Jul & Mad

11. července 2015 23:47
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 11. října 2019 13:48

Fleur Já jak spatřím u nějaké vůně jméno Cecile Zarokian, tak si raději dopředu nedělám příliš velké naděje a vidím, že i tentokrát tomu nebude jinak. V tomhle ohledu je pro mě jedinou výjimkou skutečně snad jen moje Aura Sublime.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 10. července 2020 11:37

Stairway To Heaven

Tak u této vůně jsem v rozpacích a ač se poctivě snažím jí porozumět, tak se mi to nedaří. Hraje s mým nosem podivnou hru, protože chvíli cítím navlhlou omítku, potom vodu s levným saponátem, mihne se mi tam i ten žloutkový věneček, o kterém píše Fleur, a aby toho nebylo málo, objeví se i stromeček do auta, co by měl vonět po citronu … no prostě splácanina. Škoda, myslela jsem, že po těchto schodech třeba vystoupám do parfémového nebe.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 10. července 2020 13:00
Reakce na Fleur:

Renusatko Vavavoom ho vzhledem k tomu, že značka neuhlídala prodej svých vůní v eshopech, brát nebude.

​A už tam je - Stairway to Heaven.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 10. července 2020 13:37

Korsičanka Ano, už dlouho tam je , ovšem je to reakce na stažení značky z e-shopů za ceny, které se pomalu ani nevyrovnaly velkoobchodním.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 16:39
Reakce na Fleur:

Stairway to Heaven: tentokrát mi přijde marketingový příběh připojený k vůni naprosto mimo, hledání sebe samotného v Nepálu mi rozhodně nevoní jako bergamot s heliotropem šmrncnutým kašmeranem. Vůně je oblá, hebká, jen na začátku trošku aldehydově pošimrá. Ale pak už je to mixér, do něhož Cécile Zarokian něžně vložila žloutkový věneček s hedvábně cukrovou polevou, připojila košíček se slaným karamelem zdobený růžovou himalájskou solí, pečlivě přiklopila a nekompromisně zmáčkla tlačítko.

​Tak po důkladném prozkoušení musím souhlasit víceméně souhlasit z tvojí recenzí. V úvodní fázi je sice étericky čistá, jak píše euridike . Těmi vzdušnými citrusovými aldehydy s perlivě sladkým otočníkem, kosatcovým máslem a červenými bobulemi na mě působí jako kombinace mých dvou oblíbených vůní Winter a Aura Sublime. Ovšem tím slaným kašmeranem se syntetickou ambrou, kosmetickým pižmem na sladce pačuliovém základu to Cecile totálně zabila. Takový obrat o 360 stupňů se jen tak nevidí.

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 16:46

wendulka

A na mně se to v nic nepěkného nezvrhlo – kupodivu… A trochu Ti závidím, že v téhle vůni vnímáš tóny Winter, to bych brala...

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 22:06

Stairway to Heaven 

Opravdu ráda bych tady měla Himaláje, Annapurnu, stezky do nebe a pocit překonávání sebe sama. Ale mám tady popořadě pomerančovou pěnu do koupele s jehličím, tělový pudr s vůní květin a prášek na čištění van. Tak škoda, nevyšlo to.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 30. ledna 2021 21:26

Mon Seul Désir 

Kožená? Trochu semišová, to ano. Ambrová? Taky, s hladkým sladkým benzoinem. Ale pro mě je tato vůně hlavně květinová, protože kromě ovocné vonokvětky tady mám i jasmín se zelenými tóny. A v první fázi koření jako muškátový oříšek a koriandr. Ale co zůstane, je sladce semišová květinovka.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 21. února 2022 20:39

Vyzkoušela jsem v rychlosti novinky z řady Les Essentiels a jsem trochu zklamaná.

Nejsou špatné, ale nemají žádnou osobitost, chybí mi tam nějaký nápad. Jasně, jde opravdu o jednodruhové vůně, či o kombinaci dvou hlavních složek, takže jednoduchost je tu záměrná, ale přesto jsou ve srovnání třeba s Matière Première jaksi ploché, nevýrazné, nezapamatovatelné.

Nejvíc se mi líbil Ganja Oud, protože oud je tam v kombinaci s galbanem a kadidlem v nezvyklé poloze a vůně vyznívá svěže. Je to sice spíše pánská záležitost, ale klidně bych vůni občas použila. i pro sebe.

Revelo bylo samostatně slabé lihové pižmo; zkouška s vrstvením mě nepřesvědčila o jeho přínosu, ale ještě ji, bude-li příležitost, zopakuji.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 21. února 2022 21:01

Fleur Dík za info, je škoda, že se J+M vydali ze svého já a...asi konec

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 21. února 2022 21:19

Korsičanka Já doufám, že tohle bude jen taková jedna slepá vývojová větev a že zase budou pokračovat v propracovanějších kolekcích.

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 21. února 2022 22:37

Fleur zkoušela jsi i Noisette Iris?

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 22. února 2022 09:51

Paris Zkoušela. Myslím, že tahle vůně by se mohla líbit těm, kteří mají rádi Néu. Je ovšem pocitově řidší, slabší, ten kávový tón je tak trochu jako cappuccino z automatu na kapsle.

Offline AlexQ
Avatar
96 příspěvků moje polička 22. února 2022 10:26

Fleur Už je mají ve Vavavoom v prodeji?

Offline Tana1112
Avatar
241 příspěvků moje polička 22. února 2022 11:28

Fleur Lys Nobilis jsi nezkoušela?

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 22. února 2022 11:31

AlexQ Ne nemají; možná je ani nebudou brát. Ve srovnání s předchozími kolekcemi je to opravdu trošku krok jinam a je otázka, jak dobře by se vůně prodávaly v kontextu toho, co Vavavoom nabízí. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 22. února 2022 11:34

Tana1112 Zkoušela. Je (na můj vkus) až moc sladká, a to od začátku, je příjemně zaoblená vanilkovým pudrem a není to ten typ příliš omamné a vlhké lilie. Drží dobře.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 22. února 2022 12:04

Fleur Nevím, nevím, evropští parfumaniaci po J+M moc netouží, a budou-li vůně ještě ke všemu řidší... Dobře, že je Vava nezačlení.

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 22. února 2022 17:06

Fleur moc děkuji. Tak to si nechám ohledně Iris zajít chuť. Ani Néa mně nesedla.