Jak jsme si s Mitzi namíchaly vlastní vůni

Avatar od Hoolinkah, 1. června 2015

...aneb tak trochu reportáž z degustace parfémů

V pátek 15. května jsme se s Mitzi vydaly do sídla Elnina v Nové Pace na zajímavou akci, během které jsme si mohly prohlédnout sklad a pracovní cvrkot v něm, bylo nám naservírované voňavé menu sestávající hlavně ze stručné historie parfémů (s konkrétními ukázkami, samozřejmě) a také jsme si zahrály na „nosy“. Teď je na řadě Vám o tom nejzajímavějším trochu poreferovat.

Tak nejprve ty zásoby

Sklad se dělí na zásobovací a výdejní část. V té zásobovací nám pan průvodce předvedl patrové stohy krabic plných zboží s vysokým obratem. Ten objem Vám alespoň trochu přiblíží má skromná mobilní dokumentace:

V místnosti s balírnou je několik neustále obsazených počítačů. Vámi právě odeslaná objednávka v mžiku zabliká na jednom z nich a během chvíle už se může zpracovávat. Další zajímavostí je, že jelikož je výdejní sklad v současnosti členěný abecedně podle značek – a navíc ještě dělený na pánskou, dámskou a kosmetickou sekci – mají místní skladníci o vůních a kosmetice poměrně slušný přehled. Jinak to prostě nejde.

Samotná procházka výdejním skladem je celkem příjemný, ale nepřenosný zážitek, takže asi nemá cenu se o tom příliš rozepisovat. Neodpustím si ale anekdotu. Krátce po příchodu do skladu Mitzi špitla, že tady to konečně vypadá skoro jako u ní doma. Takže příští degustace se bude konat u ní…

 

Čichání s výhledem na krajinu

Na následné přednášce mě osobně nejvíce zaujala možnost očichat jednotlivé složky. Zatímco ty přírodní jsou u mě jako doma v aroma lampičce i na pánvi (i když třeba takové fazole tonka jsem držela v ruce poprvé), v případě těch syntetických člověk už přeci jen tolik příležitostí k poznávání nemá. Ada pro nás připravila např. kumarin, ethylmaltol (cukrová vata, která dělá z Angela Angel) různé druhy aldehydů nebo pižmo. To nám trochu potřísnilo stůl a celá místnost jím byla prodchnutá až do konce celé akce, takže se zbylý program odehrával tak trochu v medvědím brlohu.

U vedlejšího stolu na nás poté čekaly lahvičky s dalšími vonnými složkami, ze kterých jsme si mohli zkusit namíchat vlastní custom kompozici. Nešlo o žádné nepřeberné množství jednotlivých ingrediencí, ale spíše o už předpřipravené polotovary podle různých parfémových rodin. Z osmi „základů“ jsme si mohli vybrat jeden na něj navrstvit dvě, maximálně tři směsi s dalšími ingrediencemi. (Pokud by to nedejbože někoho zajímalo, mně z toho vylezla bylinně-kořeněná unisexovka s orientálním základem.) Byli jsme poučeni, že smícháním více směsí by vznikly generické míchanice, nerozeznatelné jedna od druhé. Možnost to zkusit jsme sice nedostali, ovšem i v případě pigmentových barev platí, že čím více mícháte, tím spíše Vám z toho vyleze našedlé guano. Moje provoněné šátky to sice vesměs potvrzují, ale co třeba takový Poison…?

Dalšími body na programu bylo představení produktů značky Frais Monde a očichání několika letních mainstreamových novinek. Představovat je tu všechny asi nemá cenu, ale Mitzi už do databáze přidala komentář k nové Panthere Legere a mě zase poměrně dost zaujala pánská CH Africa, kterou klidně mohli odprezentovat jako unisex a na ten dámský doprovod se úplně vykašlat. (K těmhle dvěma se asi ještě někdy vrátím…).

Na závěr došlo na spontánní photosession s velkými atrapami parfémů….páč to byla prostě prča. Kuk!

 

P.S. Fotek máme mnohem víc, včetně těch oficiálních. Postupně je nejspíš budeme sypat do souvisejícího vlákna.

Komentáře k článku (9)
Tassia
Tassia (04.6.2015 )

Fotka je úžasná, vyzeráte skvelo.

evik77
evik77 (03.6.2015 )

Skvělá závěrečná fotka! :-D

Miru
Miru (03.6.2015 )

...to teda jo.!, moc Vám to sluší.!,
hotová reklamní fotografie, a moc pěkná.

slniecko
slniecko (03.6.2015 )

Ale teda, úžasne vám to na tých fotkách pristane!

wendulka
wendulka (02.6.2015 )

Mitzi, kvůli degustaci u TEBE bych se zařídila a protáhla si to i s noclehem ;) .

Mitzi
Mitzi (02.6.2015 )

Chantal - díky registraci mám docela slušný přehled, kolik jsem na elninu celkem už utratila, a jsem opravdu vytvalý "sponzor" :D

Wendulka - abych tě nevzala za slovo! Ke mně to ale máš dál než do Paky ;)

barbucha
barbucha (02.6.2015 )

Ta vaše fotka je luxusní! Nebejt tam logo Elnina, je to vyslovená reklama na Parfumánii! :-)

Chantal
Chantal (02.6.2015 )

Wow, to vypadá na naprosto parádní akci!!! A s atrapami Vám to strašně sluší, musela to být vážně sranda! (Kolik musí člověk v el-ninu utratit, aby jej na něco takového pozvali? :-D)

wendulka
wendulka (01.6.2015 )

Degustace u Mitzi? To beru :) .
Tu část s očicháváním syntetických vonných složek a mícháním bych si taky docela ráda zkusila.
No a to focení s těmi atrapami vážně nemá chybu :) .
Díky za reportáž.