Kurkdjianovy kolínské odchází aneb místo pro Grand Soir a Petit Matin

Avatar
od wendulka, 25. června 2016

Francis Kurkdjian zpřehledňuje sortiment

Je to pár dní, kdy internetem prolétla informace o tom, že Francis Kurkdjian připravuje od 1. srpna v Paříži start dvou nových vůní: Grand SoirPetit Matin, které pak mají od 1. září jít do širší distribuce. Jak už vás asi z názvu napadne, obě vůně navazují na Francisovy dvě kolínské Cologne pour le MatinCologne pour le SoirAbsolue pour le Soir. Ale až dnes se mi dostalo informace, že zároveň s jejich uvedením by měla být ukončena výroba těchto stávajících čtyř vůní a po té by se měly už jen doprodávat. I když si své příznivce během let našly, byly prý přece jen zejména Absolue pour le Soir a Cologne pour le Soir trošičku kontroverzní.

Tyto dvě by tedy měla nahradit orientální Grand Soir s vůní vanilky, siamského benzoinu, brazilské tonky a španělského labdana. Dnes jsem ji měla příležitost poprvé vyzkoušet a jsem nadšená, protože jak mi na mně Diorova Fève Délicieuse moc nevoní a lezou mi do ní umělé tóny, Grand Soir plní tento úkol na jedničku a přitom nepřechází vyloženě do gurmánky.

Místo Absolue pour le Matin a Cologne pour le Matin nyní přichází Petit Matin s tóny kalábrijského citrónu, kubéby z Indonésie, hlohu, lavandinu z Provence, pižma a ambry. Tady už takové nadšení jako v případě Grand Soir nesdílím, jelikož lavandin podle mě nedokázal plnohodnotně nahradit tu krásnou měkounkou levanduli z Absolue pour le Matin a je zde téměř nevýrazný. Nicméně příznivce citrusově dřevitých vůni Petit Matin bezesporu osloví :) .

EDIT: Zdá se, že Francis přece jen konec svých kolínských přehodnotil a po stažení z prodejních míst je ponechal alespoň ve svém pařížském butiku.

Diskuze:
Komentáře Komentáře k článku (1):
Avatar
13. leden 2017 domenica píše:

Podle mých informací kolínské dokonce ani končit neměly. Filozofií značky FMK je držet si všechny vůně portfolia a u méně prodávaných vůní to případně řešit stažením do pařížských butiků (jsou momentálně už dva, ten druhý funguje od roku 2015 a nachází se ve čtvrti Marais) a zařazením do nabídky na svých stránkách. Tak se také stalo. Kéž by to takto bylo vždy! Ale to je asi těžko udržitelné napořád.... Tak aspoň, že zatím. :-)

Partneři a spřátelené weby
Nejnovější komentáře k vůním
Guerlain
od: domenica, 17.únor 2019
Tauerville
od: Cervanek, 17.únor 2019
Sana Jardin
od: wendulka, 16.únor 2019
Parle Moi de Parfum
od: wendulka, 16.únor 2019
Tom Ford
od: Beverly, 16.únor 2019
Roger & Gallet
od: jerry, 16.únor 2019
Guerlain
od: jerry, 16.únor 2019
Profumum Roma
od: daniela, 15.únor 2019
L'Artisan
od: daniela, 15.únor 2019
Heeley
od: wendulka, 15.únor 2019
Nejnovější články
Nejnovější novinky
komerční sdělení
Notino.cz

Značka Chloé letos na jaře představila velice zajímavou novinku s názvem Chloé Nomade, která se…

24. květen 18

Značka 1907 uviedla na trh dlho očakávané novinky v kolekcii "Beneath the Surface". Sú to (zatiaľ?)…

27. duben 18

Chanel chystá trojici nových svěžích toaletních vod