Jul & Mad

11. července 2015 23:47
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 20:47

Micuska No pátého schválně omrknu tester ve Vavavoom. Ten by už teoreticky mohl být také z novější šarže nebo nějaké odlišné, než jakou mám doma z té 1907, která určitě bude ta starší.

Offline Ginger
Avatar
1094 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 20:51

Ellen to chces ode me moc. Ja ty sofistikovane popisy neumim. Ta z elnina ma ostrejsi pronikavejsi zacatek. Zitra zkusim obe verze porovnat.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 20:53

Ginger 

Stačí pár slov, dojem... No ale nechci tě trápit.

Jak se ti bude chtít.

Cervanek
Avatar
26. zaří 2018 20:56

významově je parfum a extrait de parfum jedno a totéž.

stejně tak Guerlain používal kdysi výraz Parfum de Toilette pro edp, která se zachovala dodnes.

Francouzi vůbec používají slovo "le parfum" jako voňavka, jde-li o vůni

stejně tak i ve zmrzlině, třeba "kaštanová", kde je to "chuť"

Roja Dove používal dříve též "parfum" a dnes mají některé flakóny "extrait de parfum" a podobně je to i jinde.

Pro mě to jsou čisté parfémy v parfumérství.

výraz "parfémový extrakt" mi jaksi nejde přes ústa, ale možná jsem staromódní.

U čistého parfému je důležitá koncentrace vonné esence a i zde je poměrně velký rozptyl, je to značka od značky, vůně od vůně

 

rozdíl s intenzitou ve vůních JeM zakoupených na EN a v 1907 nebo ve Vava bude v těch "cestách" až již virtuálních či účetních, jak píše výše Fleur , nebo tu někde vedle psal již ModestMourek  a vysvětlil to na příkladu s Indií.

 

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 21:06
Reakce na Cervanek:

rozdíl s intenzitou ve vůních JeM zakoupených na EN a v 1907 nebo ve Vava bude v těch "cestách" až již virtuálních či účetních, jak píše výše Fleur , nebo tu někde vedle psal již ModestMourek  a vysvětlil to na příkladu s Indií.

​Rozdíl v intenzitě jen samotným faktem cestování tak samozřejmě vysvětlitelný není. U reálného cestování může špatným skladováním v průběhu cesty dojít k poškození parfému, především svrchních vrstev, ale ne až tak k ovlivnění intenzity jako takové.

U cest virtuálních, čili účetních (tak, jak si je představuju) už vůbec nevím, jak by se měnila intenzita.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 21:06
Reakce na Cervanek:

rozdíl s intenzitou ve vůních JeM zakoupených na EN a v 1907 nebo ve Vava bude v těch "cestách" až již virtuálních či účetních, jak píše výše Fleur , nebo tu někde vedle psal již ModestMourek  a vysvětlil to na příkladu s Indií.

​Neřekla bych, že důvodem odlišnosti v intenzitě a případně i ve vůni samotné bude výhradně  v "cestách" - viz můj příklad z Promesse de l´Aube z ALZD a z holandské parfumarie, u kterých opravdu nepředpokládám, že by ať už do jednoho či druhého e-shopu putovaly přes Indii.

Prostě jen odlišná výrobní šarže.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 21:08
Cervanek
Avatar
26. zaří 2018 21:11

wendulka neříkám, že ALZD či parfumaria.com kupují zboží přes Indii, nemají to zapotřebí.

Kupují přímo od zdroje od Jul et Mad stejně jako Vava a jiní.

