Santa Maria Novella

23. července 2022 23:04
Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 23. července 2022 23:04

text pridám v najbližších dňoch, teraz len potrebujem rýchlo prepísať dojmy zo zápisníka, kým to ešte dokážem prečítať.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 23. července 2022 23:22

Acqua Della Regia

Kolínska pomerne klasického tzpu, ale nezvyčajne uhladená, s bzlinnými tónmi. Veľmi elegantná, len pomerne slabo drží.

Rosa Gardenia

Nádherná vôňa ruže s gardéniou, kde ruža pomerne dlho drží prím - a to je voči gardénii priam nadľudská úloha. Ako vzhrať to nemôže, to je jasné, ale uhrá to na dôstojnú remízu. Gardénia nie je šampiňónova, je skôr sladšia. ako celok je to veľmi pekná, sýta a radostná kvetinovka.

Tabacco Toscano

Hebký a jemný tabak, dostatočne jemný na to, aby bol unisex, pre taký mám slabosť. Doladený kvetinovozelenými tónmi jazmínu. Bohužiaľ v drydowne na mne dosť výrazne scukornatie.

Rosa Novella

Veľmi ľahká a veľmi pekná, pocitovo svetlá unisexová ruža. Vďaka svetlým drevám aj celkom drží bez toho, aby to ruža samotná nejako extra valcovala.

Melograno

Zaujímavá vôňa, ktorú som si predstavovala úplne inak. Vôňa čistoty, jemného mydla (žiaden aldehydový Jelen na goliere), malilinká trocha svetlodrevených tónov. skvelá na leto.

Pot Pourri

Suchodrevité pačuli, sušené bylinky. Nakoniec aj trochu sušených okvetných lístkov. Netypická, zaujímavá, nositeľná.

Angeli di Firenze

Radostná svieža ovocenka s troškou kvetov. Občas mi tam vzbehol drevitý tón, ktorý mohol byť buď pačuli, alebo vetiver, alebo to bolo jednoducho tým teplom pri skúšaní:).