Jul & Mad

11. července 2015 23:47
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. června 2017 16:01
Reakce na Fleur:

Mně se Aqua Sextius zpočátku moc líbila, že jsem dokonce uvažovala o pořízení toho 20 ml balení, ale pak mi v ní něco začalo drhnout.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45945 příspěvků moje polička 18. června 2017 17:30
Reakce na alibi:

Píšu SZ

prosím mohla bych taky? díky moc

jinak aqua sextius mi voní na muži:-) a teda ještě bych ráda terasse a tu naštěstí v mini mají:-)

a samozřejmě si musím ještě objednat další vzorky:-) chjo todle mě ale vážně vyjde draho, zlatý hadry!

Offline Korsičanka
Avatar
12829 příspěvků moje polička 19. června 2017 22:26
Reakce na wendulka:

Mně se Aqua Sextius zpočátku moc líbila, že jsem dokonce uvažovala o pořízení toho 20 ml balení, ale pak mi v ní něco začalo drhnout.

Mám to úplně stejně. Z vernisáže v Brně mi  vyšla jako naprostá jednička, při objednání FA jsem požádala o vzorek Aqua Sextius a...už nic.

Offline Makiiii
Avatar
90 příspěvků moje polička 20. června 2017 21:32
Reakce na Korsičanka:

Mně se Aqua Sextius moc líbí a jsem rozhodnutá si ji pořídit. Ovšem dnes jsem jí vyvenčila do práce a nepozdává se mi výdrž. Pravda, dnes byl hic , ale taková vůně mi do těchto teplot vyloženě pasuje a když nedrží ... ještě budu muset testovat. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. června 2017 07:49
Reakce na Makiiii:

A nemůže být problém v tom, že zkoušíš ze vzorku? Soudím dle mé zkušenosni s Terrasse.

Offline Makiiii
Avatar
90 příspěvků moje polička 21. června 2017 18:28
Reakce na Dalia:

Také si to tím vysvětluji, ovšem jinou možnost bohužel nemám. Ještě jsem si ve vzorku něco málo nechala, chci vyzkoušet i v chladnějších dnech. Pokud bych se rozhodla pro koupi, pořídila bych si ji až příští měsíc, teď jsem se nepatrně rozšoupla. 

Offline Korsičanka
Avatar
12829 příspěvků moje polička 21. června 2017 21:29
Reakce na Makiiii:

Mně se Aqua Sextius moc líbí a jsem rozhodnutá si ji pořídit. Ovšem dnes jsem jí vyvenčila do práce a nepozdává se mi výdrž. Pravda, dnes byl hic , ale taková vůně mi do těchto teplot vyloženě pasuje a když nedrží ... ještě budu muset testovat. 

Je pravda, že počátkem května na mně držela též líp:(

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 26. července 2017 08:31

Terrasse a St. Germain

Ulici St. Germain mám v Paříži docela prochozenou, ale nikdy jsem si s ní nespojovala konkrétní vůni. A Terrasse je pro mě spíše zahradní než městskou vůní. Nepatrně svíravá rebarbora vedle záhonu růží, které vidím ve žluté barvě. Plechová konev naplněná dešťovou vodou a pačuli vonící trávou. Ke konci se vůně přesune do pokoje, kde v letním průvanu vlají bílé záclony vonící mýdlem a z růží ve váze opadávají ztěžklé okvětní plátky.

Ačkoliv: bulvár se ve vůni také trochu ozývá. Hořce šumivý začátek má v sobě i kovové stopy - cinkot drobných mincí, hluk projíždějících aut. Guerlainova Champs-Elysées je optimistická květinová vůně, v níž po nejznámějším pařížském bulváru rychle kráčí energická žena, které úsměv z tváře nesmažou ani davy lidí a věčně troubící auta, mezi nimiž se proplétá. Terasse a St. Germain představuje rozvážnější chůzi, s občasnými zastávkami či pozorováním městského ruchu od venkovního stolečku kavárny, která v Paříži bývá součástí ulice. Terasse je v tomto pojetí oázou klidu, momentem úlevného zastavení, z jehož perspektivy se ulice jako metafora celého světa najednou jeví úplně jinak.

