Voňavé jaro u Aedes de Venustas (Palissandre d’Or) a Diptyque (Florabellio)

Avatar od wendulka, 18. února 2015

dřevo a květiny stále v kurzu

I když venkovní teplota tomu stále ještě nenasvědčuje, niché značky už se začínají poctivě připravovat na jaro a valit na nás další dávku novinek. Nejinak je tomu u Aedes de Venustas, kde se chystají přidat už pátou vůni, nazvanou Palissandre d’Or. Po poslední středomořské kadidlovce Copal Azur tak přichází inspirace dřevem, přesněji řečeno indickým růžovým dřevem (palisandrem) ze stromu Dalbergia šišam. Jedná se prý historicky první typ růžového dřeva v Indii vůbec. Využívá se hlavně pro dekorativní účely, vyrábí se z něj např. nábytek nebo hudební nástroje, uplatnění našlo však i v parfumérství.

.

Ke spolupráci byl tentokrát přizván pro značku sice nový, zato velmi zkušený Alberto Morillas, který použil vzácné santalové dřevo ze Srí Lanky, vyznačující se prý kromě mléčnosti i lehkou kouřovostí a právě růžovým aroma. Celkovou skladbu doplnil o koření, pryskyřice a tři druhy cedrového dřeva (virginské, aljašské a čínské, pro něž je typická vůně čaje Lapsang Souchong). Výsledkem má být krémová, mléčná, lehce kouřová a hedvábná vůně. No to zní jako rajská hudba pro mé uši!

hlava: mošusové semínko, růžový pepř, koriandr, skořice, muškátový oříšek

srdce: santalové dřevo ze Srí Lanky, kopajský balzám, pačuli

základ: virginský cedr, atlaský cedr, činský cedr, ambroxan

...

A ani u Diptyque nezahálejí. I oni na květen (některé zdroje slibují už duben) připravují svou novinku. Má se jmenovat Florabellio. A i když název naznačuje květinovou vůni, moji pozornost upoutávají především s květinami spojené mořské tóny a pražená káva a sezam. Protože jestli něco Fabrice Pellegrin umí, jsou to neobvyklé, ale zajímavé a krásné kompozice (viz třeba má oblíbená Volutes a nově i Eau Duelle).

Já osobně zvláště na tu správnou vůni s kávou čekám už jakou dobu. Kilian k tomu měl loni slušně našlápnuto, jen kdyby se Intoxicated nerozvoněla tak do sladka. Tak že by mé volání bylo konečně vyslyšeno :) ?

...

hlava: mořský fenykl, tón mořské pěny

srdce: květ jabloně, vonokvětka

základ: pražená káva, pražený sezam

Diskuze:
Diptyque (Značky)
Aedes de Venustas (Značky)
Komentáře k článku (2)
moajli
moajli (14.3.2015 )

Jsem zvědavá hlavně na Diptyque, jestliže tón mořské pěny má nastínit jemný slaný podtón, tak to se vážně těším jak se to s tou kávou popere a propojí

Evanilla
Evanilla (28.2.2015 )

S Kilianem máš Vendulko úplnou pravdu - začátek mě uchvátil, ale dojezd byl dost neoriginálně lepivě sladký. Na obě novinky jsem zvědavá, jenže u Diptyque mě děsí tón mořské pěny.