Jul & Mad

11. července 2015 23:47
Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 11. července 2015 23:47

Jul & Mad je nová parfémová značka tvořená dvojicí Julien Blanchard a Madalina Stoica - Blanchard.

Příběh dvojice i značky začal při náhodném setkání v pařížské kavárně. Madalina, původem z Rumunska, byla na návštěvě Paříže a Julien byl ve správný čas na správném místě. Jejich setkání na terase kavárny bylo nejen začátkem milostného příběhu, ale také inspirací pro novou řadu vůní.

Jul & Mad nabízejí zatím 7 parfémů. První tři byly vytvořeny v roce 2012, loni je následovala čtvrtá Aqua Sextius a tři nejnovější přišly na svět právě nyní - na začátku léta 2015. Jde o „Bílou kolekci“ a vůně se jmenují Nea, Nin-Shar a Garuda. Parfémy vznikají ve spolupráci s několika perfumery (Dorothee Piot, Cecile Zarokian, Luca Maffei a Sidonie Lancesseur).

Osobně jsem nadšená hlavně z toho, že k vyzkoušení vůně člověk nemusí shánět odstřiky po kamarádkách, ale může si pořídit přímo na webu výrobce svůj miniaturní flakónek.

Online domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 03. zaří 2015 22:11

Dnes a v posledních dvou měsících jsem zkoušla kolekci vůní značky Jul et Mad - LES WHITE: Néa, Nin-Shar a Garuda

http://guerlinade.cz/2015/09/03/jul-et-mad-kolekce-les-white-nea-nin-shar-a-garuda-recenze/

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 04. zaří 2015 09:51

Překrásné popisy úchvatných vůní.

Offline fija
Avatar
897 příspěvků moje polička 04. zaří 2015 10:32
Reakce na Mitzi:

Souhlasím, krásně napsané.

A konečně jsem také vyzkoušela... Neá mne okouzlila ihned, a včera v nočních hodinách, po rozvonění, při procházce po Praze mne uchvátila ještě  Nin-Shar...

Snad budou opravdu k dostání do budoucna i v těch 20 ml flakóncích... Jedna z nich by se mi asi hodila :)

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 04. zaří 2015 10:42
Reakce na fija:

Nevíš, jestli je mají i v Palladiu? Já bych potřebovala zkusit ještě ty dvě, co nemám ;)

Offline fija
Avatar
897 příspěvků moje polička 04. zaří 2015 10:45
Reakce na Mitzi:

My je zkoušely v Egoistu - tam mají všechny a ochotně nechají vyzkoušet, za vyprávění příběhu, který naznačovala Monika ve své recenzi...

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 04. zaří 2015 10:58

Krásne si ich popísala!  Mňa táto značka úplne očarila,  až tak, že "must have"  Z niektorých  by mi  stačilo 20ml, cena je celkom prijateľná. Ale  aspoň jeden 50ml flakón určite musí byť! 

Ešte mi chýba Garuda, ale bojím sa, že sa mi bude páčiť tiež...

Krása!

Online domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 04. zaří 2015 12:24

Díky !

Flakóny téhle kolekce vůní, a celkově balení, to je kapitola sama o sobě. 

Offline blackviolet
Avatar
3318 příspěvků moje polička 04. zaří 2015 15:28
Reakce na domenica:

Krásné recenze . Už když se objevily ty první tři, moc mě zaujaly. Teď se budu těšit na ty nejnovější.

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 05. zaří 2015 09:53
Reakce na fija:

Za týden v sobotu tam zajdu 

Offline alin
Avatar
34 příspěvků moje polička 11. zaří 2015 14:57

Aj mňa očarili prvé 3, takže sa teším na novú kolekciu. Možno sa konečne pre niektorú rozhodnem, keďže doposiaľ som váhala medzi Amour de Palazzo a Stilettos on Lex

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. února 2016 23:29

Amour de Palazzo

V počátečním karnevalovém reji Palazzo Ducale se mísí muškátový oříšek s palčivě dřevitým hřebíčkem, projiskřený zázvorem a pepřem. Po chvilce svůj prostor na parketu dostane i opravdu krásná přírodní fialka v semišových rukavičkách, aby se zamilovala do krotkého oudu s podobně kultivovaným pačuli. Nějakou dobu společně tančí kolem stěn, vykládaných hladkou kůží a cedrovým dřevem, aby nakonec usedli na nadýchané polštářky z bílého pižma k miskám se surovým kakaem (gurmánský podtón, který má patrně na svědomí další poloha pačuli v kombinaci s labdanem), než se vydají na prohlídku soukromé sbírky papyrových svitků. Neumím si představit něžnější dřevitou orientálku s takto velejemnou kůží a oudem, která by dokonaleji vzdávala poctu lásce a Benátkám.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. května 2016 23:22

