeví i lehce ovocný nádech levandule a v kombinaci s mandlovou tonkou na mé kůži vytvoří pánskou variaci na Mon Guerlain.

Avatar
andry (30.4.2021 )

Hořkosladce ovocný zralý grep a svěží rebarbora přímo ze zahrádky vytváří celkem kontrastní kombinaci pro bylinně aromatickou levanduli a jedlový balzám s jasně zeleným jehličím a šťavnatým vetiverem. To bude asi ono - obvykle suché a strohé dřevitě aromatické složky tu působí živě, jsou plné mízy a zářivých barev, posazené na měkce hřejivém kašmírovém polštáři. Co může působit nesourodě je ve výsledku netradiční a zajímavé.

Avatar
Miru (22.2.2021 )

...grep s levandulí a rebarborou.
Vše měkce jemné, chvílemi přecházející do čajova a chvílemi zas do trpkosti sytě zelených rebarborových stvolů.
Pak, tahle relativní ježatost zjemní zásluhou mandlového mléka nebo spíše mandlové smetany, ale neustále vnímáte podprahovou pichlavost zelených jehliček lesních stromů zastrouhnutých grepovou kůrou a v ten samý moment cítíte ale i měkkost a delikátně senovou nasládlost z tonky.
Jak to nejlépe popsat,
co cítím za vůni.?
...když jsem byla hooodně malá, tak mě táta naučil dělat čaj z čerstvých, světlounce zelených výhonků pichlavých větviček z lesních velikánů.
No a k tomu odvaru si představte neviditelnou levanduli s peříčkovým pižmem, kdy tihle dva silicový odvar už jenjemně pohladí, aby byl hodný...
...a úplně nakonec se objeví ještě i prachově smaragdovo antracitová
kouřovost. Přesně onen odér/kouř ohně z vlhkých/syrových dřev.
Klidná vůně...