Maison Rebatchi

08. ledna 2022 20:46
Offline blackviolet
2916 příspěvků moje polička 08. ledna 2022 20:46

Maison Rebatchi je nová francouzská značka, kterou založil Francouz alžírského původu Mohamed Rebatchi. O parfémy se zajímal už od dětství, často navštěvoval parfumerie a využíval každé příležitosti, aby se něco o umění parfumérů dověděl.

V roce 2018 se mu konečně splnil sen a vznikl Maison Rebatchi. Mohamed angažoval významné parfuméry a dal jim volnou ruku s tím, že vůně vzniknou kolem jedné nebo několika málo složek a budou ztělesňovat spojení mezi Francií a Blízkým východem.

Se značkou spolupracují Karine Chevallier, Randa Hammami, Bertrand Duchaufour, Maurice Roucel a  Aliénor Massenet.

Flakony zdobené okvětními plátky vytvořili Pierre a Jules Dinand.

Zdroj: rebatchi.com

Fotografie: fragrancefoundation.fr, fragrantica.com

Offline blackviolet
2916 příspěvků moje polička 08. ledna 2022 20:47

Feu Patchouli 

Hra s pačuli. Tato vůně je mnohem komplexnější než běžné pačuliové vůně. Pačuli je pouze jedna z mnoha faset, taková podložka pro hru s ostatními ingrediencemi. Otvírá se růžovým pepřem, který voní růžemi a směsí citrusů s citronem, bergamotem a pomerančem. Ovocnou stánku rozvinou zelené listy černého rybízu a přidá se čistá aldehydová svěžest. A potom tu máme fázi pomalého zahřívání teplým kořením s hřebíčkem a skořicí, doplněném labdanem a myrhou. Nakonec jemnou dřevitost v lehce zkaramelizovaném krému.

Takhle si hrát s pačuli může opravdu jen někdo, kdo to umí.

Offline Korsičanka
11450 příspěvků moje polička 08. ledna 2022 21:54

blackviolet Zajímavé! Vím, že máš pačuli ráda Mě by zajímala ta růže

Offline blackviolet
2916 příspěvků moje polička 08. ledna 2022 22:13

Korsičanka Pačuliovka se povedla, růže by mě taky zajímala, ještě kůže a jasmín. Já mám už jenom vzorek Musc Panache, kterou právě zkouším.

Offline blackviolet
2916 příspěvků moje polička 08. ledna 2022 22:15

Musc Panache 

Vůbec se mi nechce to nazvat kolínskou. Jednak nemá vůbec rysy pánské kolínské a i výdrží běžné kolínské hodně převyšuje. Je to svěží citrusovo pižmová vůně. Sladkokyselý citron, hořký pomeranč a bergamot jsou krásně osvěžující, s kosatcovým pudrem a medovým zimolezem se stane elegantní a dámskou. Vetiver, pižmo a ambroxan citrusy zafixují do základu, který jim zajistí dlouhou výdrž.

Offline Korsičanka
11450 příspěvků moje polička 08. ledna 2022 22:27

blackviolet Četla jsem o některých též pěkná hodnocení na parfumo Jo, kůže a jasmín jsou taky mé oblíbené složky:)

Offline andry
2368 příspěvků moje polička 08. ledna 2022 22:29

blackviolet na tu znacku uz delsi dobu koukam, zda za neco stoji, nebo je to zase libiva (nuda)

Offline blackviolet
2916 příspěvků moje polička 08. ledna 2022 22:34

andry No proto jsem se rozhodla něco vyzkoušet. A usoudila jsem, že si tady zaslouží svoji značku, zdají se mi dobré, mají vývoj, nuda to není. Asi zkusím sehnat pár dalších vzorků.