Odlišná výrobní šarže - to beru, to je tak i u Exkl. Chanelu, kteří mají jiné šarže pro USA a jiné pro Evropu se zachováním stejné kvality - zde je to spíš z důvodu klimatu.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45971 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 21:16

Cervanek takže stejné parfémy mají trochu jiné složení z výroby, pokud jsou určené do zemí s různým podnebím? tyyjo to je zajímavý

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 21:16

a nemohou být drobné odlišnosti vůně - zejména při použití přírodních složek - způsobené prostě tím, že u přírodní složky nikdo není schopen zajistit 100% shodu s např. loňskou várkou? syntetické složky se samozřejmě ohlídají mnohem líp, ale jak to zajistit u těch přírodních, byť by byly pořízené od stejných dodavatelů? ... což se dá samozřejmě shrnout pod tu odlišnou výrobní šarži 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 21:19

Micuska A kterou jsi, Vieruško, objednala z Elnina? Možná jsi to zde psala, ale já vše prolítla jen v rychlosti.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 21:24
Reakce na prďola:

a nemohou být drobné odlišnosti vůně - zejména při použití přírodních složek - způsobené prostě tím, že u přírodní složky nikdo není schopen zajistit 100% shodu s např. loňskou várkou? syntetické složky se samozřejmě ohlídají mnohem líp, ale jak to zajistit u těch přírodních, byť by byly pořízené od stejných dodavatelů? ... což se dá samozřejmě shrnout pod tu odlišnou výrobní šarži 

​Samozřejmě, přesně tak. I když, nedělejmě si iluze, těch přírodních složek je v dnešní době i v těch dražších vůní minimum. Ale ano. Zjednodušeně řečeno, je to podobné jako s vínem, dobrým vínem. Každý rok chutná trochu jinak.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 21:28

viktorka_od splavu Ale ne, podnebí není zdaleka tím nejdůležitějším faktorem jako spíš samotné zaměření konkrétního trhu. Nevím, jestli to byla přímo Sylvaine Delacourte nebo někdo jiný z Guerlainu, ale vysvětlovali na příkladě modré LPRN, že je zaměřená hlavně na americký trh, protože Američanky jsou prý na hodně sladké. Nebo jestli existuje i přímo modrá LPRN pro americký trh, která je ještě sladší. Fakt už přesně nevím. Ve vůních pro arabský trh máš prý zase víc oudu, protože tam tomu kromě zaměření trhu nahrává i to klima.

prďola Přesně tak, nejčastěji to bývá způsobené právě tímto.

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 21:30

domenica já (asi dost naivně  ) věřím, že to nebude tak úplné minimum, jen si myslím, že i to minimum se dál hodně chemicky zpracovává právě proto, aby se dosáhlo co možná největší "opakovatelnosti" byť na úkor ztráty určitého charakteru.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 21:31

Cervanek takže stejné parfémy mají trochu jiné složení z výroby, pokud jsou určené do zemí s různým podnebím? tyyjo to je zajímavý

​Tohle je věčná otázka a oblíbené téma parfémových webů. Jako, že by u Guerlainu jeli Shalimar edp klasiku v pěti "kotlích" pro různé destinace, tak to fakt ne. 

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 21:33

prďola 

ale jo, však pro mě "syntetika" v parfumérii není ani v nejmenším sprosté slovo. 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 21:33

Cervanek domenica wendulka zajímavá diskuze. A já si říkala, proč má vzorek terasse, který jsem ziskala z různých zdrojů, různou barvu a intenzitu 

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 21:35
Reakce na wendulka:

viktorka_od splavu Ale ne, podnebí není zdaleka tím nejdůležitějším faktorem jako spíš samotné zaměření konkrétního trhu. Nevím, jestli to byla přímo Sylvaine Delacourte nebo někdo jiný z Guerlainu, ale vysvětlovali na příkladě modré LPRN, že je zaměřená hlavně na americký trh, protože Američanky jsou prý na hodně sladké. Nebo jestli existuje i přímo modrá LPRN pro americký trh, která je ještě sladší. Fakt už přesně nevím. Ve vůních pro arabský trh máš prý zase víc oudu, protože tam tomu kromě zaměření trhu nahrává i to klima.

​To je jasné, ale viktorka měla na mysli, jestli jsem to dobře pochopila, že stejný parfém má různé složení pro různé destinace. 

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 21:36
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. zaří 2018 21:43

domenica Jo, tak to potom jo.

Já chtěla vysvětlit ty evropské a americké exkluzivní Chanely.