Bastille

03. srpna 2022 13:22
Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 03. srpna 2022 13:22

Značka Bastille odvozuje své "revoluční" jméno od ambice způsobit revoluci v parfémářství tím, že vytváří vůně citlivé k biosféře, z čistě přírodních ingrediencí (tvoří 95% složení), veganské (užívání syntetických látek nezbytných kvůli výdrži vůně, např. ambroxanu, představuje nejvýše 5% celkového složení) a s výrobou soustředěnou od začátku až do konce na území Francie.  

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 03. srpna 2022 13:28

Hors-Piste

Je jasné, že v portfoliu značky, která si zakládá na čistě přírodním a lokálním charakteru, nemůže chybět hesperidická vůně evokující letní krajinu s citrusovníky. 

Citrusy tu zastupuje spíše jemně nastrouhaná kůra, která postupně začíná mírně hořknout, přidává se k ní bylinný tón - troška verbeny, štiplavé máty, jalovce. Je příjemná, optimistická a nepřekvapivá jako vydařené léto s očekávaným programem.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 03. srpna 2022 13:47

Demain Promis

Začátek je jako obývák v pastelových tónech, ušák se sametovým čalouněním v béžovém provedení, ubrus z přírodního lnu... Vůně obilí s praženými oříšky. Whisky jen jako neviditelná stopa na dně dopité sklenice. Křehce robustní vůně, které jakoby něco chybělo: oplatkový kornout bez zmrzliny, povlak bez polštáře, dutá figurka z bílé čokolády. A jak voní prázdno? Je vyztužené konstrukcí ze štiplavého muškátu a kdo ji prolomí, toho smete mléčná vlna santalu se zrníčky pepře, kardamomu a skořice.

Pro mě je to nejzajímavější vůně z (dosavadní) kolekce pěti parfémů. Má v sobě gurmánské tóny, ale nevyznívá jako "jedlá" a vyznačuje se dynamičností, jak se v ní přetahuje ta uklidňující santalová mléčnost s pohybem koření.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 03. srpna 2022 14:06

Un Deux Trois Soleil

Tohle znám, ale místy je to tak intenzivní, až to původní olfaktorickou vzpomínku karikuje.

Vůně opalovacího krému s kokosovým olejem a s bronzovými třpytkami, tyčinka z mletých hořkých mandlí se sladce cukrovou polevou, zkaramelizovaná pryskyřice, vanilkový lusk a naftalín na dně skříně. Temnější variace na Kiss Me Intense od Patricie Nicolaï, jako kdyby se dítě s potají uzmutou cukrovinkou ukrylo ve skříni mezi kabáty, do nichž si drze i provinile otírá ulepené prsty, zatímco strach proměňuje sladké v hořké.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 03. srpna 2022 18:36

Pleine Lune

Citrusy spolu s pomerančovým květem a neroli vytvářejí dojem zahuštěné kolínské vody, což nepřebije ani sladký jasmín s tuberózou. Kolínská laškuje s tranzicí ve vodu po holení, zatímco ta bílokvětinová složka na sebe hystericky upozorňuje postupným cukernatěním. Ale naštěstí se tahle přetahovaná odehrává v prostoru vystlaném senem a sypaným zeleným čajem, které zaoblují a zklidňují celou kompozici, byť k zenové vyrovnanosti má daleko.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 03. srpna 2022 18:44

Bataille

Koření a dřevitě trpká šalvěj vzbuzují dojem zakouřenosti. Robustní vůně, hořká a svíravá jako silný černý čaj potahující stěny konvice sépiovou usazeninou. Drží a nemění se. Tohle není bitva, to je vítězství, neokázalé a klidné.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 03. srpna 2022 18:48

Když mám celou zkoušenou kolekci souhrnně zhodnotit, tak musím konstatovat, že nejoriginálnější a s nejzajímavějším vývojem se mi jeví Demain Promis.

Deklarovanou celodenní výdrž vůní potvrdit nemohu, ale to je v aktuálních horkých dnech problém většiny vůní. U Pleine Lune mi výdrž přišla nejtristnější, naopak Bataille a Un Deux Trois Soleil z toho vyšly slušně.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 03. srpna 2022 18:50

Fleur 

...všechny Tebou zkoušené vůně mají, řekla bych, parádní složení!. Ale jelikož Tvoje chemie je od mé většinou diametrálně odlišná, musela bych zkusit.

Jsou ty vůně, nebo alespoň některá, hutné.?, "poctivé"?.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 03. srpna 2022 18:52

Miru Jsou v WP, na který jsi zapsaná, takže to zjistíš sama. Já je testovala "lehkou rukou", aby putovní balíček splnil svůj účel; jako hutné se mi jevily Bataille, Un Deux Trois Soleil a Demain Promis (ačkoliv tam šlo o "nadýchanou" hutnost).

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 03. srpna 2022 18:57

Fleur 

...tak jsem napnutá, děkuji!.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 03. srpna 2022 20:48

Fleur 

Okouzlující recenze, díky...

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 03. srpna 2022 23:22

euridike Největší dík patří prďola za laskavé poskytnutí vzorků.

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 04. srpna 2022 09:36

Fleur To já i za ostatní moc děkuji za tu práci, kterou si s popisem dáváš!

K vůním značky ještě doplním, že původně začínali s nabídkou 50ml flakonů a později do nabídky zařadili i příjemných 30ml. Pokud jsem správně zaregistrovala, tak 2x ročně nabízí možnost nákupu se slevou (den matek a vánoce, myslím).