Maison Rebatchi

08. ledna 2022 20:46
Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 08. ledna 2022 20:46

Maison Rebatchi je nová francouzská značka, kterou založil Francouz alžírského původu Mohamed Rebatchi. O parfémy se zajímal už od dětství, často navštěvoval parfumerie a využíval každé příležitosti, aby se něco o umění parfumérů dověděl.

V roce 2018 se mu konečně splnil sen a vznikl Maison Rebatchi. Mohamed angažoval významné parfuméry a dal jim volnou ruku s tím, že vůně vzniknou kolem jedné nebo několika málo složek a budou ztělesňovat spojení mezi Francií a Blízkým východem.

Se značkou spolupracují Karine Chevallier, Randa Hammami, Bertrand Duchaufour, Maurice Roucel a  Aliénor Massenet.

Flakony zdobené okvětními plátky vytvořili Pierre a Jules Dinand.

Zdroj: rebatchi.com

Fotografie: fragrancefoundation.fr, fragrantica.com

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 08. ledna 2022 20:47

Feu Patchouli 

Hra s pačuli. Tato vůně je mnohem komplexnější než běžné pačuliové vůně. Pačuli je pouze jedna z mnoha faset, taková podložka pro hru s ostatními ingrediencemi. Otvírá se růžovým pepřem, který voní růžemi a směsí citrusů s citronem, bergamotem a pomerančem. Ovocnou stánku rozvinou zelené listy černého rybízu a přidá se čistá aldehydová svěžest. A potom tu máme fázi pomalého zahřívání teplým kořením s hřebíčkem a skořicí, doplněném labdanem a myrhou. Nakonec jemnou dřevitost v lehce zkaramelizovaném krému.

Takhle si hrát s pačuli může opravdu jen někdo, kdo to umí.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 08. ledna 2022 21:54

blackviolet Zajímavé! Vím, že máš pačuli ráda Mě by zajímala ta růže

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 08. ledna 2022 22:13

Korsičanka Pačuliovka se povedla, růže by mě taky zajímala, ještě kůže a jasmín. Já mám už jenom vzorek Musc Panache, kterou právě zkouším.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 08. ledna 2022 22:15

Musc Panache 

Vůbec se mi nechce to nazvat kolínskou. Jednak nemá vůbec rysy pánské kolínské a i výdrží běžné kolínské hodně převyšuje. Je to svěží citrusovo pižmová vůně. Sladkokyselý citron, hořký pomeranč a bergamot jsou krásně osvěžující, s kosatcovým pudrem a medovým zimolezem se stane elegantní a dámskou. Vetiver, pižmo a ambroxan citrusy zafixují do základu, který jim zajistí dlouhou výdrž.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 08. ledna 2022 22:27

blackviolet Četla jsem o některých též pěkná hodnocení na parfumo Jo, kůže a jasmín jsou taky mé oblíbené složky:)

Online andry
Avatar
2696 příspěvků moje polička 08. ledna 2022 22:29

blackviolet na tu znacku uz delsi dobu koukam, zda za neco stoji, nebo je to zase libiva (nuda)

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 08. ledna 2022 22:34

andry No proto jsem se rozhodla něco vyzkoušet. A usoudila jsem, že si tady zaslouží svoji značku, zdají se mi dobré, mají vývoj, nuda to není. Asi zkusím sehnat pár dalších vzorků.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 06. března 2022 18:35

Rose Rebatchi 

Růže na mýdlovém pižmu, jednoduchá a příjemná. V počáteční fázi je malinová a broskvová, ale přesto téměř nesladká. Zelené lístky na stonku jsou ze slupek oloupaného zeleného jablka. Ozvláštňuje ji kosatec, který se drží nenápadně v pozadí. A pak mýdlové pižmo podpořené cedrem. Ale hlavně, je to stále především růžová růže v plném květu.

Jasmin Satin 

Jasmín krémový a opravdu hladký jako satén. Musím u něho myslet na klasické květinovky sedmdesátek a osmdesátek. Asi proto, že to není jasmínový soliflor, je to bílá květinová vůně, která má kromě jasmínu také citrusovou gardénii, pomerančový květ, konvalinku a ovocný tón zralé broskve. Jen na rozdíl od těch klasických vůní je transparentnější. A pak je stále sušší a sušší, jakoby zasypaná suchým pískem, pudrem a úlomky suchého dřeva.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 12. března 2022 22:18

Cuir Tassili 

Šalvěj se zelenou pryskyřicí a popepřenými citrusy trochu navozují dojem pánské kolínské. Pak se vůně vyvíjí směrem k unisexu. Pačuliová semišová kůže, kosatec a hezká čajová složka, která kůži udělá svěžejší a lehčí. A závěr patří krásnému semiši s myrhou.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 13. března 2022 22:07

Joyeux Osmanthe 

Je to kupodivu tuberózová vůně. Nebo tedy bílokvětinovka s tuberózou v čele, doprovázená vonokvětkou, pomerančovým květem a jasmínem.

V úvodu ale ještě dominuje meruňka a nektarinka. Ovoce není moc sladké, žádná marmeláda, ale čerstvé zralé plody, které jsou naservírované vychlazené z ledničky. S pár zelenými lístky. Tuberóza je hedvábně krémová, naprosto bez jakýchkoliv indolických tónů, a kromě vonokvětky a jasmínu je tady ještě zakomponován kosatcový pudr, pižmo a kašmeran, naštěstí v nerušivém množství.