Diorova privátní kolekce se rozroste o La Colle Noire

Avatar od wendulka, 18. dubna 2016

další oslava růže v La Collection Privé

...

Měsíc po Chanelu se hlásí i parfémový dům Dior s další novinkou, nazvanou La Colle Noire. Nese stejnojmenný název zámečku s výhledem na město Montauroux, rozkládající se na pozemcích o rozloze zhruba 50 hektarů včetně přilehlého parku s kaplí sv. Anny, který v roce 1950 zakoupil Christian Dior a nechal si jej přestavit a zrenovovat slavným francouzským architektem ruského původu André Svetchinem. Rekonstrukce tehdy zahrnovala např. přetvoření vinných sklepů a stodol na apartmány a salónky, ale i stavbu více než 40 metrů dlouhého bazénu. Volba byla logická, jelikož zámek se nachází v oblasti Provence a je odtud blízko do Grasse.

,,,

(http://archives.varmatin.com)

...

A jelikož součástí zámku byla i zahrada a pan Dior miloval růže, není překvapením, že se vůně věnovat hlavně jí. Jde v pořadí už o druhou růži coby soliflor v La Collection Privé. První byla v roce 2013 Gris Montaigne s tureckou růží pojatou jako moderní chypre. Tentokrát má jít o májovou růži, přičemž dům Dior ji podle prvotních informací slibuje jako živou, kořenitou a dřevitou, k čemuž má kromě koření přispět ve složení cejlonské santalové dřevo, bílé pižmo a ambra. A jelikož Gris Montaigne se mi hodně líbí a růže François Demachymu jdou, na vyzkoušení se hodně těším :) .

Diskuze:
Dior (Značky)
Komentáře k článku (5)
Mitzi
Mitzi (17.6.2016 )

Zklamání se nekoná. Jsou tam nádherné růže. Lán růží :-)

Cervanek
Cervanek (26.4.2016 )

To vypadá na krásnou vůni, těším se

fija
fija (19.4.2016 )

Tak na tuhle růži jsem dost zvědavá a taky se moc těším až bude k vyzkoušení :)

wendulka
wendulka (18.4.2016 )

Mitzi: Duní :) . Oficiální datum uvedení je stanoveno na 16. května, tak se dá předpokládat, že do začátku léta by snad mohla dorazit i do Prahy, možná i dřív. Ano, v New Look 1947 je růže taky, ale protože tam je zakomponovaná s dalšími květinami, tak jsem jí úmyslně vynechala. Gris Montaigne se mi líbí víc, že v ní je ta růže přírodnější, víc jako soliflor, nertěnková apod.

Mitzi
Mitzi (18.4.2016 )

Krásná růže je i v New Look 1947... moc se těším, až tuhle novinku vyzkouším. Kdypak se asi dostane k nám, tamtamy zatím neduní? ;-)