Parfums de Nicolaï

08. dubna 2022 12:08
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. dubna 2022 12:08

Poudre de Musc Intense

Něžná vůně bílého oblázku mýdla vonícího trošku květinově, trošku pudrově a maličko ovocně. Nerušivá a příjemná kompozice navozující pocit jemných pastelových barev od bílé po světlounce růžovou či broskvovou.

Offline Korsičanka
Avatar
12829 příspěvků moje polička 08. dubna 2022 12:16

Dalia Díky za popis, Dali, říkala jsem si, že pro mě to vůně nebude

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. dubna 2022 12:29

Korsičanka Dala jsem jí pozitiv, protože je pěkná. Ale od niche vůně očekávám víc, takže za ty peníze bych si ji nepořídila.

Offline Korsičanka
Avatar
12829 příspěvků moje polička 08. dubna 2022 12:57

Dalia Tak když i tvůj jemný nosík říká ne, musí to být něco jako Blanc Poudre od Heeleyho, tu jsem kdysi skoro necítila

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 08. dubna 2022 12:58

...vůně od této značky jsou dost k ničemu. Buď jsou divné, kompozičně a nebo ničemné svojí intenzitou a výdrží a nebo oboje.

Za ty prachy vůbec nestojí.

Offline Fleur blogger
Avatar
6068 příspěvků moje polička 08. dubna 2022 13:31

Dalia Můžeš, prosím, editovat název vlákna, aby byla značka napsána správně? Je to: Parfums de Nicolaï.

Offline Fleur blogger
Avatar
6068 příspěvků moje polička 08. dubna 2022 13:35
Reakce na Miru:

...vůně od této značky jsou dost k ničemu. Buď jsou divné, kompozičně a nebo ničemné svojí intenzitou a výdrží a nebo oboje.

Za ty prachy vůbec nestojí.

​Budu značce dělat obhájce

Cenově nejsou nijak přemrštěné, stojí spíš v nižší cenové hladině ve srovnání s jinými niche značkami. A sama jsem mezi nimi našla takové, které ráda nosím: Ambre Cashmere, Fig-Tea...

Na intenzitu a výdrž si (alespoň v těchto dvou případech) nemůžu stěžovat, ačkoliv Fig-Tea je jako toaletní voda pochopitelně slabší (ovšem nijak nezaostává za jinými EdT jiných značek). Nicméně právě Fig-Tea mi byla často chválena.

Možná ti nevyhovuje jejich základ . Já to takhle také mám s některými značkami...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 08. dubna 2022 13:41

Fleur 

...jooo  v pohodě.

Máš pravdu, prostě mi vůbec nesedí, jak jejich parfumér tvoří. Co jsem zkusila, tak byh čekala podle názvu určitý typ vůně, ale ono se to na mně rozvoní jinak, divně, úplně by to pak chtělo jinej název.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. dubna 2022 13:43

Fleur Opraveno.

Offline Fleur blogger
Avatar
6068 příspěvků moje polička 08. dubna 2022 13:44

Dalia Super, díky!

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 08. dubna 2022 13:59

Fleur Miru Já mám tuhle značku moc ráda a měla jsem a mám od ní víc vůní. Pro mě je intenzita i výdrž v pořádku a jak už psala Fleur, jsou ve své kategorii za dobrou cenu. Kupuju si většinou třicítky. Ale chápu, že tento typ vůní, které pro mě mají něco z klasiky starých časů, každému nevyhovuje.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 08. dubna 2022 15:11

Dalia 

mám od nich Sacrebleu Intense a Odalisque. obě mám ráda, ale bez té první si neumím svou polici vůbec představit

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. dubna 2022 17:02

alibi Příležitostně je vyzkouším.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 09. června 2023 21:19

Caravansérail Intense 

Šálek arabské kávy v Paříži.

Káva je ochucená kardamomem a skořicí, na talířku vedle ní nejsou datle, ale čerstvé maliny.

Dál se ubírá evropským směrem, čokoládové pačuli a slaměnka s tonkou a vanilkou je elegantní kombinací pro každou příležitost. Lehkost a minimalismus s dotykem orientu.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 10. června 2023 18:54

Bois Bélize Intense 

Bois Bélize je krásný blend zelených rostlin s dřevem a květinami. Všechno splyne, jako by to k sobě vždy patřilo.

Kapka bergamotu a bujná zeleň s pačuli a větvičníkem vás pohltí jako park po dešti, do kterého zasvitlo ranní slunce. Záhony růží všech barev a vůní, kořenité pelargonie. Meruňková vonokvětka a šálek kouřícího čaje maté. A dřevo, samozřejmě, to guajakové. A to všechno poskládané s francouzskou elegancí, která je tak typická pro hodně vůní Patricie Nicolaï.

Offline Fleur blogger
Avatar
6068 příspěvků moje polička 10. června 2023 20:49

blackviolet Už se na její vyzkoušení také těším; je dobře, že ji pustili na širší trh.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 10. června 2023 22:30

Fleur To je moc dobře. A asi jsem našla svou letošní letní vůni.

Mimochodem jsem taky dnes letmo zkusila Amnesia Rose a vzpomněla si na tebe, že by se ti mohla líbit. A pak jsem znovuobjevila tvoji recenzi .

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 23. června 2023 20:45

L'Eau MiXte 

Klasická, letní, vícevrstevnatá a originální. Svěží máta s bergamotem, neroli, nahořklým grapefruitem a s pár listy černého rybízu se proplétá s nasládlým krémem okořeněným jalovcem a muškátovým oříškem. Okvětní plátky růže padají do chladivého mechu a stinného vetiveru. Svěže zelená a současně krémová letnička.