Parfum d'Empire

01. dubna 2022 18:13
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 01. dubna 2022 18:13

Immortelle Corse

Vůně suchá, hořkosladká, zlatá a důstojná. Osvěžující citron v úvodu je pouhý mžik, po němž se objeví slaměnka vonící trošku květinově, trošku bylinně a trošku jako dřevo. A její zvláštní aroma se snoubí s jemným sametovým dotekem meruňky a šafránu.

Immortelle Corse působí sofistikovaně a v mé duši navozuje pocit klidu. Krásná vůně.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 01. dubna 2022 21:20

Dalia Díky za založení značky. Přidávám své postřehy:

Aziyadé

Povedená orientálka příbuzná s Arabií od Lutense. Cítím kandovanou pomerančovou kůru, sušené datle, prašnou skořici smíchanou s živočišným kmínem a sametové kadidlo oslazené vanilkou.

Ambre Russe

Závan éterické vodky, snítka heřmánku, olejovité labdanum, sladké sušené švestky, sametová papírová kůže a pudrová hřejivá ambra. Ruská vůně v dobrém smyslu slova, Fleur ji popisuje naprosto výstižně. Pro mě jednoznačný unisex. Výdrž přesahuje 3 hodiny.

Cuir Ottoman

Sladká pryskyřice z Ambre Fétiche (Annick Goutal) přechází přes kosatcový pudr na velejemnou nasládlou kůži s trochou kouře. Výdrž přesahuje 8 hodin.

Eau de Gloire EdT

Povedená pánská vůně. Po závanu svěžího bergamotu následuje sametový citrón okořeněný anýzem, který se prolíná s jehličnatou rozmarýnou, která mi připomíná dědovu skříň provoněnou jeho kolínskou. Závěr patří hebké kůži nasáklé nasládlým kadidlem. Výdrž přesahuje 3 hodiny.

Osmanthus Interdite

Sladká broskvová vonokvětka se prolíná se sametovým pudrem položeným na jemně vydělaném semiši. Jednoznačně dámská vůně. Výdrž přesahuje 4 hodiny.

Tabac Tabou

Příjemně starosvětská vůně. Jemný kořeněný tabák, nesoucí tóny dokonale vysušeného sena, se prolíná s květovým medem a mandlově sladkou slaměnkou a přechází na močově živočišný sametový narcis zaoblený pižmem. Výdrž se pohybuje kolem 4 hodin.

Yuzu Fou

Krásná osvěžující kolínská. Nahořklé šťavnaté yuzu oslazené kumquatem a pomerančem přechází přes jemně zelený bambus na pudrovou hřejivou kůži.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 01. dubna 2022 21:29

ModestMourek A já děkuji za Tvoje zajímavé postřehy.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. dubna 2022 12:00

Equistrius

Equistrius je jako jemný mlžný opar, který obestírá něžné fialky vykukující mezi stébly trávy. Vznáší se také kolem trsu hrdých kosatců, jejichž sytou modrou barvu změkčuje a rozostřuje. A ten mlžný opar do sebe vsakuje pudrovou vůni květů. Cítím i kapku mléčné čokolády, jejíž sladkost vyvažuje svěží tón vetiveru.

Krásná vůně. Klidná, něžná, meditativní.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. zaří 2022 21:48

Ambre Russe

Až na výjimky jako Coromandel (Chanel) v koncentraci eau de parfum reformulace vůní pro mě dopadají v drtivé většině nešťastně. Zde jsem v původní verzi měla podobný problém jako Fleur s tím rozdílem, že moje ruské osazenstvo nevonělo po tabáku, ale při popíjení rumové bowle s rozinkami a kandovanými švestkami, do níž byla přimíchána vodka se zašpinilo od cigaretového popela.

Když jsem před měsícem konečně vyzkoušela současnou AR, zjistila jsem, že alkoholová bowle v úvodu už není tak výrazná jako dříve a má nyní podobu skutečně spíše jemného koňaku, který ambře společně s koktejlovým ovocem propůjčuje zlatavě medový nádech. Ani kůže už není tak živočišná. Nyní má skutečně spíše podobu knižního výtisku bible, vázané v hladké kůži, která jemně voní kostelním kadidlem. Hned vedle ní leží hrnek černého čaje s najemno namletou skořicí.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 18. zaří 2022 08:38

wendulka Já jsem to nepřisuzovala reformulaci, ale spíš tomu, že jsem si na podobné složky víc zvykla, tak mi už nepřijdou tak výrazné jako dříve. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. zaří 2022 08:51

Fleur 

Tak na cigaretový popel jsem si opravdu za ta léta nezvykla, takže já jsem si jistá, že u mě to můžu přisoudit reformulaci. Ale tak ona kromě Cuir Ottoman třeba ani Tabac Tabou není stejná, jako když jsem ji zkoušela ze vzorku z první verze, když jsem je před měsícem znova všechny procházela.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 18. zaří 2022 09:41

wendulka Tak to máš pravdu; ale pořád si říkám, nakolik je to u PdE záměrná reformulace a nakolik výsledek odlišného vyznění přírodních složek (a syntetických ingrediencí obměněných dodavatelem). 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. zaří 2022 10:25

Fleur 

Tak to by v případě Ambre Russe ovšem museli obměnit dodavatele většiny z igrediencí, v čemž už bych záměr viděla.

