Sable Fumé a Sable Or - letošní kosatcové limitky z řady Armani Privé

Avatar od wendulka, 26. května 2015

kosatec v doprovodu kadidla

Jak je u Armaniho posledních pět let každoročním zvykem, přichází i letos v řadě Armani Privé ne s jednou, ale tentokrát rovnou se 2 exkluzivními limitovanými edicemi kosatcových vůní pro sběratele. Odstíny modré tentokrát střídají tóny pískově zlaté. Jmenují se Sable Fumé (kosatec, kadidlo, ambroxan, benzoin) a Sable Or (florentský kosatec, kosatcový resinoid, fialka, minerální tóny, benzoin, tonka, santalové dřevo, vanilka).

Složení u obou, zejména pak u Sable Or teoreticky napovídá (kosatcový resinoid, který má jít v páru s máslovým florentským kosatcem, má být doplněný hřejivými podtóny kakaa), že tyto letošní limitky by nejspíš mohly volně navazovat na premiérovou La Femme Bleue z této edice (2011), což by bylo úžasné.

(http://www.painetworks.com)

...

Hlavní roli má tedy sehrát kosatec a kadidlo. Od obou bylo vyrobeno pouhých 1000 kusů, jsou znovu v objemu 100 ml a koncentraci EdP a letošní doporučená cena na vybraných prodejních místech činí 570 euro. V těchto dnech právě v prodeji, takže pokud si chcete ověřit svoje teorie, neváhejte a dopřejte si mimořádný výlet třeba do Vídně nebo do Berlína.

Diskuze:
Giorgio Armani (Značky)
Komentáře k článku (7)
wendulka
wendulka (28.5.2015 )

cinkja: A vsadila jsi dobře ;) , vyhrává nejen podle flakonu.

cinkja
cinkja (28.5.2015 )

Podle složení bych mohla obě, vypadá to parádně. Pokud bych vybírala podle flakónu, tak bych vsadila na Sable Or :).

moudjahidine
moudjahidine (27.5.2015 )

Obě mají naprosto snový složení, ovšem Sable Or by stoprocentně byla mojí favoritkou. Proklínám jejich cenu a velebím design flakonů, jsou naprosto perfektní.

wendulka
wendulka (27.5.2015 )

Já se chystám zkoušet a ověřit si svojí teorii už zítra a pevně doufám, že se mi nebudou líbit obě, protože mám jen na jednu :) .

Mitzi
Mitzi (27.5.2015 )

domenica > proč jsem si vzpomněla právě a jen na Tebe, když jsem četla nadpis? :)

Taky bych ráda vyzkoušela. Bohužel jsem neměla možnost přivonět ani k té modré edici z roku 2011. Podle složení by se mi asi líbila nejvíc. Nebo spíše Sable Or? Těžká volba i pro Štíra ;)

blackviolet
blackviolet (27.5.2015 )

Krása, kosatec zase trochu jinak a to složení nemá chybu. Cena je sice hodně za limitem, ale aspoň vyzkoušení si nenechám ujít. Ty kosatcové limitky by byla sbírka mých snů.

domenica
domenica (26.5.2015 )

Cena je příšerná, ale kdyby mi je chtěl někdo darovat naslepo /raději obě, protože volba je těžká nejen pro Váhy/, tak jsem připravená. :D Protože kosatec s hřejivými tóny a podtóny, hmmm...