Terrasse à St-Germain

Ze všech vůní, které značka dosud vydala, je to právě tahle, která má nejromantičtější pozadí. Má totiž odrážet příběh samotného prvního setkání zakladatelů značky, kdy se tihle dva střetli na terase jedné z pařížských kaváren v St. Germain. A i samotná vůně se nese v tomto duchu. Hned v úvodu vás jako sluneční paprsky přivítají jiskřivé citrusy s kyselkavou rebarborou.

Postupně se přidají vodní květy s překvapivě příjemně svěží frézií a růží, které působí jako čerstvý letní větřík. Trocha santalu v další fázi by pak možná mohla představovat kavárenské stoly, hebké bílé pižmo čerstvě vyprané ubrusy na těchto stolech a vlhké zemité tóny pačuli zase samotné terasy St. Germain s okolní zelení. Jen ta káva se z příběhu samotné vůně nějak vytratila, ale to je zanedbatelný detail :) .

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. srpna 2016 11:19

Bílá kolekce se na podzim rozroste o Secrets du Paradis Rouge. Opět na ní pracoval Luca Maffei a i podle složení můžeme jako u Néa znovu očekávat něco hodně sladkého a jedlého.

HLAVA: davana, hřebíček, mandarinka, marocké neroli, pomeranč         

SRDCE: damašská růže, med, mandle, pomerančový květ         

ZÁKLAD: ambra, benzoin, pižmo, pačuli, vanilka, timbersilk

Online domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 23. srpna 2016 11:22
Reakce na wendulka:

Na tu se moc těším.

Offline Tassia
Avatar
447 příspěvků moje polička 23. srpna 2016 11:50
Reakce na wendulka:

Na túto sa teším aj ja, lebo zatiaľ všetky vône od nich ma oslovili ....

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. listopadu 2016 22:36

Secrets du Paradis Rouge

Tahle vůně má být jakousi ódou na Marakéš, přezdívané též červené město, kde Julien s Madalinou strávili líbánky. Pro tuto metropoli jsou typické pomerančovníky. Není tedy překvapením, že jde o variaci na pomerančový květ a opět velmi povedenou. Luca Maffei pracoval s přírodními citrusy, konkrétně s pomerančovou kůrou a kandovanou mandarinkou. Smíchal je s hřebíčkem, který s nimi vytváří lehce vánoční atmosféru, davanou s vůní doutnajících švestkových povidel a kapkou neroli.

Po rozvonění už se však začne projevovat zkaramelizovaný pomerančový květ s podtónem lesních jahod. V tomhle případě jde o jeho zpracování s mandlemi, jak je známe z loňska od Guerlainu, jen v tomhle případě jsou trochu méně sladké díky doznívajícímu neroli. Nemá to ale dlouhého trvání, jelikož pomerančovému květu s mandlemi začne velmi brzy dělat společnost damašská růže s typickým červenoovocným nádechem.

I Secrets du Paradis Rouge disponuje sladkým pačuliovým základem s vanilkou, jen zase s tomto případě Luca pracuje místo bíločokoládové tonky s medovými tóny benzoinu a pryskyřičnatou ambrou, která tlumí celkovou sladkost. Vůně jde krásně do prostoru a výborně drží. Její největší výhodou je bezesporu to, že není tak úderně sladká jako Néa, což ji činí nositelnější, přesto jsem osobně čekala trochu víc odvahy a odklonu od bílé kolekce.

Online domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 19. listopadu 2016 20:39

Jul et Mad - Secrets du Paradis Rouge

Po týdnech zkoušení mám jasno. Jedno z nejhezčích zpracování pomerančového květu, jedna z nejlepších novinek roku:

Recenze: http://guerlinade.cz/2016/11/19/jul-et-mad-secrets-du-paradis-rouge-recenze/

Online michaela
Avatar
318 příspěvků moje polička 24. listopadu 2016 18:31

Dnešné potešenie

Online domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 24. listopadu 2016 18:40
Reakce na michaela:

A teď kam dřív skočit