Jul & Mad

11. července 2015 23:47
Offline michaela
Avatar
318 příspěvků moje polička 24. listopadu 2016 18:51
Reakce na domenica:

Bude to náročné. 

Néa a Nin-shar budú postačovať v študijnom objeme 5 ml. 

Stilettos on Lex, Aqua Sextius a Secrets du Paradis Rouge by sa mali vhodným spôsobom rozmnožiť. Asi zvolím najjednoduchší spôsob množenia a kúpim si ich 

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 25. listopadu 2016 18:47
Reakce na michaela:

Mým favoritem je Terasse a St. Germain, ale k množení zatím nedošlo . V závěsu by ovšem byly právě Stilettos on Lex a Aqua Sextius.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 02. ledna 2017 16:54

Secrets du Paradis Rouge

Jaro v Marrákeši, pomerančovníky jsou v plném květu, slunce probleskuje zelenými korunami stromů v Agdalské zahradě. Na tržišti jsou pytle s kořením, voní tady aromatický hřebíček a kousek dál ve stáncích jsou hory arabských sladkostí, vyrobených z těsta, máčeného v medu, mandlového marcipánu, pomerančové kůry, vanilky a marmelády z okvětních plátků růží. Všude je čilý ruch a plno barev, barevné jsou i fasády domů tohoto malebného města.

www.grayline.com

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 30. března 2017 14:10

Dnes jsem měla možnost vyzkoušet (zatím v předpremiéře) tři novinky z bílé řady a jsem nadšená.

Belladona: sytá květinová vůně, nic éterického - takový květinový máslový dort. Pod polevou z jasmínu a ylang-ylangu, které jsou ve výrazné, nikoliv však omamné podobě, čeká hebký kosatec v barvě modrého sametu. Velmi ženská vůně. Zkoušela jsem pouze na papírku, takže základ mi asi trošku uniknul, zato výdrž této do kulata uvázané kytice, z níž nikde nic nevyčnívá, bude vynikající.

Fugit Amor: již podle složení jsem měla pocit, že by se mi tahle vůně mohla velmi líbit. Samotná zkouška však předčila všechna očekávání.Začátek je oblak hořce štiplavého pepře; minerální svěžest, jako když při letní přeháňce dopadnou kapky na sluncem rozpálený kámen. Je to trošku do pánska, připojuje se čerstvý zázvor (tohle znám z milované Mandragore, jenže zde je to bez citrusů) a pomalu se klube karafiát. Na zápěstí mi plně vykvetl až po dvou hodinách a jen nepatrně zesládnul -  to byl okamžik, kdy jsem se přestala bát, že by mi vůni mohli pro sebe zabavit mužští členové rodiny. Karafiát se pak pomalu ztrácí ve vetiveru s ambrou. Pokud bylo v zadání vytvořit efekt kontrastu mezi chladným mramorem a vřelostí citu, tak se to skutečně povedlo. Kontrastů je tam víc: vůně osciluje mezi polohou spojovanou s pánskými (pepř, vetiver) a dámskými (karafiát) parfémy, mezi pocitem chladivé svěžesti (začátek) a pudrové vřelosti (karafiát prohřívaný kořením v prostřední fázi vůně). Už vím, co si přeji ke květnovým narozeninám .

Mon seul désir: koření projasněné natrpklou mandarinkovou šťávou, rozdrcené lístky čerstvého koriandru, dřevo, kůže. I tady cítím jistou dualitu, ale spíš ve smyslu lehčích a prchavějších tónů (mandarinková sprška se zeleným koriandrem) oproti těm těžším a vytrvalejším (guajaková pryskyřice, kůže). Zkoušeno pouze na papírku, na ruce by byl vývoj jistě mnohem zajímavější. Zůstává v pořadí druhým kandidátem.

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 30. března 2017 16:11
Reakce na Fleur:

To zní skvěle! Bella Donna mě pořád láká o fous víc než ostatní dvě, ale kdo ví... moc se těším, až je, už brzy, budu moci pořádně prozkoušet. 

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 30. března 2017 19:23
Reakce na Fleur:

Tak to vypadá moc dobře, těším se . Zajímají mě přesně v uvedeném pořadí. Sytá, velmi ženská, vynikající výdrž ne moc omamné bílé květiny a hebký kosatec. Tyto dojmy z Bella Donny vzbuzují velké naděje .

