databáze 178141 vůní od 11059 značek a 2185 parfumérů

Blu Mediterraneo Mirto di Panarea Acqua di Parma

Blu Mediterraneo Mirto di Panarea
značka: Acqua di Parma
parfumér:
rok: 2008
určení: unisex
složení: myrta, bergamot, kalábrijský citron, sladký pomeranč, bazalka, jasmín, růže, šeřík, černý rybíz, lentišek, jalovec, cedr, ambra
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
alibi (09.7.2018 )

Mirto di Panarea je aromatická svěží unisexová vůně. Z počátku voní jako bylinkový vychlazený čaj s citronem. Tento efekt mi spolehlivě vždycky vytvoří bergamot s citronem. Myrta s jalovcem a možná i trochu jehličí přidá do mého ledového čaje bylinný tón. Lahodný letní nápoj jemně přisladí ambra. Vůně se potom překlání ke složkám v základu, ale je stále osvěžující. Dřevitý základ vnímám spíše jako vánek, který profukuje mezi zeleným jehličím v cedrovém háji a sbírá jeho pryskyřičnou vůni. (Naštěstí žádné hobliny tužky z cedrového dřeva.) Přiznám se, že květiny uváděné ve složení nevnímám samostatně vůbec. Snad jen (když teď o ní vím), tak cítím snítku jasmínu, která mi spadla do čaje. Jeho omamná vůně tam zkrotla - vylouhovala se a promísila se s vůní jehličí.

Je to opravdu relaxační vůně a ráda ji nosím v létě, kdy není příliš parno. V zimě mi (bůhví proč) nedělá dobře a ve velkém vedru zase nedrží. Výdrž tedy nemá valnou ani jindy, ale je to jen toaletní voda, takže jí odpustím, že v poledne je potřeba vůni "přiživit".

Avatar
wendulka (21.10.2015 )

Panarea je malinký italský ostrůvek vulkanického původu, nacházející se severně od Sicílie a zároveň je nejmenším a nejstarším obydleným ostrovem Liparského souostroví, jehož je součástí, což z něj dělá i turisticky zajímavou destinaci. Vůně má tak navodit zdejší atmosféru se svěžím středomořským vánkem. No z celé té "modré" řady asi nejvíc odpovídá zadání, přesto bych já osobně ani s touto vůní nechtěla trávit dovolenou a hned se dostanu k tomu proč.

Na začátek jsou tu svěže nahořklé zelené lístečky, jiskřící citrusy a bylinky, celé je to protknuté vlhkým slaným mořským vzduchem, jenže po chvíli se do tohoto obrázku vkrade lehce ulepený rybízový bonbón. Ten sice po půlhodině zase přestane obtěžovat, i tak ovšem nadělá víc škody než užitku. Jak se vůně dál rozvíjí, postupně pronikáme víc do vnitrozemí. Bereme to přes sluncem (hřejivá "medově" nasládlá ambra) vyprahlý cedrový háj (hodně suchý), abychom naši cestu zakončili prohlídkou zdejších fumarol (suché prachové tóny pryskyřic).

Avatar
slniecko (07.2.2015 )

Krásna vôňa myrty podporená na začiatku trochou citrusov....jednoliata, stála, ničím nerušená, vyvoláva pokoj a pohodu ako práve odtrhnutá vetvička...nijako sa nevyvíja, len po čase (u mňa po cca poldruhahodine) odrazu zhasne...na leto ako stvorená, len škoda tej krátkej výdrže...