Každopádně ať je to jakkoliv, tato změna mě výjimečně potěšila.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 18. zaří 2022 11:31

wendulka Ty asi porovnáváš tu verzi ve flakónech, které předcházely těm válcům (vysokým a stávajícím nízkým); já jsem Ambre Russe poprvé zkoušela až v těch válcovitých flakónech (v době, kdy ještě dělali stovkový i padesátkový objem).

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. zaří 2022 12:01

Fleur 

Ano, přesně tak.

Aha, tak to jsem netušila, že ty ji znáš až z toho novějšího.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 18. zaří 2022 12:34

wendulka Ano .

Při přechodu na výhradně padesátkové flakóny a aktuálnímu znovuzavedení stovkových, ovšem v širším (nikoliv vyšším) flakónu, jsem právě žádnou změnu nezaznamenala.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. zaří 2022 12:52
Reakce na Fleur:

wendulka Ano .

Při přechodu na výhradně padesátkové flakóny a aktuálnímu znovuzavedení stovkových, ovšem v širším (nikoliv vyšším) flakónu, jsem právě žádnou změnu nezaznamenala.

​A tak to jo. To souhlasím.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 29. zaří 2022 20:41

Wazamba

Wazamba je výsadek v neznámé krajině. Hořelo tu? Jsem na spáleništi tabákové plantáže, nebo tu byl jedlový les? A  z těch jedovatě zelených stonků rašících v černé hlíně vyroste kopr, nebo strom korkovník? Samé otázky, odpověď nepřichází ani seshora, odkud jemně poprchává nakyslý déšť.

Online slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 06. prosince 2022 03:43

Parfum d'Empire

Salute!

Toto asi neviem tak úplne nestranne posúdiť. Žijem v tradične vínnej oblasti...a...áno. toto je ono. Hneď po citrusovom úvode to príde. vínne kvasnice evokujúce mi burčiak "nadtavený" chlebom, ostrú vôňu vínnych listov (keď sa upečú, voňajú decentnejšie a ovoňajú jedno v nich), drevo na sudy. Hej veľkí výrobcovia to už dávno robia v nereze, ale to sú veľkí výrobcovia. Malí vlastníci vinohradov, s vínom kvality od buka-do buka, čo v tomto prípade od dubu k dubu, tí fičia na klasike. Nie je to zlé, len pre mňa je to skôr vôňa jesennej atvosféry vo vinárskej oblasti, než parfém.

Tabac Tabou

Veľmi pekná tabaková vôňa, ktorá (hip-hip-hurááá) sa nesnaží ani náynakom ísť po sladkotabakových vychodených cestičkách od Forda. Kvalitný čerstvý tabak, surová, ale čistá koža, ostatné zložky tvoria dojem vyschnutej stredomorskej vegetácie popri ceste. Áno, je tam štipka medu, ale len aby zjemnila dojem, ktorý by bol inak možno príliš príkry. Skôr pánska, zato nádhera sama.

Fougère Bengale

Keď som bola malá a s deckami na dvore sme sa rozkokošili aj cez tú dosť benevolentnú normu, ktorú sme mali, tak prišiel väčšinou niekto dospelý a prísne sa spýtal "čo je to tu za Bengál"? No a presne táto situácia ma napadla pri skúšaní tohoto parfému, Zmes všetkého možného, po lavičkách, po stole, po zemi, spotené vyskákané decká v teple, naťahané seno (asi z kaluže, lebo skôr senný nálev)....akože veľmi intenzívne hľadám tú levanduľu, po ktorej to má byť Fougére, ale zatiaľ mám len to Bengale. (Dôrazne odporúčam všetkým, koho pokožka znáša živočíšne zložky lepšie ako moja...to že to na mne takto dopadlo, môže byť stopa pre vás!!!)...apropó, tú levanduľu som napokon našla, mierne bylinnú, ale fakt veľmi dobre schovanú...keby som sa na ňu nesústredila, neprídem na to, že tam je.

Le Cri de la Lumière

Ambrette, ruža, kosatec. Ak by niekoho napadlo, že je to ako Essence od Narciso Rodriguez, tak hlásim, že to napadlo aj mňa, ale nie je to tak. Toto je omnoho viac na kvetinovú stranu, pižmo ide len tak pomimo. Jemná len málinko olejovitá ruža uhladená hebkým kosatcom. to celé vo veľmi nežnej a uhladenej forme. Ako také jemne navoňané páperie.