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 30. března 2017 23:35
Reakce na Fleur:

Jejda, tak to abych začala taky šetřit.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 17. května 2017 15:27
Reakce na Fleur:

Tak mám na ruce Bella Donnu a Fugit Amor teprve asi hodinu (Mon Seul Désir zatím nechávám a podle očekávání u mě též vítězí Fugit Amor, i když ten začátek je opravdu až pánský.

Na celý padesátkový flakon to sice ještě nevidím, to u mě zatím pořád vede Stilettos on Lex, u niž po dopotřebování druhého kabelkového balení už do standardního flakonu půjdu
přestože to byla láska na první počich, tak musela uzrát), ale tu 5 ml miniaturu na větší prozkoušení si tentokrát pořídim určitě a vezmu si k ní asi i Néa.

Škoda, že ty miniatury paní Lucie v Brně nemá, tak si je holt objednám přímo z Paříže, až se jim Fugit Amor objeví na stránkách.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 17. května 2017 15:39
Reakce na cinkja:

Co můžu soudit z prvních dojmů, myslím, že u tebe a Mitzi zvítězí Bella Donna. Je to medový jasmín s křehkými zelenými výhonky, růží a banánovým ylangem, který jí dodává na plnosti. Je to vůně přesně ve stylu La Route d´Emeraude od Isabey, jestli jsi zkoušela v Egoistu v Husovce. Dokonce mi přijde, že sem tam vloudila i ta malinkatá tuberóza a taky gardénie nebo tiaré, co můžu soudit takhle z úplně prvních dojmů.

Já k těmto vůním strašně ráda čichám a testuju je, ale na celodenní nošení si v nich připadám nějaká nesvá, že to nejsem já, proto u mě vítězí Fugit Amor takhle po první zkoušce.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 19. května 2017 21:55
Reakce na wendulka:

Tak já mám po prvním zkoušení svého jasného favorita a Bella Donna to není.

Už při čtení prvních postřehů a následně tvého popisu, jsem si v hlavě začala skládat představu o tom, jak by mohla vonět a trochu jsem začala pochybovat, že to bude vůně pro mě. Je to přesně ten typ, s kterým mám asi největší problém - převažně bílé květiny v takové té máslově omamné podobě, která mi nedělá úplně dobře. Bella Donna tak vyznívá především na začátku (naskočila mi Terracotta Le Parfum a také Carnal Flower), ale pak se ubírá trochu jiným směrem. Ten hodlám ještě zevrubně prozkoumat, ten mě zajímá. Jen potřebuji, aby se trochu ochladilo .

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 19. května 2017 22:10
Reakce na cinkja:

Aha, tak Carnal Flower ani Terracottu Le Parfum na mně naštěstí nepřipomíná. Na mně je to zatím La Route d´Emeraude, jako když vyšije.

Já právě nevěděla, jestli jsi jí už zkoušela, ale pamatovala jsem si, že se ti líbila Malaga od Morph, která je taky bílokvětinová - mezi nimi by se taky nějaký styčný bod našel, proto tenmůj původní tip.

Dobře, takže se přidáváš ke mně a Fleur s karafiátovou Fugit Amor?

Jestli jo, tak to Ti samozřejmě schvaluju.

Já se hned v úterý večer vrhla ještě na Mon Seul Désir a musím říct, že to je zatím asi úplně první vůně od Jul et Mad, která se skoro až nelíbí - ten oud v ní na mně v kombinaci s koriandrem nepříjemně hořkne, jakkoliv je ta vonokvětka sama o sobě krásná.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 19. května 2017 22:27

Tak já se ve vnímání oudu dost výrazně posunula, trénovala jsem celou zimu a Mon Seul Désir mi příjde skvělá. Začátek je trochu drsnější, ale má překvapivý vývoj a vážně mě dostala.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 19. května 2017 22:59
Reakce na cinkja:

No nekecej. Tak to jsem vážně nečekala.

Oud se ale nejlép rozvoní v létě.

Na mně paradoxně je ze začátku až něžná, po rozvonění se divně zvrhne.

