Nová kolekce Les Parfums Grands Crus od Maison Lancôme

Avatar od wendulka, 5. července 2016

Lancôme nabírá druhý dech?

A je to tu! U Lancôme se konečně po několika letech probrali z hybernace a uvědomili si, že nelze stále jen chrlit všemožné odnože La Vie Est Belle nebo Trésoru, ale že je potřeba se věnovat v rámci Maison Lancôme i exkluzivním vůním a především nereformulovat původní a přijít s úplně novými. Proto si pro nás od září chystají zcela novou kolekci 6 vůní, nazvanou Les Parfums Grands Crus, kterou chce vzdát poctu svému zakladateli Armandu Petitjeanovi. A opřeli se do toho pořádně, protože oslovili samá zvučná jména jako Dominique Ropion, Olivier Gillotin, Shyamala Maisondieu nebo Ilias Ermenidis. Oproti stávajícím flakonům prošly ty nové znatelným redesignem v podání francouzských umělců Alex & Marine včetně víčka. Nově se tak místo původních 75 ml dočkáme rovnou 100 ml a zlaté ilustrace na přední straně, jen tvar flakonu zůstal původní.

Ale úplně nové budou vlastně jen čtyři. V případě L’Autre ÔudOud Bouquet se jedná pouze o reedici stávajících vůní v novém typu flakonu. Ty nově doplní třetí oudovka nazvaná Ôud Ambroisie v podání Iliase Ermenidise s tóny oudu, damašské růže, pačuli, pačuli, provensálského medu a virginského cedru.

Další bude Tubéreuses Castane exotické Shyamaly Maisondieu, která má kromě tuberózy vonět i po pražených kaštanech a venezuelské tonce a být tak gurmánskou bílokvětinovkou.

A bude to čím dál tímz zajímavější, protože tu třetí, Jasmins Marzipane s dvěma druhy jasmínu, bourbonskou vanilkou, kašmírovým dřevem, dřevem mandloně, pižmem a krémovým santalem namíchal můj velký oblíbenec Dominique Ropion, který už mi opakovaně dokázal, že s květinami, zejména pak s růží, to umí. Jasmín v jeho podání známe zatím jen z Aliena (Thierry Mugler), nicméně cítím v kostech, že tohle bude určitě něco jiného a dobrého.

No a asi největší sliny se mi sbíhají nad tou poslední, nazvanou Lavandes Trianon, kterou vytvořila znovu Shyamala Maisondieu, ovšem tentokrát ve spolupráci s Olivierem Gillotinem. Má se jednat levanduli, zpracovanou na gurmánský způsob s vůní madagaskarské vanilky, karamelu a teplého mléka, mající společně vytvářet akord lahodného crème brûlée.

,,,

Tou méně příjemnou zprávou je, že zároveň s navýšením objemu vzroste i cena, která se má navýšit na 180 euro, ale to v dnešní době asi překvapí málokoho. Takže pokud to bude stát za to a věřím, že by mohlo, proč ne. U téhle kolekce se dá navíc předpokládat, že by si po pařížské premiéře pak mohla najít cestu do pražského Lancôme Beauty Institutu.

Komentáře k článku (2)
Avatar
(16.8.2016 )

Nádherné flakóny!To je reliéf?

Mitzi
Mitzi (05.7.2016 )

Oud Bouquet se mi ze současné produkce Lancome líbí snad nejvíc (vedle ještě dvou reedicí starších vůní) a navíc má nádherný flakón. Takže jsem už teď na novou řadu hodně zvědavá! Na posledně jmenovanou levanduli a na jasmínový marcipán určitě nejvíc :-)