Nová funkce Novinky je tu

Avatar od Hoolinkah, 10. února 2015

...a nějaké další novinky:)

Tato nová funkce má sloužit k vypíchntuí čehokoliv, co se v parfémovém světě děje nového (nová vůně, značka, restrikce, kniha, cokoliv). Má podobnou formu jako články a stejně jako v případě článků platí, že podílet se může kdokoliv, kdo k tomu má co říct.

...byl to nápad jistého uživatele jménem "Funitel". Díky, brouku.

S tím souvisí i další úpravy a úpravičky, ke kterým v posledních dnech došlo. Kromě opravy funkce "navonět"přehození témat a příspěvků v "nejnovějších příspěvcích" došlo také k následujícím opravám a vylepšením:

...

1. Odkazy v detailu parfému na poličky těch, kteří danou vůni mají, chtějí nebo by rádi vyzkoušeli, už jsou funkční. Seznam členů, kteří mají dané vůně propojené se svými profily, se zobrazuje ve vyskakovacím okně.

...

2. Nově vám také mohou chodit upozornění na novou soukromou zprávu nebo novou reakci na Váš příspěvek na foru. Nyní je to defaultně přednastavené, v nastavení vašeho profilu si můžete tuto funkci samozřejmě také vypnout.

...

3. Možnost přidat si osobní komentář přímo k dané položce na poličce, bez ohledu na soukromou poznámku provázanou s databází. Textový editor si rozkliknete pomocí ikonky "bublina" po pravé straně. Ostatním uživatelům se tato bublina naopak zobrazí (jen) v případě, kdy máte u dané položky něco poznamenané. Kliknutím na ikonku se komentář "rozbalí."

...

4. No a co je konkrétně pro "Novinky" důležité, finálně upravené už jsou také pravomoce (a jejich hierarchie), které mohou členové získat přístup k určitým funkcím. Možná už jste si toho všimli na foru, pár členů už má název přiřazené pravomoci pod svým uživatelským jménem:

BLOGGER: jedná se o celkem volně dostupnou pravomoc, která se týká vkládání článků a nově také novinek. Blogger má dlouhodobý přístup ke svým článkům a vloženým novinkám a získává tak svobodu vkládání a editace. Jednorázově může vaše příspěvky vložit také admin či správce, samozřejmě pod vašim uživatelským jménem, které se spolu s vaší ikonkou zobrazí v detailu příspěvku.

SPRÁVCE: Kromě pravomocí BLOGGERA má také administrativní pravomoce moderátora diskuze a správce databáze. V současné chvíli tuto funkci zastávají wendulka (která byla moderátorem již dříve), Mitzi a slniecko (které pomáhají s databází). Jelikož jsem hned zkraje avizovala, že bych byla ráda, aby volba moderátorů (nově tedy správců) byla pokud možno co nejvíce demokratická, chci se Vás tedy zeptat, zda Vám tato současná volba vyhovuje... Za sebe mohu říci, holky odvádějí neocenitelnou práci.

Komentáře k článku (7)
kwitek
kwitek (16.2.2015 )

Je to všechno bezva, moc děkuji! Adminovi i správcům :-)

Ayuri
Ayuri (13.2.2015 )

Voči správcom nemám žiadne výhrady. Je to dobrá voľba, vďaka za ňu.

Fleur
Fleur (12.2.2015 )

Správci mají ve zdejší komunitě přirozenou autoritu, je to výborná volba! Díky všem, kteří se na webu podílejí!

barbucha
barbucha (12.2.2015 )

Správci jsou v pohodě a dělaj to dobře :-))

wendulka
wendulka (12.2.2015 )

andry: Soukromá poznámka nemá s bublinou z poznámkového bloku co dělat, je to něco jiného. Je to tvá možnost, jak si k vůni na poličce doplnit svůj vlastní komentář, který se do poznámkového bloku nehodí a vztahuje se přímo nějak k té dané konkrétní vůni v konkrétní sekci na poličce. Např. když si chceš zanést k vůni nějaké sběratelské údaje a máš tu vůni jak ve flakonu, tak v miniatuře, tak i jako vzorek, tak aby se ti to netlouklo v té bublině dohromady a měla jsi to takto oddělené.

andry
andry (12.2.2015 )

správci jsou ok :)
moc jsem nepochopila, jak funguje ta soukromá poznámka (a zda má nějakej vliv na to, co je v té bublině teď nebo je to něco jinýho... atd.), musím si to asi vyzkoušet prakticky.

unseen
unseen (12.2.2015 )

Proti správcům nemám námitek a díky za zprovoznění výše uvedených funkcí. :)