Amygdala

14. srpna 2022 19:24
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 19:24

Britskou parfémovou značku Amygdala založila v roce 2016 Kimberley McGovern a její název zvolila podle části mozku, která hraje hlavní roli ve formování a uchování vzpomínek spojených s emočními prožitky. 

A takto Kimberley vzpomíná na počátky...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 19:28

Koncept značky je jednoduchý - Amygdala má v portfoliu řadu tuhých parfémů, každý z nich vždy reprezentuje vůni jednoho elementu /např. růže, bergamot, med, kůže/ & je tedy snadné je kombinovat a vrstvit.

Tuhé parfémy Amygdala jsou vyráběny ručně a v malých sériích, jejich pevná báze je vytvořena z včelího vosku, kokosového oleje a bambuckého másla. 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 19:29

TONKA BEAN Amygdala

Jste-li šťastným majitelem vonné svíčky Vanilla Diptyque, můžete si snadno učinit představu o tom, jak voní Tonka Bean. Jejich vůně jsou si podobné asi jako Ed Sheeran a Rupert Grint /takže hodně/. Jemná, vláčná, hřejivá, uklidňující - jako vanilkový pudink připravený z hustého mandlového mléka. Tonka Bean má v sobě navíc měkce prašnou skořicovou ozvěnu, jen letmou, ale přesto...  

/Líbila se mi kombinace s parfémy Lemon a Tobacco./

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 19:34

euridike 

...ach, tak takovou vůni bych chtěla ale ve flakonu, abych se jí mohla do sytosti navonět.!.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 19:35

IMPERIAL ROSE Amygdala 

Vůně anglických austinovských růží, těch doširoka rozevřených, plných, vonných, v růžových, purpurových a nachových odstínech, jejichž hutně omamnou vůni /která chvílemi, na slunci, připomíná růž na rty/ nadlehčují ovocné tóny. 

Kombinovala jsem s vůní Lemon, která růže příjemně osvěžila, také s Tobacco, myslím, že téhle kombinaci bude slušet podzimní spleen a přicházející chlad, přiznávám, nejbližší mi byly slané růže, tedy Imperial Rose + Sea Salt. Ale nevím, jestli je obecně líbivá... Trochu mi připomínala Rose America.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 19:42

Miru 

Jo, na Tebe jsem u Tonka Bean zrovna myslela.

Mně to jemné, intimnější, tišší vyznění tuhého parfému vyhovuje, resp. třeba u téhle tonky ano, ale Tebe by asi intenzita a výdrž dost zklamaly... 

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 19:44

euridike 

...kdepak pro mě tuhé parfémy, tělové spreje či hair misty. Velkej flakon a poctivá EdP

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 19:46

Miru 

Je mi to jasný...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 19:48

euridike 

(jsem OT, ale jsem prostě tááák něšťastná!, nevím, co si mám koupit za vůni. Všechno, co znám, mě nebere, nechci ani to, co jsem už měla. Všechno na mně vyzní plošše, nijak, slabě, rozpadne se to, nudí mě to, nejsem to já. Jako čekat do vánoc, to je fakt pro mě challenge... Hm, co už. Učí mě to nejspíš vnitřnímu klidu)

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 20:51
Reakce na Miru:

euridike 

...kdepak pro mě tuhé parfémy, tělové spreje či hair misty. Velkej flakon a poctivá EdP

​Jsem stejný případ . Ještě tak, kdyby to bylo tělové mléko, tak bych je brala jako podklad k parfémové vodě.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 04:02

Fleur 

...a to já jsem už tak "chycená", že - kolikrát jsem měla v košíku parfémované tělové mléko(prostě mít takové pěkné kosmetické věci - krásně se na to kouká a požitek s používání, prostě se mi to líbí),

ale pak jsem ho zase škrtla, protože mi vždycky v hlavě naskočí, že když k té jeho ceně trochu přidám, tak mám flakon... A to je lepší

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 10:37
Reakce na Miru:

.... nevím, co si mám koupit za vůni...

​To mi povídej, tenhle "problém" mám už delší dobu...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 10:47

euridike 

...v hlavě si pořád dokola přehrávám všechny vůně, co jsem kdy zkusila, jako se snažím na max vybavit, jak voněly a jak bych se v nich cítila. Chvilku mě třeba nějaká i zaujme, ale pak mě to zas přejde, že by mě otravovala...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 12:25

SEA SALT Amygdala

Slaná.

Trochu jako moře.

/To si vždycky vzpomenu na Nelsona Muntze, který se chodil vyplakat k oceánu, protože v porovnání s ním se Nelsonovy slzy zdály nicotné./

Ano.

Slaná. 

A jemně bělokvětá. 

Procházíš se před úsvitem po pobřeží, s Tebou jen vítr, ten vítr navracející se z dalekých cest - to je Sea Salt Amygdala. 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 12:27

Vůně & my... 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 12:44

euridike To mi připomnělo..."mami, teď voníš jako Kefalonie". A pak mi došlo, že jsem použila Philosykos, který jsem tam vždycky měla s sebou /asi 6x/. 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 15:15

mirajo 

To je hezké!

/A Philosykos je krásná vůně, mám ji moc ráda.../ 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 15:19
Reakce na Miru:

... v hlavě si pořád dokola přehrávám všechny vůně, co jsem kdy zkusila, jako se snažím na max vybavit, jak voněly a jak bych se v nich cítila. Chvilku mě třeba nějaká i zaujme, ale pak mě to zas přejde, že by mě otravovala...

... no tak já jsem si místo něčeho nového koupila po sto prvé CdG2, to je taková jistota, ale taky bych chtěla /potřebovala!!!/ něco nového, co by mě okouzlilo, z čeho bych měla fakt radost... 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 15:26

euridikePhilosykos je stálice, ale vůně Diptyque mám obecně moc ráda, na zimu asi nejvíc Volutes. Ke CdG2 mám v plánu se vrátit, pro mě nebyla na každý den, ale zajímavá moc! A opět značka, kde bych si vybrala vůní víc.

Když už jsme u té čichové paměti, tak Amygdala je super název, musím prozkoumat, minimálně pro dceru by tuhý parfém mohla být dobrá varianta...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 17:09

mirajo 

To máme podobný vkus, já mám taky Philosykos a Volutes. :) 

Pro mě je CdG2 něco jako solidní jistota, cítím v ní vedle koření a jemných aldehydů vůni inkoustu a papíru, proto ji mám tak ráda... 

A pěkné tuhé parfémy má i Lush /měla jsem Sikkim Girls, Karmu a Amelie Mae/, třeba by se některý líbil i Tvé dceři.