Mal-Aimé

Veľmi zaujímavý korenisto-zelený tón, až taký zaujímavým že si tú burinu budem chcieť niekedy ísť ovoňať. Trochu ginu, ďalšej zelene a mrkvovopôsobiaceho kosatca, ktoré to ale len podkresľujú, dominuje tá "burina".

Corsica Furiosa

Kombinácia mastixu s paradajkovými listami je geniálna. Namiesto limenty cítim skôr citrónovú trávu, ale ona sa k tej nahorklosti predošlých ingrediencií vyslovene hodí. Toto drsnejšie štádium vzgraduje ešte trochou čierneho korenia a potom sa vôňa začne upokojovať. Seno, med (len malá troška), krotké zelené tóny, ako letný večer na pokosenej lúke, kde seno ešte schne na celej ploche.

Cuir Ottoman

Keď som pred rokmi rokúcimi skúšala tento parfém ako – pre mňa – úrvý od tejto značky, zaznačila som si: “Tak toto sa im fakt podarilo, vonia presne ako používaný kožený gauč :)”. Tak neviem, či ho medyitým reformulovali, alebo si môj nos zvykol na väčšie divočiny, aleo oboje, ale to, čo cítim teraz, je veľmi jemný a krotký kvetinový jazmín s nemenej krotkými a jemnými živicovými tónmi s koženým nádychom. Veľmi pekná, elegantná a nekonfliktná vôňa, ale royhodne nie ten kožený gauč, ktorý som cítila pred rokmi.

Eau Suave

Jemná a hebká vôňa. Zaujímavý je hneď jej atypicky korenistý úvod. Začína pomerne výrazným koriandrom s troškou šafránu, prisahala by som, že cítim aj trocha kosatca. Až potom príde trocha ovocných tónov, cítim hlavne broskyňovú šupku, takú tú jemne chlpatú, voňavú, ale pochopiteľne s jemným povlakom korenín. Ružu na mne prakticky takmer necítiť. Buď sa nejako transformovala do tých ovocných tónov, alebo ma proste a jednoducho ignoruje.

Equistrius

Veľmi pokojná pekná vôňa...začína jemným, vzdušným irisom, ktorý sa neskôr usadí s jemnulinkým santalom...veľmi príjemné a pohodové...

Teraz: Rozkošne nostalgický kosatcovo-fialkový úvod, ktorý sa preklopí do jemne púdrových a jemne gurmánskych tónov. Tá vôňa je krehká ako makrónka, len nie až tak sladká. Človek sa skoro bojí okolo nej presť, aby jej neublížil. Ale je krásna. Mohla bz trochu dlhšie držať, ale ako sa to dá čakať od niečoho tak nežne efemérneho?

Ambre Russe

Keby to bola proste ambra so škoricou, bolo bz to sladké a podobalo by sa to na Xtú náhradu Organza Indecence. Lenže nie je. Rasca tomu dodáva veľmi zváštny a originálny náboj. Čiastočne do krenista a čiastočne do drevita. Trochu čajových tónov to ale celé uhladí a usad´a je z toho mimoriadne príjemná a pohodová vôňa osladeného teplého čaju.

Aziyadé

Nádherná vôňa. Datle, granátové jablko, dužinatoovocné tóny, mandle, korenia so škoricou na čele, trocha vanilky, ale žiadna gurmánka, celé je to uzemnené kadidlom a pačuli, je to orientálne a yároveň to nie je orientálne, je to ako stará blízkovýchodná poézia a pritom to obstojí ako nádherná súčasná vôňa. Nádherné, plné, pritom nie ťažké. Dostala ma. A ku koncu ostane jemne nasládly živicový drzdown, krtorý ma dostal ešte raz.

Online slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 06. prosince 2022 03:58

A ešte pár starších poznámok:

Azemour Les Orangers

Citrusy s bylinkami, nesladký, zelený pomaranč...a potom postupne vyšumí do stratena, výdrž ani nie pol hodinu...

Yuzu Fou

Horké citrusové šupy, šťavnatá zeleň a drevo…prijemné, aj keď celkový dojem je taký, ako keď človek vlezie do chladného dreveného domčeka v skanzene uprostred zelene, je to nositeľné.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 02. ledna 2023 19:48

Vétiver Bourbon 

Výjimečná vetiverovka se všemi odstíny vetiveru.

Temný vetiver jako čerstvě namletý usušený kořen, zemitý a prašný. Pak zelený andělikový vetiver. Vetiver s kosatcovým máslem a pudrový vetiver. Jemně kožený a hřebíčkový vetiver a nakonec vetiverový balzám s nasládlým mošusovým semínkem.