Boy Chanel jako první pánská vůně v kolekci Les Exclusifs de Chanel

Avatar od wendulka, 23. března 2016

nový pánský protějšek Jersey?

Předevčírem nastal podle kalendáře první jarní den, a tak se není co divit, že se konečně ohlásil i parfémový dům Chanel s novým přírůstkem do exkluzivní kolekce, který si tento týden odbyde premiéru v Paříži. Není to bohužel další kolekce čistých parfémů, stávajících vůní, jak tomu bylo předloni (ano, znovu volám v této koncentraci po 31 Rue Cambon a 28 La Pausa, tak musíme čekat dál, no) , ale další zcela nová vůně, tentokrát ovšem zcela překvapivě pánská a jmenuje se Boy Chanel. Stejně jako loňská Misia byla znovu svěřena mladému Olivieru Polgeovi.

Název odkazuje na přezdívku Artura Edwarda Capela, anglického hráče póla, který byl dlouholetým milencem a múzou Coco Chanel a to až do své smrti a to i přesto, že se rok před svým nenadálým tragickým skonem (zabil se při autonehodě) oženil s jinou ženou (urozenou Dianou Wyndham, née Lister, dcerou lorda Ribblesdale) a měl s ní dokonce dvě děti (druhá dcera se narodila až po jeho smrti). A to byl hlavní důvod, proč se Olivier Polge nesnažil vytvořit unisexovou, nýbrž spíše pánskou vůni, avšak takovou, která by byla nositelná i pro ženy.

(http://www.gabriellechanel5.weekly.com)

....

Podle svých slov tak Olivier Boy Chanel přirovnává k ženě, která přestože si oblékne pánské tričko, dodá mu tím ženskost, což mě jako bývalou nositelku Lutensovy Encens et Lavande dost zaujalo. Jako hlavní mužský prvek vůně použil fougère akord levandulerůžovou pelargónií, osvěžený citrónem, grepempomerančovým květem a doplněný růží, santalovým dřevem, heliotropinem, vanilkoupižmem. Znovu se má jednat o koncentraci Eau de Toilette a vůně bude dostupná jak v objemu 75, tak i 200 ml. Jen zbytek Evropy si bude muset na rozdíl od Pařížanů, kteří s Boy Chanel vítají jaro už teď, až do léta, konkrétně do června.

Diskuze:
Chanel (Značky)
Komentáře k článku (1)
Miru
Miru (25.3.2016 )

...tak tahle vůně mě velmi zajímá!
Kvůli příběhu...,
svému názvu
i složení, možné nositelnosti.
Všechno dohromady - nádherná kombinace...
Tahák!