Jak jsem psala, sám oud to podle mě nedělá - však já su od něj už zvyklá na ledaccos, ale jeho kombinace s koriandrem. Ten já moc nemusím. Mám ji teď znovu na ruce a už mi to tam zase pomalinku leze. To se mi víc líbí Garuda.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 19. května 2017 23:59
Reakce na wendulka:

Oud se ale nejlép rozvoní v létě.

Proto jsem trénovala v zimě, aby mě to neporazilo a teď už jenom ladím .

Ale vážně. Mon Seul Désir o tom oudu vlastně ani moc nemám, spíše ho z povzdálí tuším. Vnímám jí spíše jako balzamický orient, který lehce balancuje mezi pánským a ryze ženským vyzněním. U mě v té druhé podobě vítězí a působí velmi elegantně. Neskutečně mě baví. Vůně, na kterou jsem si v souvislosti se zkoušením okamžitě vzpomněla je Chypre Palatin. U té to mám podobně.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 20. května 2017 09:50
Reakce na cinkja:

Hm, tak v tom případě je nejspíš pravděpodobné, že tady podobně jako u nového 31 Rue Cambon zaúřadovala chemie mojí pokožky a prostě spolu nefungujeme, protože Chypre Palatin mě v souvislosti s Mon Seul Désir vůbec nenapadla. Tu miluji.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 23. května 2017 13:50

Fugit Amor

Fleur to ve svojí recenzi vyjádřila naprosto dokonale: úvodní minerální tóny v kombinaci s pryskyřicemi, drceným štiplavým pepřem a kardamomem sice působí trochu pánsky, ale i mně evokují sluncem rozpálený kámen, na nějž dopadnou ledové kapky zázvorového deště a vznesou se opět k obloze jako teplý skořicový prach, z nějž postupně vznikne nádherně vřelá kytice hřebíčkových karafiátů. A ne jen tak ledajaká.

Její výjimečnost totiž spočívá v tom, že je zasypaná najemno nasekanými mandličkami a uprostřed ukrývá jeden karafiát, který není živý, ale vytesaný z mléčně bílého mramoru. V základu se pak na karafiáty začne pozvolna snášet vrstva cedrových hoblinek a suchého vetiveru, až se nakonec zcela rozpustí ve směsi balzamické ambry a mléčného pižma. Pro mě jednoznačný vítěz z nové trojice, který svoje zadání splnil do puntíku.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 23. května 2017 14:17
Reakce na wendulka:

Tak to mě těší, že Fugit Amor vnímáme stejně. Už dlouho jsem se nezamilovala tak rychle, jako tomu bylo v tomto případě.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 23. května 2017 14:40
Reakce na Fleur:

Mě taky. Ten mléčně hřebíčkový karafiát je fantastický. Pro mě je z ní jasné číslo 2 u Jul et Mad. Nea klesla na třetí příčku.

A ta výdrž. Stopy na kůži jsou cítit až do druhého dne!

Nutně potřebuju, aby Julien s Madalinou nechali urychleně vyrobit i ta 20 ml balení!!!

Nemůžeš jim to napsat, když už se znáte?

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 23. května 2017 15:18
Reakce na wendulka:

To já bych se spíš přimlouvala za stovkové balení Love Basic .

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 23. května 2017 15:55
Reakce na Fleur:

Po dnech, kdy mně  vůně z nové kolekce dělají každodenní společnost, musím konstatovat, že podařené, a to velmi, jsou všechny tři a všechny tři bych mohla nosit. Každá z nich je zajímavá a stojí za pozornost.

Mon Seul Désir u mě stále vede a je pro mě opravdovým potěšením. Bella Donna se svou náručí bílých květin nakonec nepůsobí tak omamně, snad jen první chvíle po aplikaci. Ve výsledku se v ní cítím velmi dobře, působí lehce a optimisticky a také velmi žensky. Představuji si podvečer někde u moře (nebo u Gardského jezera ), doznívajícím žárem rozehřáté uličky, svěží vánek od vody, Aperol Spritz a Bella Donnu .

K Fugit Amor už není co dodat, líbí se mi její proplouvání mezi pánskou a velmi ženskou podobou (to i u Mon Seul Désir) a ten karafiát se opravdu povedl.

Jsem ráda, že sladkost je tentokrát v kolekci vyladěna tak akorát. Trochu bych uvítala větší projekci, ale myslím, že okolí je tentokrát spokojeno .