Kolem téhle vůně jsem kroužila bez jednoho měsíce přesně dva roky. Líbila se mi hned při prvním vyzkoušení, ale vnitřně jsem si nebyla jistá, jestli tenhle typ vůně potřebuji. Teprve, když jsem si uvědomila, jak na mě působí nikoliv jednotlivými složkami, ale celkovým vyzněním, pochopila jsem, proč tomu tak bylo. V Terrasse opravdu nejde hledat, jak již trefně poznamenala Vendulka, vůni čerstvě upražené kávy. Narážka na kavárnu má spíše asociační potenciál. Terrasse je vůní, která mě nutí zpomalit, udělat menší odbočku, ohlédnout se, nebo se naopak podívat směrem vlastní cesty z trochu jiné perspektivy. Asi proto jsem jí podvědomě tak dlouho vzdorovala. Pocitově je pro mě optimističtější verzí L´Heure bleue.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 26. července 2017 08:50
Reakce na Fleur:

Nádherná recenze,!

Úplně jsem se do popisované nálady, rozpoložení vcítila..., rozumím tomu

a myslím, že to by se mi líbilo..,

Po takovéhle recenzi mám chuť vyzkoušet

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 26. července 2017 09:43
Reakce na Fleur:

Krásne  Presne si to vystihla! Terrasse a St.Germain je pre mňa vôňa záhrad, privoláva nostalgické pocity a skôr než bulvár by mi k nej sedel Parc Montsouris.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. července 2017 10:36
Reakce na Fleur:

Ano, vůni jsi vystihla přesně tak, jak ji vnímám i já. Terrasse je o pocitech, o lehké nostalgii, o klidu a zároveň radostném rozechvění ... mám ji moc ráda!

Offline Korsičanka
Avatar
12829 příspěvků moje polička 26. července 2017 12:22
Reakce na Dalia:

Nostalgii v ní tedy nemám , jen radostné očekávání a PAŘÍŽ jako takovou:) Ale recenze blackviolet je skvělá - stejně jako vůně!

Tvoje fotky žen mě taky dostávají, Dali

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 27. července 2017 17:53
Reakce na Korsičanka:

Ta krásná recenze je od Fleur (i když bych si přála, aby byla ode mě ).

Offline Korsičanka
Avatar
12829 příspěvků moje polička 27. července 2017 18:10
Reakce na blackviolet:

Omlouvám se Fleur , ale čtu vás obě moc ráda, proto ta záměna:)

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 28. července 2017 08:56

Nic se neděje , ostatně já Blackviolet také moc ráda čtu!

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 28. července 2017 10:05
Reakce na Fleur:

Nápodobně .

A díky, dámy, za zpětnou vazbu, je to dobrá motivace a pomůže se člověku přenést i přes období, kdy ho nic nenapadá .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. července 2017 08:58
Reakce na Fleur:

Úplně si v té roli, jak jsi Terrasse a St. Germain nádherně popsala, představuju Madalinu.

Offline Chantal
Avatar
258 příspěvků moje polička 30. července 2017 16:19

Tak jsem naráz přečetla celé vlákno... jedním dechem!

Toto je zase kus inspirace. 

Počiny Jul et Mad se mi z Vašich pocitů jeví jako neobyčejné, nemůžu se dočkat, až mnohé, nejlépe všechny jejich vůně vyzkouším!

Je mi navíc velmi sympatické, že netroškaří a J+M dělají jen extrait de parfum.

Zatím jsem byla odvážná natolik, že jsem si naslepo(!) koupila Amour de Palazzo. Byl to docela kauf. Snad se mi bude moc líbit. Máte ji někdo prosím odzkoušenou v létě?

Jinak jsem dál velmi velmi zvědavá na Néu, Mon Seul Désir, Fugit Amor a ...vlastně skoro na všechno! 

Offline milacka
Avatar
5469 příspěvků moje polička 18. srpna 2017 22:52

Chcela by som sa spýtať, či má niekto skúsenosť s internetovou stránkou juletmad.com.

Offline michaela
Avatar
318 příspěvků moje polička 19. srpna 2017 08:52

Áno, jedna skúsenosť, špičková. 

Objednala som si miniatúrové balenia, 7 kusov. 

V tom čase vyrábali 8 druhov vôní, s dopisom a poďakovaním mi pribalili aj tú ôsmu, že musím spoznať všetky