databáze 142566 vůní od 9484 značek a 1805 parfumérů

03 Century Odin

03 Century
značka: Odin
parfumér: Verspoor, Kevin
rok: 2009
určení: unisex
hlava: bříza, cypřiš, lesní máta
srdce: vetiver, myrha, pačuli
základ: černé pižmo, větvičník, pravá ambra
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
jerry (27.2.2018 )

Čerstvě rozřezané dřevo, vířící suché piliny a hebká sladká pačuli. Suchá dřevitá vůně bez jediného kousku zeleně. Velmi intenzívní a s výtečnou výdrží. Pro milovníky a milovnice ryze dřevitých vůní je zkoušení povinností....

Avatar
wendulka (16.5.2015 )

Lesní atmosféra v podání této značky mě baví. Zde jsou to nejprve rozdrcené hořké zelené bylinky, jehličí a chladivá, jemně nasládlá máta. Ta odkrývá vrstvu sluncem vysušeného dřeva. Slunce do něj praží tak, až z něj začínají stoupat slabounké kouřové vlnky. Ambra, uváděná ve složení, se přede mnou zcela schovala, místo ní se na dřevo snesla vanilka z Hypnotic Poison (v tomhle směru souhlasím s andry), jen v naředěnější, sušší a prachovější podobě. Ať už označení moderní chypré na stránkách Odin znamená cokoliv, pro mě vytvořili moc pěknou dřevitou orientální vůni. Je tu ale jedno velké ale, a to je výdrž, za hodinu a půl je (podobně jako Vohina) fuč.

Avatar
andry (30.1.2015 )

Hypnoticová vanilka vysušená sluncem pražícím na dřevěné třísky, odřezané kousky kůry, jalovec a suché bylinky. Kde se tam vzala je záhada – pravděpodobně to bude výsledný efekt kombinace nějakých složek spíš, než vanilka jako taková. Vůně sama je na hraně: buď se bude prapodivně hořce nasládlé bylinno-sucho-dřevito líbit, nebo to bude protivné a dusivé.